Müzik Sektöründe Başarıya Doymayıp Sinemaya Merak Salan 10 İlginç İsim!

Müzikten Sonra Sinema Sektörüne Giren İsimler Bir Hayli ilginç.


Müzik Sektöründe Başarıya Doymayıp Sinemaya Merak Salan 10 İlginç İsim!

1) Beyonce

Dünyaca ünlü bir müzisyen olan ve sinemaylada içli dışlı olmuş olan isimlerden birisi Beyonce'un öne çıkan yapımları ise Austin Powers in Goldmember (2002) ve Dreamgirls (2006)

 

2) Madonna

Pop müziğin gelmiş geçmiş en çok tanınan isimlerinden birisi olan Madonna'nın filmografisi bir hayli geniş. Yirmi altı uzun metrajlı film, yedi kısa film ve birçok reklam filmiyle defalarca kamera karşısına geçen Madonna’nın öne çıktığı yapımlar ise; Evita (1996), Desperatly Seeking Susan (1985) ve A League of Their Own (1992).

3) Eminem

Rap müzik türünün hali hazırdaki en ünlü temsilcilerinden sayılabilecek Eminem, kamera karşısında hiç sırıtmıyor dersek yeridir. Başrolü sürüklediği ve temsil ettiği müzik türünü anlattığı 8 Mile (2002) filminin yanı sıra The Interview filmindeki Cameo performansı da dikkat çeken oyunculuk performanslarının arasında.

4) Justin Timberlake

N SYNC isimli grupla müzik kariyerinde çıkış yapan Timberlake, geniş bir filmografiye sahip olan bir başka isim. In Time (2011) ve Friends with Benefits (2011) ise öne çıkan ve aynı zamanda başrolde olduğu yapımlar.

5) Elvis Presley

20. yüzyılın en büyük kültür ikonlarından olan ve King of Rock n Roll veya kısaca söylersek King diye bilinen Elvis Presley, müzisyenlikten oyunculuğa soyunan bir başka isim. King Creole (1958), Blue Hawaii (1961) ve Flaming Star (1960) hem başrolü canlandırdığı hem de en çok bilindiği filmlerden sadece birkaçı.

6) Jennifer Lopez

Müzisyen olarak kariyeri bu kadar ön plana çıkmasaydı eğer müzisyen mi yoksa aktris mi olduğunu karıştıracağımız isimlerden birisi Jennifer Lopez. Çok geniş bir filmografinin altında imzası olan Jennifer Lopez özellikle başrolü canlandırdığı Maid in Manhattan (2002) ve The Boy Next Door (2015) ile oldukça bilinen bir performans sergilemiş.

 

7) Michael Jackson

Kısa film formatında kliplerini çektiği birçok şarkısıyla oyunculuğa olan hevesini sürekli belli eden isimlerden biri Michael Jackson. 20. yüzyılın en büyük müzik figürlerinden biri olan Michael Jackson, Captain EO (1986) ve The Wiz (1978) filmleriyle de bilinse de sinemaya oyunculuk olarak sunduğu en büyük katkının klipleri olduğunu söylemeden edemeyiz.

8) 50 Cent

Tıpkı Eminem gibi rap müzik dünyasının en ünlü simalarından olan 50 Cent, sinemanın büyüleyici etkisine kapılan bir başka isim. Eminem’in 8 Mile filminde yaptığı gibi kendi müziğini sinemaya taşıma uğraşının peşinden giden 50 Cent ardından get Rich or Die Tryin’ (2005) ile karşımıza çıkıyor. Yer aldığı dikkate değer diğer yapımları ise All Things Fall a Part (2011) ve Freelancers (2012).

9) Ed Sheeran

Son zamanları kasıp kavuran Game of Thrones dizisinde, çok ufak bir rolde, bir Lannister askeri olarak gözükse de, sahnesine eşlik eden ve seslendirdiği Hands of Gold şarkısının da etkisiyle listeye dâhil ettiğim bir isim Ed Sheeran. Yedinci sezonun ilk bölümünde yer alan cameo’su, kendisini oyunculuk olarak sınıfta bıraktığına dair olumsuz eleştiriler alsa da sesinin büyüleyici etkisi göz ardı edilemez.

10) Taylor Swift

Müzik dünyasında ün olarak belli başlı bir yere geldikten sonra sinemaya da yönelenler kervanına katılan bir diğer isim Taylor Swift. Sinemayla çok içli-dışlı olmasa da The Giver (2014) ve Valentine’s Day (2010) yer aldığı yapımlar onun bu merakını gidermeye yetmiş.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.