Marvel Efsane Haline Geldi! Peki Bugünlere Nasıl Geldi? #1

Marvel'ın geçmişine ışık tutuyoruz!


Marvel Efsane Haline Geldi! Peki Bugünlere Nasıl Geldi? #1

Marvel biz sinemaseverler için olmazsa olmazlar arasında.

Peki Marvel ve kahramanları  bu günlere nasıl geldi. Sizler için 2 yazı dizisi içinde sıraladık!

 

1) Marvel 1998 yılında  Martin Goodman tarafından kurularak hayatına başladı.

 

2) Çizgi roman serisine Dc Comics ile birlikte en baştan beri rakip olan Marvel ilk karakterlerini yaratmaya başlar. İlk süper kahraman Namordur.

 

3) DC Comics'in  1956 yılında Amerika Adalet Birliği'ni oluştumasından sonra çizgiromanda gümüş çağ başlar ve Marvel buna kayıtsız kalamaz.

 

4) Marvel cevabını gecikmeli de olsa 4 yıl sonra veririr. 1961 yılında gelen yeni seri tahmin ettiğiniz üzere Fantastik Dörtlü'den başkası değildir.

 

5) Marvel 1960'lı yılların devamında Marvel Fantastik Dörtlü ile maddi olarak rahatladıktan sonra hızını alamayacak ve Hulk, X-Men ve Örümcek adam ile pazar payını genişletir.

 

6) Marvel X-Men'in en kolay ürünlerden birisi oldugunu söylese dahi 1970'li yılların başına gelindiginde ise  yapılmayanı yapar ve X-Men karakterini öldürür.

 

7) Marvel, DC Comics'i rakip bile görmemeye başlarken 1970'li yıllara dair son bombasını patlatır ve Daradevil'i yayına sokar.

 

8) 1990 yıllarına gelindiğinde Marvel dönemin en dikkat çekici yazarlarından Steve Ditko ve John Buscema'yı bünyesine katar.

 

9) Steve Ditko ve John Buscema geldiklerinde ilk iş Örümcek Adam ve düşmanı Venom'un çizimlerini yeniden düzenler ve o dönem çizgi romanların satışlarında fırlamalar yaşanır.

 

10) Marvel 1990'lı yılların sonunda yeni neslin yani gençlerin öykülere yabancı kalmasının ardından bi çare olarak "MTV" yani Marvel Ultimate serilerini yayına soktu.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
5
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.