Sinemanın Eşsiz Yıldızlarından Nicole Kidman'ın Birbirinden Güzel 10 Filmi

Nicole Kidman, sırf ismiyle bile oynadığı her filmi izlettirebilecek bir yıldız...


Sinemanın Eşsiz Yıldızlarından Nicole Kidman'ın Birbirinden Güzel 10 Filmi

Nicole Kidman, sinemanın yıllardır en gözde isimlerinden. Oynadığı her rolde konuşulmayı başaran yıldız oyuncu, bugüne kadar onlarca filmde rol aldı. İşte onlardan bazıları...

1. Practical Magic (1999)
 
Cadılardan oluşan bir ailenin en hayat dolu üyeleri, iki kız kardeş olan Sally ve Gillian Owens'tır. Ebeveynlerini kaybettikten sonra teyzeleri tarafından büyütülen iki kız, ailelerindeki tüm kadınların sahip olduğu büyü yeteneğine sahiptir. Fakat bu yeteneğin bir de lanetli tarafı vardır, aşık oldukları erkekler hep bir şekilde ölmektedir.
 
Yönetmen: Griffin Dunne
Oyuncular: Sandra Bullock, Nicole Kidman, Stockard Channing 
 
2. Birthday Girl (2001)
 
Bankacı olan John Buckingham utangaç olduğu için kadınlarla yüz yüze konuşamaz ve çareyi internetten birini aramakta bulur. İnternette tanışıp beğendiği Rus Nadia ile yazışmalarına devam eder ve sonunda evlenmek üzere ülkesine davet eder. Fakat Nadia'nın, başına neler açacağından habersizdir.
 
Yönetmen: Jez Butterworth
Oyuncular: Nicole Kidman, Ben Chaplin, Vincent Cassel 
 
3. Moulin Rouge! (2001)
 
Genç ve yetenekli bir şair olan Christian, yaşadıkları onlarca tartışmanın ardından babasının yanından ayrılıp Paris'e taşınır. Orada sık sık gittiği gece kulübündeki bir dansçıya aşık olarak kendini adeta bir düello içinde bulur, rakibi bir dük olan Christian'ın işi kolay olmayacaktır.
 
Yönetmen: Baz Luhrmann
Oyuncular: Nicole Kidman, Ewan McGregor, John Leguizamo 
 
4. The Others (2001)
 
Savaşta eşini kaybeden Grave, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla, büyük bir konakta gözlerden uzak bir yaşam sürdürmektedir. Perdelerin her daim kapalı olduğu bu konağa bir gün üç kişi uğrar. Bu üç kişiye iş veren Grave, böylece evin çekip çevirilmesi konusunda da yardım almış olur. Bir gün oluşan sis yüzünden evin dünyanın geriye kalanıyla olan irtibatı tamamen kesilir. Grace ve çocukları, tam olarak güvenemedikleri çalışanlarıyla ve varlığından emin olamadıkları gizemli bir çocukla beraber yalnız kalmışlardır.
 
Yönetmen: Alejandro Amenábar
Oyuncular: Nicole Kidman, Elaine Cassidy, Christopher Eccleston 
 
5. The Hours (2003)
 
Farklı zaman dilimlerinde yaşayan üç farklı kadın, bu üç kadının hayatlarından birer gün...
1923'lerde Virginia Woolf, Londra'da Mrs. Dalloway isimli kitabını yazmaya başlar. 1951'de bir ev kadını olan Laura Brown,  büyük bir keyifle Mrs. Dalloway'i okuyarak hayatından kaçış yolu arar. 2001'de Clarissa Vaughan, eski kocasının onuruna bir parti düzenler. İkili arasında Mrs. Dalloway üzerine kurulu özel bir bağ vardır.
 
Yönetmen: Stephen Daldry
Oyuncular: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep
 
6. The Invasion (2007)
 
Amerika'da gerçekleşen devasa bir patlama, Patriot adlı bir uzay mekiğinin paramparça olarak tüm ülkenin  üzerine yağmur gibi yağmasına neden olur.  Görevliler durumu hemen kontrol altına alsa da ortada ters giden bir şeyler vardır. Mekiğin enkazı üzerine bulaşmış bir madde hızla yayılmakta ve ona temas eden insanları kökünden değiştirir. 
 
Yönetmen: Oliver Hirschbiegel, James McTeigue
Oyuncular: Nicole Kidman, Daniel Craig, Jeremy Northam 
 
7. Stoker (2013)
 
India, babasını bir araba kazasında kaybettikten sonra büyük bir boşluğa düşmüştür. Hayatına annesiyle birlikte büyük ve ıssız bir evde yalnız yaşayarak devam eden India, hayatının tepe taklak olacağından habersizdir. Nitekim daha önce bir kere bile görmediği amcası ziyaretlerine gelir. India'nın, amcasının çok farklı şeyler peşinde olduğunu anlaması uzun sürmez.
 
Yönetmen: Park Chan-Wook
Oyuncular: Mia Wasikowska, Nicole Kidman, Matthew Goode 
 
8. Grace of Monaco (2014)
 
Hollywood'daki devasa şöhretini aşkı için bir kenara atan Grace Kelly, Yüzyılın Düğünü olarak adlandırılan bir düğün ile Monaco Prensesi olur. Saray hayatına ve girdiği yeni elit çevrenin kurallarına uyum sağlamaya çalışan Kelly'nin tek sorunu bu değildir. Nitekim Fransa ve Monaco arasında patlak veren politik krizler, herkesi yıpratır.
 
Yönetmen: Olivier Dahan
Oyuncular: Nicole Kidman, Tim Roth, Frank Langella 
 
9. Before I Go to Sleep (2015)
 
Talihsiz bir kaza neticesinde hafızası her gece sıfırlanan Christine, her yeni güne bir kabus gibi başlar. Kocasını hatırlaması bile saatlerini almaktadır. Tüm bunların arasında bir tarafta bulanık geçmişine ulaşmaya çalışırken, diğer yandan da kendisini öldürmeye çalışan birini bulmaya çalışmaktadır. Güvenebileceği kimse yoktur.
 
Yönetmen: Rowan Joffe
Oyuncular: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong 
 
10. Far And Away (1992)
 
Özellikle İrlanda hayranlarına hitap eden, İrlanda'nın batı kıyılarından bir aşk hikayesi...
Ev sahibiyle anlaşmazlıklarını halletmek isteyen fakir kiracı Joseph, ev sahibinin kızı ile birlikte gittiği son derece ilginç bir Amerika yolculuğunda bulur kendini...
 
Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Tom Cruise, Nicole Kidman, Robert Prosky

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.