Soğuk Sonbahar Günlerinde İzledikçe İçinizi Isıtacak 10 Film

Yağışlı havalarda, evde battaniye altında izlemelik filmler...


Soğuk Sonbahar Günlerinde İzledikçe İçinizi Isıtacak 10 Film

Aralık ayına girmiş olsak da, kış havasını hala yaşamaya başlamadık. Yine de sonbaharın etkileri hala devam etmekte. Biz de bu nedenle evde tıkılıp kaldığınız yağmurlu günlerde izleyip içinizi ısıtabileceğiniz filmler derledik sizler için.

1. The Bucket List / Şimdi ya da Asla (2007)Kanserin pençesinde olan birbirinden çok farklı iki adam, hayatta yapmak istedikleri birçok şeyi yapmadıklarını farkeder ve bir liste hazırlarlar. Yapmak istediklerini yapmaya koyulan bu ikili hasteneden çıkar ve işe koyulur.

Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes

2. (500) Days of Summer / Aşkın 500 Günü (2009)Tom, ilk gördüğü andan itibaren aşık olduğu Summer ile hayatının geri kalanını birlikte geçirmek ister. Ne var ki Summer aşka inanmaz. Buna rağmen aralarında oluşan ilişki arkadaşlıktan ötedir.

Yönetmen: Marc Webb
Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Geoffrey Arend 

3. Forrest Gump (1994)Forrest Gump düşük iq sahibi biridir ama bir o kadar da saf ve iyidir. Hayatının aşkı olan Jenny için yapmayacağı yoktur. Gump, şans eseri Kennedy, Presley, Nixon gibi önemli kişilerle tanışır ve olaylar gelişir. Farketmeden Vietnam Savaşı'nda büyük bir rol oynar ve hayatı tamamen değişir.

Yönetmen: Robert Zemeckis
Oyuncular: Tom Hanks, Gary Sinise, Robin Wright 

4. Intouchables / Can Dostum (2011)Philippe zengin bir iş adamıdır. Bir gün yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza yüzünden felç olur ve boyundan aşağısını kullanamaz hale gelir. Driss ise hapishaneden yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe’ye 7/24 bakmak ile görevlendirilir. Bu görev ikisinin de hayatını değiştirecektir.

Yönetmen: Eric Toledano, Olivier Nakache
Oyuncular: François Cluzet, Omar Sy, Anne Le Ny

5.  The Sound of Music / Neşeli Günler (1965)Maria manastır hayatına uzak neşe dolu bir kadındır. Dağlara çıkıp şarkı söylemekten birçok dersini kaçırır. Bu duruma bir çözüm arayan rahibe onu karısını yeni kaybetmiş 7 haylaz çocuklu bir kaptanın yanına gönderir. Bu gidiş farklı serüvenlere sebep olacaktır.

Yönetmen: Robert Wise
Oyuncular: Julie Andrews, Christopher Plummer, Richard Haydn 

6.  Serendipity / Tesadüf (2001)Bir dükkanda son kalan eldiveni almak isteyen Sara ve Jonathan bu sayede tanışırlar ve birbirlerinden etkilenirler. Ama ikisinin de hayatlarında birileri vardır ve evleneceklerdir. Birkaç yıl sonra birbirleriyle geçirdikleri geceyi hatırlarlar ve birbirlerini bulmaya karar verirler.

Yönetmen: Peter Chelsom
Oyuncular: John Cusack, Kate Beckinsale, Jeremy Piven

7. When Harry Met Sally / Harry Sally ile Tanışınca (1989)Bir yolculuk sırasında tanışan Harry ve Sally aynı okuldan mezun olduklarını ancak hiç karşılaşmadıklarını farkederler. New York’a vardıklarında ikisi de ayrı ayrı yollara giderler ama kaderler bir kez bağlanmıştır...

Yönetmen: Rob Reiner
Oyuncular: Billy Crystal, Meg Ryan, Carrie Fisher 

8. Mary Poppins (1964)Banks ailesi çocuklarına bakacak güvenilir bir dadı arayışındadırlar. İşe alınan Mary’nin bilmedikleri bir takım özellikleri de vardır.

Yönetmen: Robert Stevenson
Oyuncular: Julie Andrews, Dick Van Dyke, David Tomlinson

9. Little Miss Sunshine / Küçük Gün Işığım (2006)Uzaktan bakılırsa oldukça sıradan görünen Hoover ailesi aslında tamamen zıt üyelerden oluşan bir ailedir. Ailenin en küçük şişman kızı güzellik yarışmasına katılmak ister. Tatlı mizahıyla içinizi ısıtacak bir film.

Yönetmen: Jonathan Dayton, Valerie Faris
Oyuncular: Abigail Breslin, Greg Kinnear, Paul Dano

10. The Perks of Being a Wallflower / Saksı Olmanın Faydaları (2012)Kendi dünyasında kişisel sorunlarıyla ilgilenen okulda sürekli dışlanan Charlie, en yakın arkadaşının intiharı ile iyice dibe batar. Aynı sene liseye başlar ve iki kardeş ile tanışır. Onlarla arkadaş olur ve hayatı değişir.

Yönetmen: Stephen Chbosky
Oyuncular: Logan Lerman, Emma Watson, Ezra Miller


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.