Yeni Yıla Evde Gireceklere Özel: Noel Temasını İliklerinize Kadar Hissedeceğiniz 10 Film

Defalarca izlediğimiz halde sıkılmadığımız filmler vardır. Yılbaşında sıkılmayacağınız filmleri sizler için sıraladık.


Yeni Yıla Evde Gireceklere Özel: Noel Temasını İliklerinize Kadar Hissedeceğiniz 10 Film

 

1. Babam Söz Verdi / Jingle All the Way (1996)

Terminatörümüz Arnold Schwarzenegger'ın kaslı ve güçlü yapısından sıyrılıp sempatik bir aile babası olmasına çok şaşıracaksınız. Üzerindeki Terminatör kalıbı o kadar etkili ki amerikanın en güçlü eyaletinin Valisi olmasına rağmen hala görüldüğü anda akla ilk gelen şey terminatördür. İşini ailesinin önüne geçiren bir babanın oğluna kendisini affettirmek için bütün dünya çocuklarının idolü olan "Turbo Man" oyuncağını alabilmek adına verdiği mücadeleyi izleyeceksiniz.

 

2. Grinç / How the Grinch Stole Christmas (2000)

Bir kasabaya tepeden bakan mağarasında mutsuz şekilde yaşayan Grinç insanlarla hiç görüşmemektedir. Yaklaşan noele hazırlanan kasabalılar ise her daim mutludurlar. Grinç insanların mutlu olmasına dayanamaz ve noeli insanlardan çalmayı planlayarak onların da kendisi gibi mutsuz olmasını sağlamak ister. Jim Carrey'ın mimikleri ile bir canavarı bile sempatikleştieceğini gördüğümüz filmde noel ruhunun yarattığı dayanışmaya da şahit oluyoruz.

 

3. Evde Tek Başına / Home Alone (1990)

Çocuk filmlerinin zirvesi sayılan Evde Tek Başına'yı izlemeyen kalmamıştır. Kalabalık bir ailede en olmayacak şey olur ve evin çocuğu Kevin yanlışlıkla evde unutulur. Başlarda Kevin bu durumdan çok memnundur evde tek başınadır. Tatile giden ailelerin geride bıraktıkları evleri avlayan hırsız ekibinin ise Kevin'dan haberleri yoktur. 

 

4. Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

Çok kalabalık bir kadroya sahip olan Aşk Her Yerde'nin aslında başrolünde aşk ve Londra var. Başkanlar, rock yıldızları, sıradan insanlar; hepsinin ortak bir özelliği vardır: Aşkın komik, hüzünlü, saçma yanıyla bir kez de olsa kaşılaşmışlardır.

 

5. Noel Gecesi Kabusu / The Nightmare Before Christmas (1993)

Akla gelebilecek bütün kötü şeylerin memleketi olan Halloweentown'ı yöneten Jack, bir gün Christmastown'a yaptığı ziyarette orada gördüklerinden çok etkilenir ve kendi kasabasında da benzer şeyleri yapmak için noel babayı kaçırır. Noel babanın yerine geçen Jack çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtır.

 

6. Şahane Hayat / It's a Wonderful Life (1946)

"Şahane Hayat" Sinemanın henüz renklenmediği dönemlerden gelmektedir. Sakar ve başarısız bir melek olan Clerance, özgüvenini kazanmak için bir fırsat bulmuştur. Yaşadığı talihsizliklerden iyice bunalan işadamı George intihar etmeye karar vermiştir. George'u bu kararından vazgeçirmek isteyen Clerance, george ile hiç tanışmasaydı nasıl bir hayatları olacağını gösterir ve ona kendisinin aslında ne kadar değerli birisi olduğunu hissettirir. 

 

7. Zor Ölüm / Die Hard (1989)

Klişelerden uzak bir yılbaşı filmi olan Zor Ölüm aksiyonun ve gerilim bir dakika bile durmadığı filmlerden. Ayrıca bizlere Bruce Willis'i sunmuşuğu vardır. Konusuna gelince; araları bozuk olan eşinin katıldığı bir partiyi basan bir örgütün elinden insanları kurtarmak için yola çıkan polis McClane’i anlatıyor. Bu sene kaybettiğimiz Alan Rickman’ın kötü adam performansı da takdire şayan elbet.

 

8. Elf (2003)

Kuzey kutbunda bir elf olarak büyüyen Buddy boyunun fazla uzadığını görünce insan olduğunu anlar ve New York'a babasını bulmaya gider. Will Ferell'ın çok büyük performans gösterdiği Elf noel filmlerinin vazgeçilmezlerinden. 

 

9. Neşeli Hayat (2009)

Bu listede ki tek yerli yapım olma özelliği taşıyan Neşeli Hayat sıcacık öyküsü ve samimiyetiyle izleyenleri içine çekiyor. Sırtında dünyanın yükünü taşıyan Rıza, bir oyuncakçı dükkanında noel baba işi bulur ve ne olduğunu bilmediği noel baba kostümü içinde kendi dertlerinden sıyrılmanın yolunu arar. 

 

10. Eyvah Annem Dağıttı! 2 / A Bad Moms Christmas (2017)

Güzel bir Noel geçirmek için uğraşan bu üç kadın, bu tatili özel bir hale getirecek ve anneleriyle de daha yakın olmayı başaracaklardır. Anne - kız ilişkilerini eğlenceli şekilde işleyen Eyvah Annem Dağıttı 2 biletlerine ulaşmak için tıklayınız. 

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
4
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
2
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
2
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
3
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.