O Çok Sevilen Filmlerden Daha Önce Duymadığınız 13 İlginç Bilgi

Kendini sinemasever diye tanımlayan herkesin bilmesi gereken çok sevdiğimiz filmlerden ilginç bilgiler.


O Çok Sevilen Filmlerden Daha Önce Duymadığınız 13 İlginç Bilgi

Paylaşımlarında filmler hakkında ilginç detaylar veren Twitter sayfası filMhakika'nın en dikkat çeken tweetlerinden 15'ini sizler için bir araya getirdik.

 

1. Afişte kullanılan bu ikonik Örümcek Adam pozu, çekim arasında kostümüyle dinlenmeye çekilip uyuya kalan Tom Holland'dan habersiz çekildi.

2. Kenneth Choi; İlk Yenilmez: Kaptan Amerika'da Jim Morita, Örümcek-Adam: Eve Dönüş'de ise onun torunu Müdür Morita olarak karşımıza çıktı.

3. Prestij'de ana karakterlerin isimlerinin baş harfleri ABRA (Alfred Borden ve Robert Angier) yani "Abrakadabra" kelimesine göndermedir.

4. Esaretin Bedeli'nde gördüğümüz posterlerdeki kadınlar, Stephen King'in hikayesinde Rita Hayworth hariç tamamıyla farklıdır.
Rita Hayworth'un değişmemesinin sebebi de filmin uyarlandığı hikayenin orijinal isminin "Rita Hayworth and Shawshank Redemption" olmasıdır. 

5. Esaretin Bedeli'nde Brooks'un hapiste olma sebebi; poker masasında her şeyini kaybedip cinnet getirerek karısını ve kızını öldürmesiydi.

6. Sarışın Bomba'nın bitmek bilmeyen aksiyon sahnelerinin çekimleri sırasında Charlize Theron iki dişini birden kırdı.    

7. Charlize Theron Sarışın Bomba, Keanu Reeves de John Wick 2'ye hazırlandığı için 8 ayrı antrenörden aynı anda beraber dövüş dersleri aldılar.

8. James McAvoy, Sarışın Bomba'da eli bandajlı olarak karşımıza çıktı çünkü Split filminin çekimleri sırasında elini kırmıştı.

9. Kara Şövalye Yükseliyor'da polislerle birlikte teröristlere karşı savaşan Batman, çizgi romanlar da dahil bu yapıma kadar hiçbir filmde gün ışığında görülmedi.

10. Bruce Wayne'nin Kara Şövalye'de sürdüğü Lamborghini markalı Murcielago'nun İspanyolcadaki anlamı "yarasa" demektir.

11. Batman Başlıyor müziklerini birlikte yapan James Howard ve Hans Zimmer, bestelere verdikleri isimler ile "BATMAN" akrostişi oluşturdular.

12. Man of Steel'de General Zod'un dünyaya konuşması; İngilizce, Çince, Portekizce ve Star Trek yapay dili olan Klingonca dillerinde yayınlandı.

13. Geleceğe Dönüş filminde George McFly karakterini canlandıran Crispin Glover sadece ilk filmde oynadı. Devam filmlerinde George McFly'ı, yüzüne protez takılıp makyajla ona benzetilen Jeffrey Weissman canlandırdı.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
5
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
3
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
3
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
2
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.