Usta Oyuncu Nicolas Cage'in İzlemeye Doyulamayacak 10 Filmi

Nicolas Cage, hayat verdiği karakterlerle beyazperdeye damga vurmuş isimlerden biri şüphesiz...


Usta Oyuncu Nicolas Cage'in İzlemeye Doyulamayacak 10 Filmi

53 yaşında olan Nicolas Cage'i bugüne kadar romantik komedi ve dramlardan tutun, aksiyon ve bilim-kurgu filmlerine kadar pek çok yapımda izleme şansına eriştik. Usta oyuncunun her biri efsane olan onlarca filmi arasından, zorlanarak da olsa 10 tanesini derledik. Keyifli seyirler!

1. Face Off / Yüz Yüze (1997)Sean Archer, sıkı bir FBI ajanıdır ve ölen oğlu Micheal’ın yasını tutmaktadır. Archer, oğlunun katilinin güçlü bir suçlu olan Castor Troy olduğuna inanmaktadır. Bir gün Archer, Troy’u köşeye sıkıştırır ancak aralarında geçen kavga sırasında Archer, onun tüm Los Angeles şehri ve yaşayanlarını yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir. Bombanın nerde olduğunu öğrenmek için, sıradışı bir operatör doktor, Archer'in yüzünü keserek Pollux ile iletişim kurmasını sağlayacaktır. Kimin yerine geçtiğine gelince, Castor Troy, bir şekilde hafızasını geri kazanır ve Archer’dan yüzünü geri almak için intikam peşine düşer.

Yönetmen: John Woo
Oyuncular: John Travolta, Nicolas Cage, Joan Allen 

2. Knowing / Kehanet (2009)Eğitim yılının başında çocuklara geleceği hayallerinde nasıl canlandırdıklarını resim çizerek tanımlamaları istenir ve bu resimler bir kapsüle yerleştirilerek elli yıl süre ile saklanacaktır. Öğrencilerden biri resim yerine sayılar yazar. Bu rakamları birilerinin kulağına fısıldadığını söylemektedir. Aradan elli yıl geçtikten sonra bir grup öğrenci kapsülleri inceler. Bu kağıttaki rakamların aslında geçen elli yıl boyunca yaşanan felaketlerin tarihlerini ve ölen kişi sayılarını gösterdiği gerçeğini ise astrofizik profesörü John keşfedecektir. Dahası bu bilgi sayesinde sırada üç büyük felaketin olduğu ve en sonuncusunun da global bir felaket olacağı açığa çıkar.

Yönetmen: Alex Proyas
Oyuncular: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury 

3. Gone in 60 Seconds / 60 Saniye (2000)Randall Raines, eski suçlu hayatını geride bırakmış önemli bir araba hırsızıdır. Bir gün kendisini bir arkadaşı ondan kardeşinin hayatını kurtarmak için yardım ister. Randall hiç istemiyor olsa da eski işine geri dönmek zorunda olduğunu fark eder. Sadece bir gecede elli adet araba çalmak zorundadır. Randall 'Memphis' Raines, eski şanını sürdürebilmek için bu zorlu görevin üstesinden gelmelidir.

Yönetmen: Dominic Sena
Oyuncular: Billy Williams, Nicolas Cage, Delroy Lindo 

4. The Sorcerer's Apprentice / Sihirbazın Çırağı (2010)Balthazar Blake, Manhattan'da usta bir sihirbazdır ve şehri Maxim Horvath’tan korumaktadır. Ancak bu zorlu görevi daha fazla yalnız yapamayacağı için Dave Stutler’ı yanına alır. Dave, ilk bakışta ortalama bir tiptir. Ancak kendisinin, gizli bir potansiyeli vardır. Dave, ona sihirbazlık sanatına dair eğitim verir. Bu iki ortak Horvath ve karanlığın güçleri kıyamet koparmadan önce onları durdurmak zorundadırlar.

Yönetmen: Jon Turteltaub
Oyuncular: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Teresa Palmer

5. Ghost Rider / Hayalet Sürücü (2007)Johnny Blaze hayatının odak noktasında motorsikleti olan bir adamdır. Motorsikletiyle yaptığı gösteriler sayesinde bu spora meraklı binlerce insanın sevgisini kazanmaktadır. Ancak hayatının aslında büyük bir trajedi olduğu anlaşılacaktır. Johnny, yıllar önce sevdiği kadını kurtarmak için şeytanla bir anlaşma yapmıştır. Anlaşmaya göre Johnny geceleri şeytanın emrinde çalışan bir 'hayalet' olmak zorundadır.

