Kötüsünden İyisine Tüm Zamanların X-Men Sıralaması, Yemeğinizi Alın Gelin

Internette IMDB haricinde en fazla kabul alan Tomatometer listesine göre X-Men Filmlerinin Sıralamasını Size Sunuyoruz


Kötüsünden İyisine Tüm Zamanların X-Men Sıralaması, Yemeğinizi Alın Gelin

 

X-Men Origins: Wolverine %38?

"X-Men The Last Stand" filminden hayal kırıklığı yaşadıktan sonra, Hugh Jackman'ın oynadığı kusursuz Wolverine karakteri ile solo filmi çekmek, X-Men serisini yeniden yola koymanın akıllıca ve kusursuz bir yolu gibi görünüyordu. Ancak ne yazık ki film muazzam potansiyelinden yararlanmakta başarısız oldu; Yönetmen Gavin Hood'un karakterin geçmişini ele alması, seyirci üzerinde yönetmenin düşüncesindeki hak ettiği destansı başarıyı sağlayamadı Siz yine de Deadpoolun kötü halini izlemekten zevk alıyorsanız bence izlemeniz gereken bir film.


X-Men Apocalypse %48

X-Men'in yeni serisindeki üçlemenin son filmi olan bu yapıt, vaadettikleri açısından birçok olumlu not almıştı. Ancak Apocalypse gibi evrendeki en güçlü mutantlardan birini koymak, popülaritesi fazla olan oyuncuları Game Of Thrones dizsinden transfer etmek ile başarının gelmediğini bir kez daha gördük. Filmin en güzel sahnesinin yine Hugh Jackman'a ait olması bunun sanırım en büyük kanıtı.


X-Men: The Last Stand %58

X-Men franchise'ının vasat filmlerinden biriside The Last Stand, bazılarının beğenmesi ve eğlenmesinin yanında tipik bir süperkahraman filmi olması sanırım bu listede olduğu yeri açıkca gösteriyor.


The Wolverine %69

Karakter gelişimi ve Hugh Jackman'ın muhteşem performansı göz önünde bulundurulduğunda, fanların istediği ve olmayan sanırım en büyük sıkıntı, Wolverine karakterinin hala sinemaya vahşi yanının tam olarak yansıtılamamasıydı. Deadpool filmi ile bu +18 yapımı filmlere cesaret edildiği için, daha öncesindeki bu Wolverine filminin vasatın üstü olması gayet makul.


X-Men %81?

Her aşkın başlangıcı güzeldir. Cicim ayları neşeli geçer. İlk defa oyuncu performanslarının olduğu bu filmde, Patrick abimizin coolluğu bir başka oluyor tabi ki. Neyse, İlk göz ağrımız tabi ki yüksek alacak, çünkü karşılaştıralabileceği diğer donelere sahip seyirci yok.


Deadpool %84?

4. Duvarı yıkmak, kanı sonuna kadar göstermek, seks hatta erkeğin kadınlar günündeki itaatkar bdsm tavırlarına bile yer vermek. Çok iddalı ve iddasını hakkıyla yerine getirip başarıyı "avuçlamış" bir film var karşınızda. Hem de bunu yapmak için çok ta fazla uğraşmamış. Sadece Pullverine ile kafiyeli bir arkadaşla garip anlar.


X2: X-Men United %86

Tüm kötüler ve tüm iyiler bir arada, eğer X-Men serisini Matrix ile benzetmeye çalışsaydık, bu film Matrix'in ikinci filmindeki tüm baba aktörlerin oynadığı film olurdu. Güzel bir kurgu, güçlü ve backstorysi sağlam villian'lar ve mükemmel bir X-Men filmi.


X-Men: First Class %87

Ne demiştik, her başlangıç güzeldir. Yeni ve genç bir kadro olması dışında, çok ama çok yetenekli iki aktör olan Fassbender and Mcavoy'u bu filme koymak, konuyuda ikisi arasındaki nihai fikir ayrılıkları ile aslında önemli de bir dostluğu göstermek çok güzel bir fikir olarak karşımıza çıkmıştı. Bunu yeni animasyon efektleri ile mükemmel görsellikle birleştirince birinci sınıf bir iş ortaya çıkmayacaktı da ne olacaktı?


X-Men: Days Of The Future Past %91

Bilirsiniz eğer Hollywood yakın zamanda çokta fazla iş yapamamış önemli aktör varsa genelde toplar yeni bir film yapar. Mesela R.E.D. gibi. Ya da Cehennem Melekleri gibi. Ancak birde bu aktörlerin hepsinin öyle yanan biten alevler değilde kor gibi yanan mangal yürekli kişiler olduğunu düşünün. İşte Days Of The Future Past, konusunu bir kenara bırakın, bize oyuncuların döktürmesiyle tam olarak ta bunu sunuyor. %91 az bile.


Logan %93

"Bugün kendimi yaraladım, sırf hala hissedebiliyor muyum diye?
Acıya hemen odaklandım, tek gerçek olanın bu olduğunu bile bile.
Sonra o acıyı kesmeyi denedim. Ama hatırasını unutamadım.
Ne oldu bana? Nerede tüm dostlarım, tanıdığım herkes?
Madem herkes sonda ebediyen kayboldu, o zaman bende senin canını acıtacağım!

"Charles, ben değildim, ben yapmadım!"
"Laura, sakın istedikleri gibi olma."
"Baba.."
"Demek ki böyle bir duyguymuş."

Bu film hakkında konuşmaya hiçbirmizin hakkı yok, açın, izleyin, ağlayın.

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
12
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
7
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
7
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
5
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
9
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
11
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.