Mucize’lere de İhtiyacımız Var!

Mucize 2 Aşk filminin vizyona girmesini bekleyen özel bir kitle var.


Mucize’lere de İhtiyacımız Var!

Mucize 2 Aşk filminin vizyona girmesini bekleyen özel bir kitle var. Arkadaşlarımdan birçoğu filmin net vizyona giriş tarihini biliyor bile diyebilirim. Özellikle de bizim Türk filmleri desteklenmeli diyen iyimser sinema ekibim. Ben ilk Mucize’yi geç izleyenlerdenim. Film 2015 yılının ilk günü sessiz sedasız vizyona girdi ki, birçok kişinin şu anda “bende geç izleyenlerdenim” dediğine de eminim.

Mahsun Kırmızgül’ün hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlendiği Mucize filmi 2015 yılının 1 Ocak günü vizyona sessiz girdi ama kısa sürede büyük ses getirdi. Yıllardır bizim onu tanıdığımız ya da onun bize kendini tanıttığı şarkıcı kimliğinden, film yapım, yönetim ve senaristliğe geçişi çok zor kabul edilen bir isim Mahsun Kırmızıgül. Her filmine yargıda kusur etmememiz belki de biraz ondandır ama o tüm bunlara rağmen gerçekten tüm filmlerine büyük kitleleri çekmeyi başarmış bir isim olarak artık sinemacı, senarist ve yönetmen olarak kabul edilmeli. Bence hepsi bir yana Mucize filminde bunu oldukça başarılı bir şekilde kanıtladı. İşte bu yüzden Mucize 2 Aşk filminin vizyona 1 Mart’ta gireceğini bilen arkadaşlarım var çünkü Mucize 2 Aşk Mahsun Kırmızıgül’ün biraz da ustalık filmi olarak bekleniyor tarafımızdan.

Efendim  o sakin sakin vizyona giren Mucize filmi kendi içinde kısa sürede çığ gibi büyüdü ve tahminlerin çok ötesinde bir gişe başarısı sağladı. Genel kanıda her zaman abarttığı düşünülen ajitasyon öğeleri o filmde de yeterinden fazlasıyla vardı kimine göre, kimine göre ise inanılmazdı film. Bense baktığımda ve filmi izlediğimde onun can yakan tüm duyguları bu kadar vurgulayarak geçmesini, doğup büyüdüğü coğrafyanın etkisine ve zor koşullarına bağlayan iyimserlerden biriyim. Acı, onun doğup büyüdüğü toprakların hem yaşam biçimi oldu uzun yıllar hem de tutunulan hayata bağlayan en güçlü etkisi. O etkinin Mahsun Kırmızıgül hangi hayatı yaşarsa yaşasın ruhundan kolay kolay çıkmayacağına ve daha birçok filminde acının, sevmek, inanmak ve cesaret kadar büyük yer tutacağına kendi adıma eminim.

Konuşulan işler yapmak herkesin harcı olmuyor bu hayatta. Alışılanı, rutini, insanların bildiğini düşündüğü şeyleri veya önyargıları değiştirmek Einstein’in dediği gibi “atomu parçalamaktan zordur” belki. Yine de Mahsun Kırmızıgül’ün kendisine yapılan birçok ağır eleştiriyi karşıladığı kadar sakin kalmak da çok kolay olmasa gerek. Neyse laf işte bir yerden çıkıyor, başka başka yerlere gidiyor. Sonuç itibari ile 1 Mart’ta Mucize 2 Aşk filmi vizyona giriyor.

Filmin konusu, oyuncuları kimin neler yaptığı bir başka yazının konusu hatta sizlere borcumuz olsun. Ben kendi sinema delisi önce Türk film endüstrisi desteklenmeli diyen iyimser ekibimle Mucize 2 Aşk filminde yine mucizelere inanacağımı, güleceğimi, gözlerimin dolacağını ve salondan mutlu ayrılacağımı hayal ediyor ve filmi merakla bekliyorum. Film vizyona girdiğinde görüşmek üzere.

 

Mucize 2 aşk filmine sıra beklemeden hemen bilet almak ve size en yakın sinema salonunda filminizi izlemek için lütfen buraya tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.