Sinema Salonları Dolup Taşacak! İşte Kasım Ayında Vizyona Girecek Birbirinden Güzel Filmler

Kasım ayında "Acaba ne izlesek?" derdi yaşamayın diye sizler için Kasım'da vizyona girecek en iyi filmleri seçtik.


Sinema Salonları Dolup Taşacak! İşte Kasım Ayında Vizyona Girecek Birbirinden Güzel Filmler

Kasım demek kışa, dolayısıyla da Yılbaşına hazırlık demektir. Ve her yıl olduğu gibi bu yıl da kış yaklaştıkça havayı bir aşk kokusu sarar, sinema salonlarla dolar. Ee hep de sevgiliyle gidilecek değil ya! Bazı filmler de var ki arkadaşlarla gidilir, ekip olarak, kalabalık… İşte biz de Kasım ayında vizyona girecek favori 10 filmi sizler için derledik ki “Ay ne izlesek?”, “Hangi filme gitsek?” stresi yaşamayın.

 

Ketenpere (3 Kasım)

Kalender, bir akrabasının cast şirketinde çalışan ve arada dizilerde, filmlerde ufak ve sözsüz roller alan bir figürandır. Uzatmalı sevgilisi İmge ile evlenme hayalleri kurmakta; yaşadığı semtteki çevresine ufak tefek roller ayarlamaya çalışmaktadır. Akrabasının adının karıştığı bir mali suçu üzerine alan Kalender, kısa süreyle cezaevine girer. Cezaevinde Vefa abi isimli bir mahkumla karşılaşır. Vefa, kendisinden yaşca küçük olan Kalender'i rol aldığı dizilerden, filmlerden tanımaktadır; kısa sürede Kalender'i çok sever ve himayesine alır.

 

OHA Diyorum (3 Kasım)

Kahramanlarımız Fırat'ın arabasını çalan hırsızların peşine düşüyor. Arabada Fırat'ın kızının doğduğundan bu yana çekilmiş tüm fotoğraflarının ve videolarının olduğu ve başka da kopyası olmayan bir hard disk vardır. Melih, Fırat ve Alper, hard diski alabilmek için yola düşünce kendilerini hem komik hem de aksiyon dolu bir maceranın içinde bulurlar.

 

Dünyanın En Güzel Kokusu 2 (3 Kasım)

Geçtiğimiz yılın Şubat ayında vizyona giren Dünyanın En Güzel Kokusu filminin devamı olan Dünyanın En Güzel Kokusu 2 filminde başrolde yine Rıza Kocaoğlu’nu görüyoruz. Hakan karakteri bu sefer karasının ölümü sonrası yaşadığı şoku atlatmaya ve onsuz bir hayata alışmaya çabalıyor. Ancak canından çok sevdiği sevgilisini kaybetmenin acısını bir türlü kabullenemeyen Hakan, karşısına birden bire çıkıveren fırsatı farkında olmadan değerlendirmeye başlıyor. Tuba Ünsal’ı yine “ekranda” izleyeceğimiz filmin yeni karakterini ise Bestemsu Özdemir canlandıracak.

 

Testere: Jigsaw Efsanesi (3 Kasım)

Saw/ Testere efsanesini yeniden beyazperdeye taşıyacak olan Jigsaw / Testere: Jigsaw Efsanesi filmi bu sefer bizleri IMAX kalitesinde korkutmaya, deyim yerindeyse altımıza s…tırmaya geliyor. Öldüğü bilinen John Kramer’ın işlediklerine benzer cinayetlerin patlak vermesiyle Jigsaw ismi yeniden anılmaya başlıyor. Her ok Jigsaw’u işaret etse de ölmüş olduğu gerçeği bu ihtimali ortadan kaldırıyor, tabi öldüğü gerçeğinin aslında bir yanılmasa olduğu ihtimali dışında…

 

Mutluluk Zamanı (10 Kasım)

