Seni Bekliyorduk Captain Marvel!

Captain Marvel 2019 yılında en merak edilen yabancı filmlerin başında gelerek 8 Mart’ta vizyona giriyor.


Seni Bekliyorduk Captain Marvel!

Captain Marvel 2019 yılında en merak edilen yabancı filmlerin başında gelerek 8 Mart’ta vizyona giriyor. Tanıtımlarının ve set dedikodularının 2018 yılında başladığı ve giderek tırmanan bekleme heyecanının artık son noktaya geldiği sırada tam da planladıkları gibi vizyona giren Captain Marvel her yaştan kitlesi olan bir kahraman.

Gerçek adı Carol Danvers olan Captain Marvel her yaştan izleyici kitlesini zaman içinde kadın bir süper kahraman olmanın tüm zorluklarını yaşayarak kazandı. İnsan olarak başladığı, idealist hava binbaşısı olarak devam ettirdiği kariyerine, bir süper kahraman sevgili alarak adını duyurdu. Aşkla biz kadınları vurdu mesela ve bir süper kahraman aşık olarak hayallerimize fantastik öğeler kattı. Aşkı onu korurken genlerinde yaşadığı deformasyonla kontrol edemediği süper güçlere sahip oldu. Çoklu kişilik bozukluğu yaşadı, edindiği güçlerin getirdiği depresif yönü ve çift kişilikli hayatı yaşamaya çalışırken, kötülerle savaşmaktan ya da kendisine yapılan saldırıları savuşturmaktan vazgeçmedi. Kaçırıldı, güçleri elinden alındı, hastanelerde yattı, tecavüze uğradı ki bir çizgi roman karakteri için çok ağır bir saldırı şekli. Sevdiklerini kaybetti, kendini kaybetti, tekrar bulmak için her şeyi tüketti, düzeldi, öldürdü ama en önemlisi ölüp dirildi. Tüm bu üzerinden kısaca geçtiğim olaylar süresince de hep idealleri ve kötülerin kazanmaması için uğraştı.

Tüm bu yukarıda okuduğunuz  olayları yaşayan Captain Marvel yani Carol Danvers bir kadın süper kahraman olarak işte tam da bu okuduğunuz nedenler yüzünden her yaştan izleyici kitlesini kazandı. Çizgi romanı bilen, okumayı seven, "benim çocuğum neler okuyor acaba" deyip merak ederek başlayan anne babaların hayran olduğu bir karakter. Şimdi bu karakter beyazperdede olacak ve kesinlikle 2019 yılının en çok merak edilen yabancı filmlerinden biri olmayı hak ederek sinemalara geldi. Çizgi romanların duygusunu beyazperdeye aktarmak gerçekten iddialı bir yapım olmayı gerektiriyor. Kağıt üzerinden fırlayarak sizi alan o küçük çizgi roman şekilleri sinemada bize okuduğumuzdan daha büyük hayal dünyası yaratmaya endekslidir çünkü. O küçük sayfalarla bizi inandırdıkları, hissettirdikleri ve süper yetenekleri sinemanın dev ekranında daha da büyük durmalıdır.

Captain Marvel işte tam böyle bir prodüksiyonla gelecek biliyorum. Oynayan isimlerden, yönetmenden veya büyük paralar harcandığından bahsetmeden biliyorum hem de. Çünkü Captain Marvel ‘e, bu kadar zorluklarla süper kahraman olmuş bir kadının hikayesine de daha azının yakışmayacağını biliyorum. 8 Mart'ta vizyona girecek bu filmin bana göre çok da ayrıcalıklı bir ironisi var ve bu sene iyi ki geldin Captain Marvel seni gerçekten çok merakla bekliyorduk.

Captain Marvel filmine bilet almak için lütfen hemen tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.