Sinemanın Aykırı Çocuğu Sean Penn'in İzlenmesi Gereken 10 Filmi!

Sean Penn oldukça etkileyici bir film listesine sahip!


Sinemanın Aykırı Çocuğu Sean Penn'in İzlenmesi Gereken 10 Filmi!

1) Dead Man Walking

Sean Penn’in En İyi Erkek Oyuncu dalında ilk Oscar Adaylığı bu filmde olmuştur. 1995 yapımı film sadece muhteşem soundtrack’leri için bile defalarca izlenebilir. Bu zihinlere kazınan dram filmi, Penn’in en iyi performanslarından birini ortaya çıkarmasını sağlamıştır. İzlerken suç, ceza, sevgi ve şefkat gibi kavramları bol bol sorgulamanıza neden olur.

2) Sweet And Lowdown

Woody Allen ve Sean Penn beraber çalışır da ortaya sevimlilik ve mükemmellik abidesi bir film çıkmaz mı? Sean Penn’in En İyi Erkek Oyuncu Oscar Adayı olduğu bu filmde, müzik, neşe, mutluluk ve hüznü bir arada yaşarsınız. Bir Jazz müzisyeninin, sağır ve dilsiz bir kadına aşık olduğu ironik aşk öyküsü mutlaka izlenmesi gereken Woody Allen şaheserlerinden.

3) I Am Sam

Bu filmi izleyip de gözyaşlarını tutabilene dünyanın en metanetli insanı ödülü verilebilir. Sean Penn’in En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı Adaylıklarından biri de buradaki efsane rolüdür. Sıkı bir Beatles fanı olan Sam, zihinsel engellidir ve bir çocuğun zeka düzeyine sahiptir. Kızı 7 yaşında geldiğinde kendisinin zekasını geçer ve hayatlarındaki esas zorluklar burada başlar. Bir baba ile kızın beraber yaşayabilmek için devlete karşı verdikleri mücadele ve sevgileri, izleyenin gözlerini sulandırır.

4) Mystic River

Clint Eastwood’un yönettiği, gizemli ve bir o kadar ilgi çekici bir suç filmi olan Mystic River, hem Sean Penn’e hem de Tim Robbins’e Oscar kazandıran yapım oldu. 3 küçük arkadaşın yaşadıkları trajik bir olaydan yola çıkarak başlayan hikaye, izleyiciye 2.5 saatin nasıl aktığını fark ettirmez bile.

5) 21 Grams

Ödüllere doyamayan bir Iñárritu filmi 21 Gram. Hem kurgusu, hem oyunculukları, hem konusu, hem replikleri, hem de sinematografisi ile izleyiciye tam anlamıyla bir tatmin yaşatır bu film. İnsanın ruhunu her yönüyle anlatan bu filmi henüz izlememiş olanlar aslında çok şanslı. Bu filmin zevkini herkesin tatması gerekiyor.

6) Carlito's Way

Carlito’s Way bir Al Pacino filmi olarak görülse de Sean Penn’in performansı ve filme etkisi kesinlikle yadsınamaz. Böylesine bir ustanın karşısında oynayıp gölgede kalmamış olması da takdir edilesi. Müzikleri ve hikayesiyle her detay, yerine cuk oturmuştur bu filmde. Özellikle mafya filmlerinden hoşlanıyorsanız kaçırmamanız gereken yapımlardan.

7) Milk

Sean Penn’e bir kez daha saygı duymamızı sağlayan film, insan hakları üzerine çekilmiş bize göre en güzel yapımlardan biridir. Kaliforniya’da eşcinsel olduğunu açıklayıp belediye meclisine seçilmiş ilk politikacı ve aktivist olan Harvey Milk’in hayatını konu alan filmde Sean Penn müthiş bir iş çıkartmıştır. Penn’in politik ve sosyal konulardaki duruşunu da sergileme fırsatı bulduğu işlerinden biridir aynı zamanda.

8) Bad Boys

Sean Penn’in en dramatik filmlerinden biri 1983 yılında çekilen ve Sean Penn’in gencecik halini seyredebileceğiniz Bad Boys. Sean Penn’in ileride neler neler yapabileceğinin sinyallerini verdiği filmdir. Dram severlere kesinlikle tavsiye edilir.

9) Fast Times at Ridgemont High

Kaliforniya’da bir grup hızlı yaşayan liseli gencin sex, drugs ve rock n roll’la dolu hayatlarını komik bir biçimde anlatan film buhran anlarında açıp izlenmesi gereken tattadır. Penn’in gençliğinde de ne kadar sempatik olduğunu gördüğümüz eğlencelik yapımlardan.

10) The Secret Life of Walter Mitty

Umuda ihtiyacınız oldukça açıp açıp tekrar izleyebileceğiniz sevimli ötesi bir film The Secret Life of Walter Mitty. Sean Penn bu filmde çok kısa görünmüş olsa da, bilge rolü ile kalpleri eritmek için yeterli süre ekranda kalıyor.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.