Milliyetçi Duygularımızı İlmek İlmek Yükseltecek

Merakla beklenen filmlerin başında gelen Turkish'i Dondurma, 15 Mart itibariyle Türk sinema sevenlerle buluşacak.


Milliyetçi Duygularımızı İlmek İlmek Yükseltecek

Merakla beklenen filmlerin başında gelen Turkish'i Dondurma, 15 Mart itibariyle Türk sinema sevenlerle buluşacak.

Türk sinemasında adeta taşları yerinden oynatan Ayla ve Müslüm filmi yapımcısı Mustafa Uslu’dan yine aynı duygularla bizlere izleteceği Turkish'i Dondurma filminde Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu gibi isimler başrolleri paylaşıyor. Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün öyküsünü anlatan filmin yönetmenliğini ise; Can Ulkay üstleniyor.

Dram ve komediyi bir arada yaşatacak olan Turkish'i Dondurma filmi, bizleri tarihin derinliklerine doğru bir yola götürecek.

Oldukça ilgi gören filmin fragmanın da bile milliyetçi duygularımıza ilmek ilmek harekete geçiren Turkish'i Dondurma bize kalırsa dillere pelesenk olup nesilden nesile gidecek.

Tek istekleri ülkelerine geri dönmek olan iki gencin verdikleri yaşam mücadelesini konu alan Turkish'i Dondurma,  iki kafadarın gurbette memleketlerinden binlerce kilometre ötede verdikleri yaşam mücadelesini ve bu sırada Osmanlı İmparatorluğu'nu pençesine alan top yekûn savaşa milliyetçi duygularla destek olabilmek için çırpınışlarına odaklanıyor.

Kalplere derinden dokunacak olan filmde savaşın en acı yüzlerini vurgulayacak. Mehmet ve Ali’nin yabancı memlekette çektikleri zorluklardan savaşçı milliyetçi ruhlarına çevreyle kurdukları mizah sohbetlerine ve savaşa milliyetçi duygularla nasıl destek olduklarını gözler önüne seriyor.

Biletinizi herkesten önce ve sıra beklemeden almak için lütfen bu linke tıklayınız :)

 

 

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.