Tam Vaktinde Yalan Dolan!

Yalan Dolan filmi vizyona giriyoruz dediği tarihte hatta tam vaktinde 1 Mart’ta sinemalarda.


Tam Vaktinde Yalan Dolan!

Yalan Dolan filmi vizyona giriyoruz dediği tarihte hatta tam vaktinde 1 Mart’ta sinemalarda. Neredeyse tüm yerli yapımların, gerek sinema ve yapımcı arasındaki sorunlar, gerekse sinema salonlarını yok etmek ister gibi henüz film vizyondayken uluslararası dizi- film sitelerine filmlerini satan yapımcılar sayesinde durmaksızın tarih ve ağız değiştirdiği dönemde başrolünü Şafak Sezer’in Çetin Altay, Burcu Binici, Ahmet Yıldırım Öcek ve Umut Aksoy  gibi komedi konusunda kendisine yol açmış isimlerle paylaştığı Yalan Dolan sinema izleyicisine gülme garantisi ile merhaba diyor. 

Şafak Sezer’in başını çektiği 6 kişilik ekip, yıllarca vergi, gecikme faizi, kaçak kullanımların kaçak kullanmayanlara yıkılması gibi sözde küçük ama özde gerçekten büyük rakamlara ulaşan ödemelerinin ağır mağdurlarıdır. Bu mağdurlar bir araya gelerek oldukça değişik bir plan yaparlar ve digital platformdan büyük bir soygun için harekete geçerler. Yalan Dolan filminde yine meraklısı oldukça keyifli aksiyon sahnelerini görme şansına sahip olacak ama filmin bize göre en farklı yönü ülkemizde henüz çok dillendirilmeyen sistem boşlukları ve bu boşluklarda gerçekleşebilecek sanal vurgunlar hikayesi olacak.  Dünyanın en hızlı dönüşünü sosyal medya üzerinde gerçekleştirdiği bu dönemde Türk sinemasında da ciddi değişimler ve farklı senaryolar da bu değişime uyduklarını göstererek dikkat çekiyor.

Genelde mafya eline düşen şaşkın dostlar, belalı tiplere çatarak içlerindeki cesareti Oz Büyücüsü’ne gitmeden keşfeden mahallenin bitirim delikanlıları, aşkı uğruna yollara düşen kafadarları gibi hikayeler yerini hem konusunda hem de çekiminde daha digital işlere ve farklı senaryolara bırakmaya başladı bile.

Yalan Dolan filminin ana kumandası Türkiye’ nin ilk 3D animasyon filmine yönetmen olarak imza atan Michael Şahin Derun’a teslim edilmiş. Yalan Dolan filmini iyice merak etmek için iyi bir sebep daha, çünkü az önce yazdığımız gibi Michael Şahin Derun Türkiye’de ilk kez 3 D animasyonu deneyen kişi olarak Yalan Dolan filmi içinde bu tecrübesini kullanma şansına sahip olarak yönetmen koltuğuna oturdu.

En başta söylediğimizi en sonda bir kez daha tekrarlayarak Yalan Dolan filmine vizyona hoş geldin diyoruz.  Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici’li Yalan Dolan filmi tam da vaktinde vizyonda.

Yalan Dolan filmine hemen bilet almak için lütfen tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
7
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.