Binlerce etkinlik ve mekanı keşfet...
Popüler Aramalar
Biletinial Öneriyor
   Biletinial Öneriyor
    Şehrini Keşfet #Şehrine Özel Etkinlikler
    -

    Nicolas Dautricourt / İris Şentürker

    • Klasik

    Ünlü Fransız Kemancı Nicolas Dautricourt ve Piyanist İris Şentürker 24 Mart Cuma saat 20.00'da Fransız Kültür Merkezi ve CerModern işbirliğiyle düzenlenecek olan konserde dinleyicileriyle buluşuyor. 


    Programme du concert piano / violon
    Piyano ve Keman konseri programı
    Nicolas Dautricourt / Iris Sentürker

    Johann Sebastian Bach 15’ Sonate BWV 1014 pour violon et clavier
    Sonat BWV 1014 (keman ve piyano)

    Jean Sibelius 12’ 3 humoresques op.87 & 89

    Hasan Ucarsu 8’ "Aperlai" from the « The Story of Four Ancient Cities »

    César Franck 30’ Sonate en la majeur / La majör Sonatı

    İris Şentürker

    Oda müziği kariyerini dünyaca ünlü müzisyenlerle verdiği konserlerle devam ettiren piyanist İris Şentürker İstanbul’da dünyaya geldi. Müzik eğitimine beş yaşında başladı. 1998’de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Prof. Meral Yapalı’nın sınıfından derece ile mezun oldu.“The British Council” tarafından düzenlenen “Yılın Genç Müzisyeni” yarışmasında birinci olduktan sonra Manchester Royal Northern College of Music’de yüksek lisans eğitimini tamamladı. Sanatçı, Leontina Margulis, Irina Zaritskaya, Hüseyin Sermet, Sergei Dorensky gibi ünlü müzisyenlerle çalıştı. Eczacıbaşı Vakfı’nın tam bursu ile calışmalarını sürdürdü. İş Sanat tarafından düzenlenen “BBC Solistleri Yarışması”nda en iyi üç sanatçıdan biri seçildi. Fransız Hükümeti’nin davetlisi olarak Alfred Cortot Ecole Normal de Music de Paris’de çalışmalarına ünlü piyanist Christian Ivaldi ile devam etti, Concour Diplôme Execution de Piano yarışmasında üçüncü, Oda Müziği dalında Concour Diplome Superior de Music de Concertiste yarışmasında da oybirliği ile birinciliğe layık görüldü.

    Ulusal ve Uluslarası birçok festivalde resitaller, devlet senfoni orkestraları ve oda orkestraları eşliğinde solo konserler verdi. Pelin Halkacı Akın, Gülşen Tatu, Pierre Amoyal, Miguel da Silva, Muhittin Dürrüoğlu, Hüseyin Sermet, Yovan Markovitch, Nicolas Dautricourt, Andrej Bielow, Thomas Riebl ve Alexander Rudin ile ile ikili ve oda müziği konserleri vermeye devam etmektedir. Keman sanatçısı Pelin Halkacı Akın ve viyola sanatçısı Thomas Riebl ile iki ayrı CD çalışması bulunan Şentürker, İş Sanat, 33. 34. ve 42, Uluslararası İstanbul Müzik Festivali’nde ve Litvanya Ulusal Filarmonisi daveti ile Vilnius Uluslararası Müzik Festivalinde solist olarak yer aldı. Macaristan, Pakistan, Fransa, İngiltere, Almanya, Avusturya, İtalya, Suriye, Litvanya, Letonya, Estonya ve Japonya’da resitalleri ve oda müziği konserleri süregelen sanatçı halen MSGSÜ Devlet Konsertvatuvarında piyano ve oda müziği dallarında ders vermektedir.
     
     

    Yorumunuz Başarıyla Gönderildi.
    İşlemeniz yapılırken bir hata oluştu