Havalar Soğuyor Sinema Salonları Dolsun: Ekim Ayında Kaçırılmaması Gereken 10 Film!

Ekim ayında sinemalarda ne var? Sizler için izlenmesi gereken 10 filmi sıraladık


Havalar Soğuyor Sinema Salonları Dolsun: Ekim Ayında Kaçırılmaması Gereken 10 Film!

Yaz tatilinin bitmesiyle birlikte Eylük ayı itibariyle yeniden hareketlenen sinema salonları, Ekim ayında vizyona girecek yerli ve yabancı birçok filmle daha da dolacak. Sinemaseverlerin merakla beklediği filmlerden, kaçırılmaması gereken sürpriz yapımlara birçok filmin olduğu Ekim ayından izlenmesi gereken 10 filmi sizler için derledik.

 

Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı (Blade Runner 2049) – 6 Ekim

Star Wars serisinde Han Solo’ya, gelmiş geçmiş en iyi maceracılardan biri olan Indiana Jones’a hayat vermiş olan ünlü oyuncu Harrison Ford’un başrolde olduğu Blade Runner filminin devamı Blade Runner 2049 vizyona girmesine henüz aylar varken dahi yayınlanan fotoğraflar, posterler, afişler ve fragmanlarla bu yılın en çok konuşulan ve konuşulmaya devam edecek filmleri arasına girmeyi başardı. Başrolde “K” karakteri olarak izleyeceğimiz Ryan Gosling’e eşlik edecek diğer isimler ise Robin Wrighti, Ana de Amas, Mark Arnold ve Harrison Ford. Filmin yönetmeni ise son olaral Arrival ile izlediğimiz Denis Villeneuv.

Bilet almak için tıklayınız!

 

Çavdar Tarlasındaki Asi (Rebel in the Rye) – 6 Ekim

Edebiyat dünyasının önemli isimlerinden J.D. Salinger’ın hayatını konu alan Rebel In The Rye filmi, ünlü yazarın okurlarından, hayranları ve öğrencilerinden nasıl kaçtığını, neden kendini dış dünyadan soyutlama gereği hissettiğini anlatıyor. İzleyiciyle ilk olarak Sundance Film Festivali’nde buluşan film, ünlü yazarın Çavdar Tarlasındaki Çocuklar adlı başyapıtı etrafında dönerken, diğer yandan da onun II. Dünya Savaşı cephesinde yaşadıklarını ve gençlik yıllarını anlatıyor. Yönetmenliğini Danny Strong’un üstlendiği filmde Nicholas Hoult, Kevin Spacey, Brian D’arcy James ve Zoey Deutch yer alıyor.

Bilet almak için tıklayınız!

 

The Foreigner – 6 Ekim

Yönetmenliğini The Mask of Zorro’dan Pierce Brosnan’lı James Bond serisinin uzanan geniş filmografisiyle dikkat çeken Martin Campbell’in üstlendiği The Foreigner,  teröre kurban giden kızının intikamını almaya çalışan bir iş adamının hikayesini anlatıyor. Başrolde eski günlerinden her geçen gün daha da uzaklaşan, ancak yine de günümüz gençlerine nezaketi, sempatikliği ve ağır başlılığıyla taş çıkaran Jackie Chan’in yer aldığı filmde ünlü isme bir dönemin James Bond’u Pierce Brosnan ve Charlie Murphy eşlik ediyor.

 

Korkusuzlar (Only The Brave) – 13 Ekim

Bir itfaiye ekibini başından geçen gerçek bir olayı anlatan Only the Brae / Korkusuzlar, 2013 yılının Haziran ayında Arizona’nın Yarnell bölgesinde başlayan büyük yangını konu alıyor. Arizona’nın Prescott bölgesinden yangına müdahale için intikal eden ve yangını durdurmak için hayatını feda eden 19 kişilik ekibin hikayesini anlatan filmin yönetmenliğini ise Tron ve Oblivion filmlerinin yönetmeni Joseph Kosinski üstleniyor. Filmde yer alan isimlerden bir kısmı ise Jennifer Connelly, Jeff Bridges, Josh Brolin, Miles Teller.

 

Mutlu Son (Happy End) – 13 Ekim

Daha ziyade karanlık atmosferdeki filmleriyle tanıdığımız ünlü yönetmen Michael Haneke, Amour filminin ardından yine heyecanla beklenen bir filmle, Happy End ile yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Avusturya’nın Oscar adayı olan film, işlevsiz bir aileyi, burguva gerilimini, intikam, suçluluğun yanı sıra bastırılmış olan diğer duyguların da etkin olduğu bir hayat tarzını ele alıyor. Dünden bugüne yaşanan değişimi görmezden gelmeye çabalayan muhafazakar burjuvaları işleyen hikaye, renkli dünyasının içindeki karanlık tonları ve buna uygun mizah anlayışıyla yine izleyiciyi büyüleyecek gibi görünüyor.