Kaybedenleri kazananlara çeviren, müşterilerini hayata karşı ayakları dimdik yere basan insanlara dönüştüren "mutluet.com.tr " şirketinin başındaki yakışıklı, zengin ve çapkın Mert'in hayatı dünyalar güzeli Ada'yı gördüğünde değişmeye çoktan başlamıştır bile. Tüm hayatını; tam bir kaybeden olarak yaşayan abisi Cengiz'in mutlu olmasına adayan Ada, bir türlü güvenemediği Mert'e karşı içinde "ilk" kez yaşadığı aşk duygusuna engel olmaya çalışsa da başarılı olamaz. Ne Cengiz'in "Çapkın arkadaşı Mert'in kız kardeşine aşık olduğundan" haberi vardır ne de Ada'nın "Abisinin Mert'ten Çapkınlık dersleri aldığından". Henüz!

 

Yanlış Anlama (10 Kasım)

Hepimizin bildiği gibi Azeri dilindeki bazı kelimeler, Türkçede çok başka anlamlara geliyor. Şehirde kaybolmaya; azmak, meyve suyuna; sok, iniş yapan uçağa; düşen uçak denen bir dilde daha ne kadar farklı ve komik kelimeler olduğunu tahmin edin. Bir de anlaşmak zorunda olan Türk ve Azeri iki aile bir araya gelir ve kelimeler karışırsa, buyurun panayıra. Türkiye'de zor duruma düşmüş bir aile, kendilerine Azerbaycan'dan kalan miras için kalkar, Bakü'ye gider. Azeri ve Türk aile, mirası alabilmek için onlara verilen listedeki maddeleri birlikte yapmak zorundadır. Türk oyuncular ve Azerbaycan'ın en iyi oyuncuları Ferda Amin, İslam Mehreliyev'in de yer aldığı macera başlar. Ama gel gör ki iki aile birbiriyle bir türlü anlaşamaz. İstanbul'un tarihi semtlerinde başlayıp, Azerbaycan'ın benzersiz şehri Bakü sokaklarına uzanan bu macerada, bizi bol kahkaha, aksiyon, dram ve aşk bekliyor. Bakalım bu iki aile, mirası alabilecek mi? Bakalım anlaşabilecekler mi?

 

The Foreigner (10 Kasım)

Bir tarafta bir zamanların James Bond’u Pierce Brosnan, diğer tarafta ise Uzak Doğu’da başlayan kariyerine Los Angeles’ta devam edecek karar büyük başarılara imza atmış usta isim Jackie Chan… The Foreigner filminde Jackie Chan’i kızının ölümü sonrası intikam arayışına girişmiş bir iş adamı olarak görüyoruz. Terör kurbanı küçük kızının intikamı için yemin eden Quan’ı ise Liam Hennessy durdurmaya çalışıyor. Bir kedi – fare oyununu anımsatan hikaye, Stephen Leather’ın The Chinaman kitabından uyarlanıyor.

 

Doğu Ekspresinde Cinayet (10 Kasım)

Daisy Ridley, Johnny Depp, Michele Pfeiffer, Penélope Cruz, Kenneth Branagh, Judi Dench ve William Dafoe gibi birbirinden ünlü isimlerin bir arada bulunduğu Murder on the Orient Express / Doğu Ekspresinde Cinayet filmi bir Agatha Christie uyarlaması. Polisiyenin ünlü ismi Agatha Christie’ye yakışır bir oyuncu kadrosuna sahip olan filmin yönetmeni ise usta oyuncu Kenneth Branagh’dan başkası değil! Sherlock Holmes severleri kesinlikle kaçırmaması gerekli.

