Yeniden Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı Yeniden bu hafta vizyona giren filmlerden. Filmin adında Hababam sözcüğünü gördüğüm an...


Yeniden Hababam Sınıfı

Hababam Sınıfı Yeniden bu hafta vizyona giren filmlerden. Filmin adında Hababam sözcüğünü gördüğüm an dikkat kesilenlerden biriyim. Hangimiz Özel Çamlıca Lisesi'nde Kel Mahmut’u deli eden o sınıfta olmayı hayal etmedik ki? Ne yani bir an sessizlik olunca şaşırdım tek hayal eden ben miydim yani? Peki aslında ne kadar kalabalık o kadar iyi ama madem bir benmişim bu hayali kuran o hayal üzerinden yürüyelim. O sınıfta olsaydım ve durmaksızın sınıfta kalmayı daha doğrusu aslında o okulda kalmayı başarsam sanırım Allah rahmet eylesin Adile Naşit yerine beni hademe yaparlardı. Kel Mahmut için uzun yıllar aranan kan henüz bulunamadı gibi görünmesine rağmen bu kez Hababam Sınıfı Yeniden filminde son derece isabetli bir seçimle Altan Erkekli tercih edilmiş. Oyunculuğu, anlayışı, her rolün altından bizi o role inandırarak kalkışı ile yine rahmetli Kel Mahmut Münir Özkul’un babacan ama sert müdür muavinliği gömleğini yanmadan giyebilecek isimlerden biri.

Doğal olarak geçen yıllar, değişen isimler, güncellenen konular Hababam Sınıfı'nın ilk hallerini bilen bizler için çok farklı geliyor. Oysa bu Hababam Sınıf’larından birinin yeni jenerasyonun da hayal ettiği sınıf olacağını düşünüyorum. Özellikle yeni isimler ve genç yüzlerle çekilenlerin. Hababam Sınıfı Yeniden filmi de işte tam böyle bir deneme. Damat Ferit’in yeni hali Tarık Akan kadar uzun olmasa da gülümseyen yüzü, aşık olmaya hevesli halleri ile genç kızların özellikle yakından takip ettiği Yusuf Çim geçmiş. Dizi yüzü olarak parlayan kariyeri, sinemada denediği filmlerle giderek güzelleşiyor, giderek güçleniyor.

Sinemalarda çok ara bir dönemden geçiyoruz sanırım hepimiz farkındayız. Öyle oldu, böyle oldu gibi herkesin bir süre sakız ettiği aynı konuları tekrar gündeme getirmek benim haddime değil ama bazı konuların çözümsüz kalması biz sinema izleyicisine biraz keyifsizlik verdi. Bu keyifsizlikten sıyrılmak, yeni filmlere ve Türk sinemasının denemelerine bakmak belki de fazla büyüttüklerimize de bir mesaj olur. İşte tam da bunları düşünürken vizyona giren Hababam Sınıfı Yeniden bu anlamda gitmek, görmek, izlemek ve yenilendikçe neler değişiyor anlamak için belli bir yaş kitlesine uygun deneyim. Filmi ilk olarak burada tanıyacaklar, daha yakın tarihte hayata geçen örneklerini izlemiş olarak gelecekler içinse belki yıllar sonra aslında benimde hayalimdeki sınıftı diyecekleri bir deneme olabilir Hababam Sınıfı Yeniden. 

 

Sizde bu eğlenceli komedi filmine hemen bilet almak ve evinize en yakın sinema salonundan filminizi izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.