Yönetmen: Mark Steven Johnson
Oyuncular: Nicolas Cage, Eva Mendes, Wes Bentley 

6. The Wicker Man / Lanetli Ada (2006)Geçirdiği trajik bir kazadan henüz yeni iyileşmekte olan polis Edward Malus, eski nişanlısı Willow’dan bir mektup alır. Willow yıllar önce hiçbir açıklama yapmadan çekip gitmiştir. Şimdi de kızı Rowan’ın kayıp olduğunu yazmaktadır. Edward, Summerisle’in özel bir adasına gitmeye karar verir. Willow, meyve yetiştirmekte olan bir grup ile beraber yaşamaktadır. Edward, araştırmaları boyunca bölgede görüştüğü insanların bir süre sonra putperest olduklarını ve ürünlerini iyileştirmek için bir takım ritüeller yaptıklarını fark eder. Edward, kızının yerini tespit ettiğinde Lanetli Ada’nın ardındaki sırrını da ortaya çıkaracaktır.

Yönetmen: Neil LaBute
Oyuncular: Nicolas Cage, Ellen Burstyn, Kate Beahan 

7. Snake Eyes / Yılan Gözler (1998)Rick Santoro, teşkilat tarafından lekelenmiş bir polis dedektifidir. Bir boks maçı bahanesi ile dostu Kevin ile bir araya gelir. Kevin eski bir denizcidir ama artık yüksek rütbeli bir diplomat olmuştur. Bakan da bu maçı takip etmeye gelmiştir. Maç sırasında olan bir suikast bakanın ölümüyle sonuçlanır. Rick, bu olayı çözmek için varını yoğunu ortaya koyacaktır.

Yönetmen: Brian De Palma
Oyuncular: Nicolas Cage, John Heard, Gary Sinise

8. It Could Happen To You / Size de Çıkabilir (1994)Charlie herkes tarafından sevilen bir polis memurudur ve kasabasını çok sever. Karısı Muriel ise fakirlikten nefret eden memnuniyetsiz biridir. Charlie bir gün eşinin ısrarı ile bir loto oynar ve bir kafeye oturmaya gider. Ona bakan garsona bahşiş verecek parası olmadığı için eğer kupon tutarsa yarısını ona vereceğini söyler. Kupon tutar ve kargaşa başlar.

Yönetmen: Andrew Bergman
Oyuncular: Nicolas Cage, Bridget Fonda, Emily Deschanel, Richard Jenkins

9. City of Angels / Melekler Şehri (1998)Başarılı bir kardiyoloji cerrahı olan Maggie, ameliyat esnasında nedensiz yere ölen hastasını geri döndürmek için elinden geleni yapar ancak hastasını kurtaramaz. Bu olay sonrasında Maggie kendini toparlayamaz ve umutsuzluğa mutsuzluğa düşer. O sırada Los Angeles'ta gezen melek Seth, Maggie'nin bu hallerini görmüş ve çok etkilenmiştir. Maggie'nin üzülmesine dayanamayan Seth, ona aşık olmuştur ve onun aşkı için melekliğinden vazgeçecektir. Ancak insan olmak göründüğü kadar kolay olmayacaktır.

Yönetmen: Brad Silberling
Oyuncular: Nicolas Cage, Meg Ryan, Andre Braugher 

10. Wild at Heart / Vahşi Duygular (1990)Lula ve Sailor birbirlerine inanılmaz derecede aşık bir çifttir. Ne var ki Lula'nın annesi Sailor'dan nefret etmektedir ve Sailor'un üzerine oldukça belalı birini salar. Sailor kendini kaybederek belalı adamın ölümüne sebep olur ve tutuklanır. Hapishaneden çıktığı an kendisini beklemiş olan Lula'yı yanına alarak Kalifornia'ya doğru yola çıkar. Bu kez peşlerine bir dedektif ve kiralık katil takılacaktır.

Yönetmen: David Lynch
Oyuncular: Nicolas Cage, Laura Dern, Willem Dafoe

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.