 

Soygun (Good Time) – 20 Ekim

Harry Potter serisinin dördüncü filminde Cedric Diggory olarak karşımıza çıkan, ancak asıl çıkışını Twilight serisi ile yapan Robert Pattinson’ın başrolde olduğu Good Time / Soygun filmi başarısızlıkla sonuçlanan bir soygunun hikayesini anlatıyor.  Bir bankayı soymayan çalışan ancak işler pek yolunda gitmeyince caymak zorunda kalan Connie’nin, abisi Nick’i tutulduğu Rikers Adası’ndan kurmaya çalıştığı filmde soygun da, adam kaçırma operasyonu da aynı günde gerçekleşiyor. yönetmenliğini Benny Saldie ve Josh Saldie’nin üstlendiği filmde Benny aynı zamanda da Nick karakterine hayat veriyor. Filmde ayrıca Jennifer Jason Leigh de yer alıyor.

 

Uzayda Gelen Fırtına (Geostorm) – 20 Ekim

Independence Day, Godzilla, Stargate gibi filmlerin yapımcısı Dean Devlin’in yönetmen koltuğuna oturduğu Geostorm / Uzaydan Gelen Fırtına, küresel iklimi kontrol altında tutması için tasarlanmış olan uydu ağının, Dünya’ya saldırmasını konu alıyor. Dört bir yanda kopan fırtınalar dünyayı yok etmeden önce Jake, zamana karşı mucizevi bir mücadele verip dünyayı kurtarmaya çalışıyor. Başrolde Jeremy Ray Taylor ve Gerard Butler’ın yer aldığı filmde Abbie Cornish, Ed Harris ve Daniel Wu da yer alıyor.

 

Testere: Jigsaw Efsanesi (Jigsaw) – 27 Ekim

Yönetmenliğini Michael ve Peter Spierig kardeşlerin üstlendiği Testere: Jigsaw Efsanesi filminde efsane karakter Jigsaw rolünde Tobin Bell’i izleyeceğiz. 10 yıldır ölü olan, en azından öldüğü sanılan Jigsaw’un geri dönüşünün konu alan hikaye, John Kramer’in nasıl hayatta kaldığının yanı sıra gerilim ve şeytanlık dolu planlarıyla hayatı insanlara nasıl zehir etmeyi sürdürdüğünü anlatacak. Anna rolünde Laura Vandervoort’un yer alacağı filmde Britanny Allen ise Carly olarak karşımıza çıkacak. Kanada – Amerika ortak yapımı olan filmin Testere serisinin sekizinci filmi olduğunu da hatırlatalım.

 

Thor: Ragnarok – 27 Ekim

Marvel Evreni’nin sevilen kahramanlarından Thor’un güçlerini kaybettiği ve vatanı Asgard’ı Loki’nin karanlık taraftaki kızı Hela’ya kaptırdığı Thor: Ragnarok hikayesi, Loki’nin, Thor’un, Valkyrie’ın ve Bruce Banner, nam-ı diğer Hulk’ın bir araya gelerek Asgard’ı kurtarmaya çalıştığı hikayede Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston’a bu sefer Cate Blanchett eşlik ediyor. The Avengers öncesi oldukça kilit bir rol oynayan filmde izleyeceğimiz bir diğer isim ise Benedict Cumberbatch’in hayat verdiği Dr. Strange.

 

İşe Yarar Bir Şey – 27 Ekim

Bir avukat, aynı zamanda da bir şair olan 42 yaşındaki Leyla ile 21 yaşındaki hemşirelik öğrencisi Canan’ın uzun tren yolculuğunda tanışmasıyla başlayan hikaye Leyla’nın, Canan’ın ölmek isteyen felçli Yavuz’a eşlik ettiğini öğrenmesiyle farklı bir eksende dönmeye başlıyor. Uzun gece yolculuğu sırasında birbirlerine hikayeler anlatan ikilinin arkadaşlığı, Leyla’nın bu zor yolculukta Canan’a eşlik etmeye karar vermesiyle sürüyor. Yönetmenliğini Pelin Esmer’in üstlendiği filmin başrollerini ise Öykü Karayel, Başak Köklükaya ve Yiğit Özşener’in paylaşıyor.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.