Marvel Efsane Haline Geldi! Peki Bugünlere Nasıl Geldi? #2

Marvel'ın geçmişine kaldıgımız yerden ışık tutmaya devam ediyoruz.


Marvel Efsane Haline Geldi! Peki Bugünlere Nasıl Geldi? #2

Marvel hakkındaki ilk yazımızda geçmişinden bahsettmiştik. Okumak için linke buradan ulaşabilirsiniz. 

Şimdi ise Marvel'ın yakın geçmişteki yükselişi ve başarılarına bakalım.

 

1) 90'lı yılların sonunda ve 2000'li yılların başlarında çizgi romanlar artık eskisi kadar satmamaya başladı. Marvel bundan bir hayli etkilenmiş durumdaydı.

2) Artık çizgi roman yerine kitlelerin sinemayı tercih etmesiyle beraber Marvel sinemaya yogunluk verme ihtiyacı hissetmeye başladı.

 

3) 2000 yılındaki X-Men filmi birçok şeyin başlangıcı olmuştu. Yönetmen Singer her ne kadar  bazı karakterlerde değişim yapsa dahi beyaz perdede başarı sağlanmıştı.

 

4) X-Men bir hayli başarı sağlamış olsa dahi Marvel'ın ezeli rakibi DC Comics piyasadaki yerini Warnes Bros. ile ortaklık yaparak sağlamlaştırmayı başarmıştı.

 

5) Bu rekabete dayanamayan Marvel, ilk başta hiç istemesede karakterlerini bir bir farklı film şirketlerine sattı. Bunların başında Spider-Man, Fantastic Four gibi isimler geliyordu.

  

 

6) Marvel hem şanşlı hem şanşsızdı zira sattıgı karakterlerin birçoğu yapımcıları tarafından beyaz perdede başarıya ulaştırılamadı.

 

7) Marvel'ın şanşlı olduğu taraf  anlaşma geregi sattığı karakterler beyaz perdede devam filmleri çekilmezse karakter hakları Marvel tarafına geri dönecekti.

 

8) Marvel'ın belkide tarihinde ki en şanşsız olduğu taraf ise X-Men, Fantastic Four ve Spider-Man gişede başarılı olmuş ve devam filmleri çekilmişti. Marvel bu karakterlerine veda etmek zorunda kaldı.

 

9) 2008 yılında Nolan'ın Batman üçlemesiyle iyice geride kalan Marvel, tam 4.000.000.000 $'a satın alındı.

 

10) Marvel arkasına aldığı son destek ile 2008 yılında sinemaya tamamen girmiş oldu ve son başarılarına ulaştı. Bugün sadece The Avengers filminden 665.791.300$ hasılat yapmakta.

 

Sizde bu başarıların ve diğer yapımcıların heyecanlarına ortak olmak için buradan sıra beklemeden ve indirimli bir şekilde bilet alabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
3
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.