Unutulmaz Film Serilerinden Duyunca Oldukça Şaşıracağınız 15 İlginç Bilgi

Herkes için efsane olan film serilerden derlediğimiz ilginç bilgileri arkadaşlarınıza anlatmak için sabırsızlanacaksınız


Unutulmaz Film Serilerinden Duyunca Oldukça Şaşıracağınız 15 İlginç Bilgi

1. Terminatör 2'de azılı düşman robot T-1000'in Sarah Conner'ın görünümüne büründüğü sahnede Linda Hamilton'un ikiz kardeşi Leslie oynadı.

2. Star Wars serisinin en ikonik karakterlerinden olan Darth Vader ilk filmde, filmin %10'undan daha az bir süre olan sadece 12 dakika ekranda görüldü.

3. Indiana Jones'un en ikonik sahnelerinden olan kılıçlı adamın vurulması olayı senaryoda yer almıyordu.

Aslında Indiana'nın elindeki kamçıyla kılıcı alması gerekiyordu ama sahneyi gerçekleştirecek dublör o gün yemek zehirlenmesinden dolayı hastaneye kaldırıldı. Harrison Ford sahneyi kendi gerçekleştirmeye çalışsa da sonunda pes etti. Birden aklına adamı vurma fikri geldi ve Spielberg de bu fikri beğendi.

 

5. Evde Tek Başına serisinde gıcık çocuk Buzz'ın resmini gösterdiği kız arkadaşı aslında peruk takan bir erkek çocuktu. 

Yönetmen; dalga geçilen bu durumun, oyuncu da olsa bir kız için çok kötü bir davranış olacağını düşünmüştü.

 

6. Yine Evde Tek Başına serisinin ilk filminde Joe Pesci'nin bu ısırığı Macaulay Culkin'in parmağında kalıcı bir iz bıraktı.

7. Sevimli Canavarlar'daki küçük Boo karakterini seslendiren yine küçük bir çocuktu ve set ekibi onun peşinde koşturmaktan dolayı epey zorlu bir süreç yaşadılar.

8. Iron Man serisinin ilk filmindeki rolü için başrol Robert Downey Jr.'dan bile daha fazla ücret alan isim oyuncu Terrence Howard'dı.

9. Trainspotting'in ilk filminde "İskoçya'nın En Kötü Tuvaleti" diye tabir edilen o sahnede gözüken pisliklerin tamamı çikolata kullanılarak yapılmıştı.

10. Indiana Jones serisinin 3. filminde baba oğulu oynayan Sean Connery ve Harrison Ford'un arasında 12 yaş fark vardı.

11. Jaws'ın ilk filminde kullanılan maket köpekbalığı su içinde hiç test edilmemişti. İlk defa suya indirildiğinde dibe gömülen maketi dalgıçlar uzun uğraşlar sonucu yüzeye çıkardılar.

12. Cadılar Bayramı korku filmi serisinde Michael Myers'ın yüzüne taktığı maske aslında beyaza boyanmış bir Kaptan Kirk maskesiydi.

13. Jurassic Park filmi sonrası dinozorlar o kadar çok popüler oldu ki öğrenciler arasında fosilbilim dalını seçenlerin sayısında büyük artış oldu.

14. Indiana Jones'un çekimleri sırasında Harrison Ford'un o zamanlar karısı olan senarist Melissa Mathison film setine sürekli ziyaretler gerçekleştiriyordu.

Bu ziyaretlerin birinde Steven Spielberg aklındaki bir hikayeyi kadına aktardı. Hikayenin senaryolaştırılması için ikir alışverişinde bulunan ikilinin üzerinde çalıştıkları proje 1982 yapımı E.T.'nin senaryosuydu.

15. Yaratık: Diriliş filminin bir sahnesinde Sigourney Weaver arkası dönük basket atması gerekiyordu.

Rastgele atış yapılması gereken bu sahnede top, farklı çekim açısıyla potaya ilk atışta girmiş gibi gösterilecekti. Weaver, şansına öyle bir atış yaptı ki topu tek seferde basket yaparak farklı çekim açısına hiç gerek kalmadan sahnenin çekilmesini sağladı.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
8
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
7
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
9
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
12
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.