Mucize 2:Aşk filminde Mahsun Kırmızıgül Faktörü


Mucize 2:Aşk filminde Mahsun Kırmızıgül Faktörü

Onlarca film gelir gider ama bazıları vardır ki çok konuşulur filmden çok kişileri eleştiri odağı olur. Ortada bir ürün vardır ama görmezden gelinir. Çünkü kişiye odaklıyızdır. Mucize filmi de bunlardan sadece bir tanesi. 

Yönetmenliğini ve senaryosunu kaleme alan Mahsun Kırmızıgül’ün Mucize filmin konusu neydi? Buyurun hep birlikte hatırlayalım.

1 Ocak 2015’de vizyona giren Mucize filmi ‘1960’lı yıllarında sefalet içinde yaşayan darbenin içinde debelenen Türkiye’nin geçirdiği zamanlarda yaşanmış bir olayı konu alıyor.

Yaşanmış bir hikayeden yola çıkılarak yazılan film, fakirliğin hüküm sürdüğü yıllarda, okumayı bekleyen yüzbinlerce çocuğun ve öğretmenlerin hikayesini anlatıyor. Egeli bir köy öğretmeninin Anadolu’nun ücra bir köşesine sürgüne gidişini anlatıyordu.

Mucize filmi afişinden, Mahsun Kırmızıgül’e kadar çok eleştirilip tartışılmıştı. Neden? Aslında eleştirilerin hedefi film değildi. Mahsun Kırmızıgül’ün taa kendisiydi. Çünkü Mahsun Kırmızıgül eski bir türkücüydü.

Yakıştıramadı kimse oyunculuk, yönetmenlik yapmasını ve senaryo yazmasını. Aslında Mucize filminden önce tam 3 tane film çekmişti.  Üstelik kendi yapım şirketini de kurmuştu. İlk gözağrısı olan Beyaz Melek filminde kendisinden bahsettirmeyi başarmıştı. 

 

İnsanları hem ağlatan hem güldüren Mucize filmi bu kadar eleştiri olmasına rağmen 2014/5 yılında vizyona giren tüm yerli ve yabancı filmleri geride bırakarak 3 Milyon 529 bin 471 kişi tarafından izlendi. Yani 2015 yılının gişe rekortmeni oldu. 

Özellikle afişinde verdiği pozu ile sosyal medyada alay konusu olan Mahsun Kırmızıgül, kendinden söz ettirmeyi bir şekilde başarıyor. Filmin izlenme rakamlarına bakarsak halk Mahsun Kırmızıgül’ü benimsemiş ve sevmiş. Pekii bu eleştiriyi yapan kimlerdi ve neden Mahsun Kırmızıgül? En başta dediğimiz gibi ürüne değil kişiye odaklıyız.

 İşte Mahsun Kırmızıgül’ün filmleri ve izlenme oranları…

İlk filmi ‘Beyaz Melek' 52 haftada 2 milyon 32 bin 410 kişi, 'Güneşi Gördüm' 14 haftada 2 milyon 566 bin 135 kişi, 'New York’ta Beş Minare' 13 haftada 3 milyon 474 bin 459 kişi ve 'Mucize' ise daha altıncı haftasında 3 milyon 529 bin 471 kişi tarafından izlendi. Mucize filmi vizyon da kapalı gişe oynarken Mucize 2’ninde 2019 yılında Recep İvedik 6’yla kapışacak gibi gözüküyor.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla duyurmuştu herkese Mucize 2 filminin 2019 yılında vizyona gireceğini. Eylül 2018’de çekimlere start veren Kırmızıgül, 1 Mart 2019’da vizyona gireceğini müjdeledi. Mucize 1’in devam filmi olarak görünse de başka bir hikaye içeren filmin, oyuncu kadrosunda da değişiklikler söz konusu. Aşk’ın mucizesini konu alan film, birinci filmden Mızgın ve Aziz’in hikayesin de anlatılmamış noktalara değinecek.

 

Oyuncu kadrosunda da değişiklik yapan Mahsun Kırmızıgül, Talat Bulut’un taciz olaylarından sonra kadroda yer vermedi. Mahir karakteriyle Mucize 1’de rol alana Talat Bulut’un yerine usta oyuncu Fikret Kuşkan’la anlaştı. Kırmızıgül, diğer kadroyu ise korumaya çalıştığını ifade etti. 

Mucize 2 filmini sosyal medyadan duyuran Mahsun Kırmızıgül’ün duyurusunu duyan ajanslarda kolları sıvadı. Bazı ajansların insanlardan ajansa kayıt parası alıp, ’Sizi Mucize 2 filminde Mahsun Kırmızıgül ile birlikte oynatacağım’ diyerek insanları dolandırıyormuş. Mahsun Kırmızıgül de yine sosyal medya hesaplarından 'Bu dolandırıcılara inanmayınız' diyerek vatandaşı uyardı.

Çekimlerin neredeyse sonuna gelen Mahsun Kırmızıgül, hiç bir şeyi riske atmadı. Özellikle çocuk oyuncularla bizzat kendi görüşen Kırmızıgül, yaklaşık 2.500-3.000 bin kişiyle bizzat kendisi görüştü.

Merakla beklenen Mucize 2:Aşk filmi, 1 Mart 2019’da vizyona girecek.

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
3
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
4
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.