 

Yol Ayrımı (10 Kasım)

Babasından miras kalan tekstil imparatorluğunu büyütmek üzere başa geçmiştir Mazhar Kozanlı. ancak yaşadığı korkunç trafik kazasının ardından hayata karşı bakışı değişmiş ve farklı bir yola girmiştir. Yönetmenliğini Eşkıya, Gönül Yarası, Av Mevsimi gibi filmleriyle tanıdığımız Yavuz Turgut imzalı Yol Ayrımı’nda başrolde yine Şener Şen’i izliyoruz. Filmde ünlü aktöre eşlik edenler ise tiyatronun usta isimlerinden Rutkay Aziz ve Tibe Saran’ın yanı sıra Nihal Yalçın ve Mert Fırat.

 

Kutsal Geyiğin Ölümü (17 Kasım)

The Lobster filmiyle festival severlerin yanı sıra vizyon izleyicinin de takdirini kazanan Yorgos Lanthimos’un yeni filmi The Killing of a Sacred Deer / Kutsal Geyiğin Ölümü yine bizi Colin Farrell’ın başrolde olduğu gerilim dolu gizemli bir dram. Steven adlı karizmatik bir cerrahın, korkunç bir fedakarlık yapmaya zorlanmasıyla başlayan çöküş hikayesinde Colin Farrell’a Nicole Kidman, Alicia Silverstone ve Berry Keoghan eşlik ediyor.

 

Justice League: Adalet Birliği (17 Kasım)

 

Marvel’ın ezeli rakibi DC’nin merakla beklenen yeni filmi Justice League: Adalet Birliği, Batman vs Superman: Dawn of Justice filminin sonunda hayata gözlerini yuman Superman sonrası Bruce Wayne, nam-ı diğer Batman’in yeni bir ekip kurmasını konu alıyor. Wonder Woman, Cyborg, The Flash, Aquaman ve elbette Batman’den oluşan bu ekip, dünyanın başına gelebilecek en büyük tehlikelerden biriyle savaşmaya hazırlanıyor.

 

Hunter Killer (23 Kasım)

Gerard Butler ve Gary Oldman’ın başrollerini paylaştığı aksiyon dolu gerilim filmi Hunter Killer, alışılagelmişin dışında Cuma günü değil Perşembe günü vizyona giriyor. Amerikan denizaltı yüzbaşılarından birinin Amerikan denizcilerinden biriyle ekip oluşturup korkunç bir general tarafından kaçırılan Rus Başbakanı’nı kurtardığı filmin yönetmenliğini ise çaylak yönetmen Donovan Marsh üstleniyor. Filmin bir roman uyarlaması olduğunu hatırlatalım.

 

Kardeşim Benim 2 (24 Kasım)

Burak Özçivit ve Murat Boz’u bir araya getiren Kardeşim Benim filminin devamı olan Kardeşim Benim 2 filmi aynı ekiple tam gaz kaldığı yerden devam ediyor. Babalarının bıraktığı vasiyet vesilesiyle uzun yıllar sonra bir araya gelen Hakan ve Ozan kardeşlerin maceralarını anlatan bu yeni filmde ikiliyi, arkadaşları Tato’ya karşı son vazifelerini yerine getirirken göreceğiz. Ama işin gerçeği, işler tahmin ettiklerinden daha farklı gelişiyor olacak.

 

A Bad Moms Christmas (24 Kasım)

Geçtiğimiz yılın belki de en güzel sürprizi olan Bad Moms, izleyicinin sevgisini öylesine kazanmıştı ki yeni bir film için onayı almıştı. Başrollerini Mila Kunis, Kristen Bell ve Kathryn Hahn’ın paylaştığı filmin devamı A Bad Moms Christmas filminde annelerin Superbowl’u olarak da nitelendirilen Noel döneminde zengin, evi hizmetçilerle dolu, bir sözünü iki etmeyen kocalarıyla mutlu mesut yaşayan ev annelerine karşı bekar annelerimizin zorlu, bir o kadar da eğlenceli mücadelesini izleyeceğiz. Kış döneminin en iyi filmi olacağına kesin gözüyle bakabiliriz, tabi Noel filmi bazında.

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
2
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
2
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
4
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.