Sony’den sahte Michael Jackson şarkısı itirafı!

Sony skandal iddiaları kabul etmek zorunda kaldı!


Sony’den sahte Michael Jackson şarkısı itirafı!

1) ‘Popun kralı’ Michael Jackson’ın ölümünün 9 yıl ardından Sony bazı itiraflarda bulunmak zorunda kaldı.

2) Michael Jackson'a ait 200 şarkının telif haklarını elinde bulunduran Sony Music Entertainment'e bazı suçlamalar ile dava açılmıştı.

3) Bu davalarda Jackson'ın ölmeden önce kaydettiği şarkılarından oluşan albüm piyasaya çıktıktan sonra, ünlü şarkıcının ailesi, Monster, Keep your Head Up ve Breaking News şarkılarındaki sesin Jackson’a ait olmadığını iddia etmişti.

4) İlerleyen mahkelemeler sonuç verdi ve Sony, ölümünden bir yıl sonra piyasaya sürdüğü Michael Jackson albümünde üç şarkının sahte olduğunu itiraf etti.

5) İlginç detaylardan biriside davanın Jackson'un ailesi tarafından değilde bir ünlü şarkıcının bir hayranı tarafından açılmış olması.

6) Vera Servoa adlı bir Michael Jackson hayranı Sony'ye dava açtıktan sonra Los Angeles Temyiz Mahkemesi'ne giden dava dosyasında diğer detaylarda ortaya çıktı.

7) Albümde yer alan üç şarkı, ses rengi Michael Jackson'a çok benzeyen başka bir sanatçı olan Jason Malachi tarafından seslendirilmiş.

8) Çıkan mahkeme detaylarından sonra sosyal medyada bu iddialar büyük yankı uyandırdı. 

9) Michael Jackson hayranları, itirafın mahkeme kararından sonra gelmesini eleştirdi. Jackson hayranları, “Biz zaten biliyorduk” yorumları yaptı.

10) Sahte şarkı davasından sonra Angelikson Productions LLC ve Sony Music Entertainment'ın para cezası alıp almayacağı ise henüz bilinmiyor.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.