Bir Marvel Klasiği: Thor, Ölüm Tanrıçasına Karşı!


Bir Marvel Klasiği: Thor, Ölüm Tanrıçasına Karşı!

  

27 Ekim 2017 tarihinde vizyona girecek olan Thor: Ragnarok Marvel’in Hela, Valkyrıe, Skurge ve The Grandmaster gibi kahramanlarını bu filmle birlikte çizgi romanlarından beyaz perdeye taşıyacak.

Thor serisinin bu filminde Norse kıyameti vardır. Çekici kırılan ve Asgard'dan uzaklarda hapsolan Thor ise Asgard'ı kurtarabilmek için önce özgür kalması gerekmektedir. Ancak özgür kalabilmesi içinde ölümcül bir mücadelede Hulku yere sermelidir.

 Bu filmdede başroller Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston'dur.

 
 

HELA

Hela Asgard’ın Ölüm Tanrıçası olmakla birlikte, Niffleheim ve Hel evrenlerini yönetmektedir. Niffleheim, dokuz evrenden birisidir. Hel ise, Marvel çizgi roman dünyasında Niffleheim’de bulunan Ölüm Diyarı olarak bilinir.

Hela ilk kez Journey Into Mysteri No. 102 ile 1964 yılında çizgi roman evreninde ölmüş Asgardlı savaşçılarının ruhlarının yöneticisi olarak tanıtıldı.  Hela, çizgi roman dünyasında Loki’nin kızı olarak karşımıza çıkıp, amacı Thor ve Odin’in ruhlarına sahip olmaktır.

Bu karakteri beyaz perdede Cate Blanchett canlandıracak.

Cate Blanchett; Yüzüklerin Efendisi filmlerinde, Benjamin Button’un Tuhaf Hikayesi, Mavi Yasemin bazıları olmak üzere birçok filmde oynamıştır.

VALKYRIE

Valkyrie, marvel romanına ilk kez The Avengers No:83 ile 1971 yılında katıldı.  Enchantress, kendini gizlemek için yeni bir kimlik yarattı ve Valkyrie ilk olarak bu şekilde karşımıza çıktı. Valkyrie’nin gerçek adı Brunnhilde’dır.

Avengers’ın yanında yer almasının dışında, Thor ile kısa bir aşk yaşadığıda bilinir.

Bu karakteri Tessa Thompson canlandıracak.

Tessa Thompson; Creed:Efsanenin Doğuşu , Sevgili Beyaz Irk , Özgürlük Yüyüşü bazıları olmak üzere birçok filmde oynamıştır.

SKURGE

Cellat Skurge olarak da bilinen Skurge, 1964 yılında Asgard’ın kötü adamlarından biri olarak Journey Into Myster No. 104’te boy gösterdi. Bazı zamanlarda Loki’yle birlikte çalışarak Thor’a zorluklar çıkarttı.

Thor dışında, Fantastic Four,Hulk ve Doctor Strange’ın de karşısına gelen Skurge, kötülüğü yaymaktan çok savaşa ve onun getirdiği heyecana duyduğu bağımlılıkla hareket etti.

Enchantress tarafından terk edilen Skurge, Thor’un ekibine katılarak, Hel’e düzenlenen kurtarma operasyonunda önemli bir rol oynadı. Bu kurtarma operasyonu sırasında da kendini feda ederek Thor ve arkadaşlarının kaçmasını sağladı.

Bu karakteri beyaz perdede Karl Urban canlandıracak.

Karl Urban; Yüzüklerin efendisi, Star Trek, RED bazıları olmak üzere birçok filmde oynamıştır.

THE GRANDMASTER

Evrenin ölümsüzlerinden olan bu kozmik varlık, ilk olarak 1969 yılında The Avengers No. 69 ile ilk kez karşımıza çıktı. Oyun ve kumara bağımlılığıyla tanınan The Grandmaster, evrendeki tüm şans ve yetenek oyunlarını biliyor.

Bu karakteri beyaz perdede Jeff Goldblum canlandıracak.

Jeff Goldblum; Jurassic Park, Kurtuluş Günü gibi birçok filmde oynamıştır.

 

Thor; Ragnarok filmine bilet almak için tıklayınız.

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
3
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.