Organize Organizasyon

Organize İşler Sazan Sarmalı için kendi adımıza beklenen oldu arada bir boşluk bulup koştura koştura filme gittik.


Organize Organizasyon

Organize İşler Sazan Sarmalı için kendi adımıza beklenen oldu arada bir boşluk bulup koştura koştura filme gittik. Boşluk bulup dediğim seanslar o kadar doluydu ki, Doğu Ekspresi ile Kars’a turizm firması olmadan TCDD bilet açsın diye bekler gibi bekledik diyeyim siz anladınız onu!

Yıllar önce Organize İşler çekimlerine helikopter kullanan Yılmaz Erdoğan bu kez bizi drone çekimleri ile çok güzel karşıladı. Filmin enerjisini daha başlar başlamaz almak böyle bir şey aslında. İlk 15 dakika içinde şekillenen konu, konuyu alıp götüren kendi içlerinde rollerine çok oturmuş karakterlerle sizi filmin sonuna dek keyifle sarmalıyor.

Ezgi Mola’yı evin küçük kızından çıkmış, gerçekten oldukça fazla güzel bir kadına dönmüş olarak izledim filmde. Riza Kocaoğlu az konuşan karakterini oynadığı tüm sahnelerde dev bir hale getirmiş. Görünerek rol çalmış resmen. Ersin Korkut şivesinden kurtulmuş gidip kendisinden güzel Türkçe konuşma dersi alınabilir mi kuşkusunu saldı bir ara içime. Güven Kıraç tiplemesi ile bir başta bir sonda size merhaba diyecek ama film çıkışında repliklerini kesinlikle biliyor olacaksınız hazırlıklı davranın. Okan Çabalar eğer bundan sonra etrafta oyuncu yerine dolandırıcı olarak anılmazsa iyidir. Bensu Soral sinir bozacak kadar güzel karın kasları ile Asım Noyan’ın kızı olarak bizi sinir etmeyi başardı mesela (asla kıskanmadık o kasları) Ekin Türkmen güya az göründü filmde ama kazıdı kadın aklımıza kimliğini, gel de sil silebilirsen, Hem az görün hem bu kadar akılda kal olacak iş mi? Hele Ata Demirer bir konuştu bir ara oturduğu yerden, hepimiz gülmeden dinledik ne diyecek diye.

Kıvanç Tatlıtuğ’a gelmem uzun sürdü, daha kimler var 3 dakikalık rolü ile sizi 120 dakika saran ama hepsini tek tek yazınca genel olarak yazı sonunda alarmsız spoiler vermiş olacağım ki bu da hiç hoş değil.

Gelelim Kıvanç Tatlıtuğ’a… Ona sanırım Yılmaz Erdoğan rol yazmamış, böyle bir karakter var aklımda demiş, Kıvanç Tatlıtuğ’da gidip göbek bırakıp, çıktığımızda herkesin taklit etmeye çalıştığı bir gülme ile başka bir film konusu hazırlamış kendisine Organize İşler Sazan Sarmalı’nda.En iyisini sona saklamak gibi olmasın şimdi Yılmaz Erdoğan’a gelince çünkü, Yılmaz Erdoğan bizi sinemada iyi ağırladığı gibi filmde de oyuncularını çok güzel ağırlamış ve “oynasın yahu çocuklar” demiş. Dozunda kalmış, büyütmemiş, abartmamış tam bir ev sahibi gibi, oynayan herkesi çok güzel ağırlamış ve ortaya hakikaten Türk sineması için güzel bir film daha çıkmış.

Yani kısaca bu aralar eğer seanslarda bir boşluk bulursanız tüm aile Organize İşler Sazan Sarmalı hepinize farklı keyif verecek bir film aklınızda olsun.

Organize İşler Sazan Sarmalı filmine hemen bilet almak için buraya tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.