Madonna ve 10 Eşsiz Farklı Yüzü!

Madonna'nın öne çıkan karakteristik huylarını sıraladık.


Madonna ve 10 Eşsiz Farklı Yüzü!

1) Haşarı Kız

Madonna Luise Ciccone 30 yıllık kariyerinde birçok farklı yüzünü gösterdi. 1984’te dünya çapındaki ilk hiti “Like a Virgin” uzun bir kariyerin başlangıcı oldu. O yılki MTV Müzik Ödülleri’nde bu şarkıyla sergilediği performans ve dansı unutulmazlar arasına girdi.

2) Gaultier Perisi

Madonna kurallara bağlı kalmadı. Modada da..Kışkırtıcı yanını her zaman öne çıkardı, seksapelini sergilemekten çekinmedi. Fransız modacı ve arkadaşı Jean Paul Gaultier, Madonna için efsane büstiyeri ve diğer sahne kıyatlerini tasarladı.

3) Sinema Oyuncusu

Sinema kariyeri iyi gitmedi. En kötü yapımlara verilen “Altın Ahududu” ödülünü “En kötü oyuncu” dalında birçok kez aldı. 1990’da Warren Beatty ile “Dick Tracy”de oynadı. Breathless Mahoney rolünde kusursuzdu. Film “Vogue” hitinin de yer aldığı “Breathless” albümüne ilham verdi.

4) Uslanmaz

Madonna katı disipliniyle kariyerinde kısa sürede süperstarlığa ulaştı. Dünya çapında üne kavuşması da eortizme olan düşkünlüğünü ve teşhirciliğini değiştirmedi. “In Bed with Madonna” belgeselinde cesur şovlar ve şahsına özel kareler vardı. Birkaç yıl sonra yayınlanan erotik fotoğraf kitabı “Sex” bir buçuk milyon kopya sattı.

5) Ezoterik

Madonna kendini hep yeniledi. Grammy'li albüm “Ray of Light”tan 1998’te ilk single “Frozen” yayınlandı. Gaultier kostümleri içindeki kışkırtıcı hareketler yerine bu kez alacakaranlık, sis ve rüzgarda kınalı elleriyle dans ediyordu. Erotik çağrışımlar geride kalmıştı. Çünkü Madonna anne olmuş ve durulmuştu.

6) Fazla Samimi

Ancak erotizmden çok da uzak kalamadı. 2003’teki MTV Müzik Ödülleri’ndeki sahne şovunda Britney Spears ve Christina Aguilera’nın dudağına birer öpücük kondurdu. Madonna bu huyundan bugün de vazgeçmiş değil. Bu yılın başında internetteki kısa bir video da, rapçi Drake’i öptüğü görülüyor, Drake pek istekli olmasa da..

7) Eş Madonna

“True Blue” albümünü “evrendeki en havalı adam” olan ilk eşi, oyuncu Sean Penn’e adadı. Evlilikleri dört yıl sürdü. Kişisel antrenörü Carlos Leon ile olan ilişkisinden kızı Lourdes dünyaya geldi. 2000'de film yapımcısı Guy Ritchie ile (üstte) evlendi. Oğlu Rocco doğdu. Sekiz yıl sonra boşandılar. Madonna Ritchie’ye 50 milyon euro ödedi.

8) Anne Madonna

2006’da Afrika ülkesi Malavi’yi ziyaret etti. Bir yetimhanede 13 aylık David ile tanıştı. Onu sahiplendi. Ancak evlat edinme süreci uzun sürdü. Evlatlık haklarını satın aldığı eleştirilerine uğradı. Tüm baskılara rağmen bu kez 2009’da Malavi’den Mercy adlı kız çocuğunu evlatlık edindi.

9) Hayırsever

Malavi dünyanın en yoksul ülkelerinden biri. Madonna 2006’da “Raising Malawi” (Kalkınan Malavi) adlı bir vakıf kurdu, eğitimi ve sağlık projeleri için milyonlar yatırdı. Ancak ona karşı kendini 'borçlu' hisseden eski Devlet Başkanı Joyce Banda, Madonna'nın özel statüsünü feshetmişti. 2014’ten beri görevde olan devlet başkanı Mutharika ise Madonna'nın yardım çabalarından memnun.

10) Pop Yldızı

Madonna’nın kariyerine hep dedikodular, skandallar, inişler ve çıkışlar eşlik etti. Ancak o her zaman yeni bir hitle ayaklarının üzerine doğrulmayı bildi.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.