Umarız Bu Filmleri Kaçırmadınız! | İşte Kaçırdığınıza Pişman Olacağınız 10 Film!

Reklamı çok yapılmamasına karşın birçok rakibine taş çıkaran 10 filmi sizler için sıraladık!


Umarız Bu Filmleri Kaçırmadınız! | İşte Kaçırdığınıza Pişman Olacağınız 10 Film!

Her yıl binlerce yeni filmin eklendiği geniş sinema arşivinde kaçırmış olabileceğiniz filmler yok mu, var tabi! Biz de sizler için kaçırmış olabileceğinizi düşündüğümüz, ancak sizi “Ben bunu nasıl kaçırmışım!” diye isyan ettirebileceğine inandığımız filmlerden oluşan bir liste hazırladık. İşte pişmanlık listesi:

Café Society

Sinemanın dahi çocuğu, dramatik dokunuşları olan romantik komedilerin vazgeçilmez ismi Woody Allen’ın ismini duymamışsanız sinemayı takip ediyorum diyemezsiniz. Adını duyup da henüz hiçbir filmini izlemediyseniz de sizin ne izlemeniz gerektiği belli. Belki Allen’ın baş yapıtları arasında yer almıyor Café Society, ancak genç bir adamın Hollywood’u ele adeta ele geçirdiği bu tempolu hikaye kaçmaz. Başroldeki Jesse Eisenberg ise tek kelimeyle harika.

The Nice Guys

Gladiator (Gladyatör) filminden aşina olduğumuz Russell Crowe’un kariyerinin bittiğini düşünenlerdenseniz The Nice Guys’ı izlemediğiniz belli. Son yıllarda eski günlerini fazlasıyla aratan ünlü aktör Ryan Gosling’le buluştuğu bu filmde adeta Wolverine’i canlandıran Hugh Jackman’ın andırıyor. İddia ediyoruz, bu filme de gülmüyorsanız başka hiçbir şeye gülemezsiniz.

Swiss Army Man

Bir zamanlar küçük ve sevimli bir çocuk olan Daniel Radcliffe şimdiler de sinemanın en başarılı oyuncularından biri. Üzerine yapışan Harry Potter kimliğinden kurtulmak üzere şekilden şekle, rolden role giren Daniel Radcliffe’in Swiss Army Man’deki performansı ise tek kelimeyle muazzam. Gerçek anlamda bir cesedi canlandırdığı filmin mizahı ise eşsiz. Kaçırdıysanız hemen izlenecekler listenize ekleyin.

Race

Jesse Owens’ın hayatını anlatan film spor dolu bir kahramanlık hikayesi olduğu kadar aynı zamanda da ağır bir drama. Zira tarihin en önemli atletlerinden biri olan Owens’ın mücadelesi yalnız sahadaki diğer yarışçılara karşı değil, dünyaya korku salan Adolf Hitler’e de karşı. 1936 Olimpiyatları sırasında Hitler’in ırkçı tutumuna karşı verdiği mücadele, insanın tüylerini diken diken eder nitelikte. İlham veren bir hayat hikayesi.

A Man Called Ove

Bir emekli olan Ove öyle sokakta gördüğümüz tonton amcalardan biri değildir. O daha çok  sürekli sorunlar çıkaran, etrafa saldıran ve ölen karsının ardından hayata olan sevgisini, inancını kaybetmiş öfkeli bir ihtiyardır. Ancak bu öfke artık ona bile ağır gelmektedir, bu sinirinden vazgeçmesi gerekiyordur. O da komşusuyla arasında gelişen arkadaşlığı da bahane ederek farklı bir maceraya atılmaya karar verdi. Duygusal, hareketli ve eğlenceli bir İsveç filmi.

Sing Street

Sing Street filmi bizi herkesin merak ettiği, gitmek için yanıp tutuştuğu deli dolu şehirlerden birine, Dublin’e götürüyor. 1980’lerde geçen hikayede Conor adlı bir gencin ailesinden kaçıp bir müzik kurmak için hazırlıklara başlaması anlatılıyor. Peki ne uğruna, bir kız uğruna! Hem de pek tanımadığı, gizemli bir kız uğruna! Bu müzik dolu komediyi izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz. 80’lerin pop müzik kültürünü anlatan keyifli mi keyifli bir hikaye.

Demolition

İnsana mücadele etmeyi ve “üstesinden gelmeyi” hatırlatan bir film Demolition. Başrolde Jack Gyllenhaal’ın yer aldığı hikayede vazgeçmiş bir insanın, yorulmuş ve tükenmiş bir insanın, kendisine musallat olmuş vurdumduymazlıktan kendini nasıl sıyırdığı ve içinde bulunduğu koma halinden nasıl uyandığını perdeye yansıtıyor. İzlerken insanın sinirlerini rahatlatan, her darbeyle insanın içini arındıran filmin en büyük artısı ise oyunculukları.

Captain Fantastic

Lord of the Rings serisinin Aragorn’unu Viggo Mortensen’in başrolde olduğu Captain Fantastic filmi bizi şehrin dışına götürüyor. Kapitalist sistemi ve iktidar politikalarını reddeden bir anne ile bir babanın yabanda kurduğu hayatı ve yetiştirdikleri çocukları merkeze alan film iktidar mekanizmasının gündelik hayatlar üzerindeki etkisini gözler önüne seriyor, doğru ve yanlışın göreceliğini sorguluyor.  

Flight Crew

Amerikan filmlerinden sıkılanlara alternatif niteliğindeki Flight Crew, bir rus filmi. Kahramanlık, fedakarlık ve insan onurunun doğanın zorluklarınca teste tabii tutulduğu bu filmde ordudan atılan bir askerin sivil hava taşımacılığında pilotluk yapmaya başladığı bir hikayeye dahil oluyoruz. Volkanik bir adadan gelen yardım çağrısına cevap veren bu ekibin aksiyon, gerilim ve heyecan dolu macerasını anlatan film, Amerikan filmlerine taş çıkarıyor.

Zootopia

Inside Out sonrası uzun süre iyi bir animasyonla karşılaşamayacağını düşünenlere cevap niteliği taşıyan Zootopia ile klasik bir polisiyeye atılıyoruz. Birçok filme, birçok isme gönderme yapan ve hayvanlar aleminde geçen bu filmin hayvanlar ve toplumsal sınıflar arasında kurduğu iktidar ilişkisi, hayat tarzı ise görülmeye değer. Filmin sonu ise bizlere büyük ile küçük arasındaki sınırın aslında ne denli görünmez olduğunu kanıtlıyor


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
2
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.