Korku Filmleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 12 İlginç Bilgi

Bu bilgileri okuduktan sonra bir korku filmi izleme ihtiyacı duyacaksınız...


Korku Filmleri Hakkında Muhtemelen Daha Önce Duymadığınız 12 İlginç Bilgi

 

1. Scream filminde katilin kostümü beyaz olacakmış ama Ku Klux Klan cübbesine benzetilmesinden endişe ettikleri için siyah yapmışlar.

 

2. The Shining'deki Jack Torance rolü için Robert De Niro da düşünülmüştür ama Kubricki Taxi Driver'ı izledikten sonra onun yeterince psikopat olmadığına karar vermiştir. Robin Williams da düşünülmüş ama yönetmen Mork and Mindy'yi izledikten sonra onun aşırı psikopat olduğuna karar vermiş.

 

3. Son Durak filmi aslında X-Files'ın reddedilmiş bir bölümünden çıkan fikirle hayat bulmuştur.

 

4. Poltergeist filminde küçük kız rolünde Drew Barrymore da seçmelere katılmış ama Spielberg daha meleksi bir görünümü olan bir çocuk istemiş. Buradaki rolü kapamasa da, daha sonra E.T.'deki rolde yer almayı başardı.

 

5. Halloween filminde Michael Myers'ın maskesi gerçekte Star Trek oyuncusu William Shatner'in yüzü. Daha sonra spreyle maske beyaza boyanmış.

 

6. The Exorcist filminde anne rolü için önce Audrey Hepburn'e teklif götürülmüş ama Hepburn, film Roma'da çekilirse oynayacağını belirtince kadroda bulunamamış.

 

7. Carrie filminde mezuniyet balosunda aşağılanan bir kızı canlandıran Sissy Spacek, gerçek hayatta mezuniyet balosu kraliçesi seçilmiştir.

 

8. The Exorcist'teki kusmuk aslında bezelye çorbasından ibaretmiş.

 

9. Hayvan Mezarlığı'ndaki kedi Church aslında yedi farklı kedi tarafından canlandırılmış.

 

10. Halloween'in orijinal adı "Bu gece o, eve geliyor... Bebek Bakıcısı Cinayetleri" şeklindeymiş ama filmin, bütçe sıkıntısı nedeniyle tek gecede geçmesi gerekince bu isimden vazgeçilmiş.

 

11. Halka filminde anne rolünü canlandırması için Jennifer Love Hewitt'e teklif götürülmüş ama reddetmiş. Daha sonra da Naomi Watts başrolü kaptı.

 

12. Kuzuların Sessizliği'nde Hannibal Lecter'ı canlandıran Anthony Hopkins yerine öncesinde Jack Nicholson düşünülmüş ama bu rol ona kısmet olmamış.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
3
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.