Türk Sinemasının Efsaneleri: Gelmiş Geçmiş En Düşük Puanlı 10 Film!

Türk Sinemasında IMDb'ye göre en düşük puan alan 10 film!


Türk Sinemasının Efsaneleri: Gelmiş Geçmiş En Düşük Puanlı 10 Film!

Türk sinemasında bu gözler neler görmedi ki!

Sizler için  acısıyla tatlısıyla IMDb'den en düşük puanları almış 10 filmi sıraladık!

 

10. Avanak Kuzenler (IMDb 2.5)

Kendisini dünün Tarık Akan'ı bugünün Kenan İmirzalıoğlu'su sanan Tankut. Kendisini insanların kaderlerini değiştirecek mucit sanan Serkan. Kendisini kadınların peşinde koştuğu Valantino sanan Neco. En belirgin ortak özellikleri avanaklıkta yarışmaları.
Üç avanağın kurtarıcısı güzel ve asi Melike. Peki bu üç kuzen bir araya gelip ortak iş çevirmeye kalkarlarsa ne olur? Neler olmaz neler? 

 

9. Pak Panter (IMDb Puanı: 2,5)

Rusyada kaçırılan Enerji Bakanını kurtarma işi büyük risk taşımaktadır ve hataya yer yoktur. Bunun için ülkemizin özel laboratuvar koşullarında yetiştirdiği en deneyimli ve yetenekli casuslara gerek vardır. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakanlar Kurulu, istihbaratın başı Fahrettin Bey'e başvurur. Fahrettin Bey, bu görevi SPP ve PP7 adlı ajanlara verir. Ajanlar Rusya yerine yanlışlıkla Azerbeycan'a inerler, burada Gülinaz ve yeğeni Selma ile tanışırlar. Ajanların karşısında Rus mafyası, Mossad, CIA ve Gagarin vardır. Sorun devletin sandığından büyüktür.

 

8. Çılgın Dersane (IMDb Puanı: 2,0)

Hadi (Cüneyt Arkın) İstanbul Özlem Dersanesi’nin sahibidir. Torunu Özlem (Tuba Ünsal) ile beraber iflas eden dersanelerinin kurtuluşunu öğrencilere promosyon olarak tatil hediye etmekte bulurlar. Dersanenin eski öğretmenlerini de tatil köyüne davet etmeleriyle hikaye başlar. 

 

7. Mumya Firarda (IMDb Puanı: 1,9)

Uçarı bir fotoğrafçı olan Ahmet, aslında başarılı bir MIT ajanıdır. Birbirinden çok farklı iki kimliği, iki yaşantıyı bir arada götürmektedir. Mısırlı saygın bir arkeoloğun kızı olan Fatima ise yıllar önce ölen Türk annesini bir türlü unutamamış bir üniversite öğrencisi. Mısırlı melez güzel Fatima ve MIT ajanı Ahmet'in yolları, Mısır'dan kaçırılan bir mumya yüzünden kesişiyor.

 

6. Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (IMDb Puanı: 1,9)

Film, Türk insanının algılama, düşünme ve davranış biçimlerinden yola çıkılarak uzayın nasıl fethedilip, Türkleştirildiği hikâyesini anlatıyor. Cüneyt Arkın bu defa, oğlu rolündeki Mehmet Ali Erbil ile dünyayı bir kez daha kurtarıyor.

 

5. Emret Komutanım Şah Mat (IMDb Puanı: 1,8)

Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında 56. Piyade Alayı Karargah Destek Bölüğü’ne 7 tane ruhsal hastalıklı vatandaş 1 günlük askerlik yapmaya gelir. Ruhsal hastalıklı konukların birer birer Karargah Destek Bölüğü askerlerine zimmetlenmesi ve askerlerin konuklarla uyum sorunları ortalığın karışmasına neden olur. Böyle bir günde alayda herkesin konuklarla ilgileneceğinden emin olan eski ajan Karpov (Mehmet Ali Erbil), can düşmanı olarak kabul ettiği Levent Üsteğmen (Sarp Levendoğlu) ile geçmişteki hesabını kapatmak için aynı günü seçer ve olaylar gelişir.

 

4. Keloğlan Kara Prens'e Karşı (IMDb Puanı: 1,8)

Masal kahramanı Keloğlan’ın İyilikler Ülkesi’nin prensesi Cankız’a aşık olduğunu bilmeyen yoktur. Cankız’ın da aklı fikri Kara Prens’tedir. Ailesi kızlarının böyle kötü birisine aşık olmasına çok üzülür. Kara Prens de Cankız’ın duygularını karşılıksız bırakmayınca bu aşkı tek önleyecek olan bizim Keloğlan’dan başkası değildir. İyilerin ve kötülerin savaşına bir de aşk eklenince macera dolu bir serüven başlar.

 

3. Kod Adı K.O.Z (IMDb Puanı: 1,6)

Yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma, MİT Müsteşarının ifadeye çağrıldığı gece; Gezi olayları, 17 Aralık döneminde MİT tırlarına yapılan operasyonlar, 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte neyin hedeflendiği, savcı ve hâkimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzere pek çok konu başlığı yer almaktadır.

 

2. Süper Ajan K9 (IMDb Puanı: 1,5)

Amerika'da bulunan bir virüs ele geçirilir. Türkiye'de yapılacak NATO Zirvesi, bu virüsün yayılması için en ideal yerdir. Virüs NATO toplantısından bir gece önce yapılan gizli operasyonla su şişelerinin içine enjekte edilir.

 

1. Cumali Ceber: Allah Seni Alsın (IMDb Puanı: 1,3)

Emekliliğine 1 gün kala patronuyla kavga edip işinden olan Cumali Ceber, okudukları okuldan bir türlü mezun olmayı beceremeyen 2 oğlunu yanına alarak Kuşadası'nda lüks bir otele tatile gider. Tatil boyunca başına gelenler filmde konu ediliyor.

 

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
11
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
34
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
12
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
17
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
13
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
21
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.