Kendi Aramızda Organize Olduk Biz

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı daha 2018 yılında Organize olun 2019 yılında vizyona gireceğiz diye haber yollayınca...


Kendi Aramızda Organize Olduk Biz

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı daha 2018 yılında Organize olun 2019 yılında vizyona gireceğiz diye haber yollayınca tüm Organize İşler müdavimleri olarak hazırlandık ve organize olduk biz. Kaç kişi filme gideceğiz, nerede buluşup gideceğiz, bazılarımız biraz abarttı hatta ne giyip gideceğize kadar organizeyiz öyle ifade edeyim.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmine organize olmaktan önce bizim bu organize olma durumumuz  15 yıl öncesine yani ilk filme dayanıyor. Organize İşler vizyona girdiğinde gerek isimler, gerek konu gerekse çekimlerde kullanılan tüm o şaşalı ekipmanlarla(helikopterle çekim o dönemde bir olaydı ve filmde masraftan kaçılmamış  İstanbul’un helikopterle alınan görüntüleri kullanılmıştı.)birçoğumuzu filme birkaç kez gidecek kadar mest etmiş ve devamı olsa nasıl olurdu diye mesai harcamamıza sebep olmuştu. Tabii üzerinden dile bile zor 15 yıl geçince konu doğal olarak rafa kalktı. Projede yer alan isimler zaten tek başlarına var olan kariyerlerine, daha fazla şöhret, film, dizi, talk şov katarak bizi yine mutlu ettiler o ayrı ama Organize İşler filmi de gerçekten dönemin en organize işiydi be kardeşim…

Gel zaman git zaman oldu, develer tellal pireler berber derken gündeme bir bomba düştü 15 yıl sonra Yılmaz Erdoğan Organize İşler 2’yi çekecek diye, amanın aldı mı hepimizi bir sevinç! Ya böyle yazınca size garip gelebilir ama fanatik ve iyi niyetli bir sinemasever olmak, filmi beyazperde denilen o büyülü salonların kocaman ekranında, tanımadığınız onlarca insanla birlikte benzer duygularla izlemek hayata dair en keyifli rahatsızlıklardan biridir ve ben bu rahatsızlığın pençesindeyim. O nedenle de özellikle beklediğim filmlerde ben de bir nevi bayram yaşıyorum.  Hele birde bu film Türk Sineması için önem taşıyorsa, beni bırakın salonda, film vizyona girene dek beklerim. Bu ülkenin en ucuz eğlence birimi başta sinema bileti, sonrasında tiyatro biletidir ve her ikisine de sahip çıkmak sanata verilecek en büyük desteklerden sayılır, tabii bence. Uzatmayayım şimdi bizi sevinç aldı ama boş bir sevinçten bahsetmiyoruz. Kısaca kadroya göz atalım diyeceğim kısaca yazılacak isim yok.  Bir kere Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nın senaryosu, yıllardır kendisine hasretle bari bir oyun koy sahneye enerjisi yolladığımız Yılmaz Erdoğan’a ait olmakla kalmıyor, yönetmen koltuğunda da o oturuyor.

Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Okan Çabalar, Riza Kocaoğlu, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ekin Türkmen, Ersin Korkut diye saymaya başlayınca tabii siz de kendi kendinize gülümsemediniz mi, isimler gülümsenmeyecek gibi mi? Daha yazının başında biz Organize İşler 2 Sazan Sarmalı için organize olduk derken şaka yapmıyordum ayrıca filme dair ilk fragman yayınlandığında asla benden iyi olamayacak ama sizden iyi olmasında sakınca görmediğim bir arkadaşım 20 saniyelik fragman için mısır patlattı ancak ondan sonra izledik. Kendisi şu anda mısıra yasaklı çünkü biz fragmanı izledik yapımcı-sinemacı gerilimi tırmandı ve konuda mısır da geçince biz totem yaparak arkadaşa mısırı yasakladık. Netekim sonuçta tüm totemler, istekler bir biçimde yerine ulaştı ve güzel haber gündeme oturdu. Organize İşler 2 Sazan Sarmalı 1 Şubat’ta vizyona gireceğinin kesin bilgisi geldi.

Yıllar önce (tam tarih vermiyorum malum yaş meseleleri) Yılmaz Erdoğan’la Mükremin zamanı bir röportaj yapmıştım ve konuşurken ağzımdan onun o zaman ki mizahına Türkiye’de halka mizahın arabeskini yaşatıyorsunuz, acılarımız, hatalarımız ve aslında olmaması gerekenleri bize öyle bir anlatıyorsunuz ki sözcükleri çıktı. Genciz daha tecrübe hak getire ama bugün baktığımda Türk mizahının bana göre hala en arabesk en halka yakın, en halkın içinde mizah insanı Yılmaz Erdoğan’dır.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı 1 Şubat’ta sinemalarda ve biz organize olduk Yılmaz Abi gönder filmi girsin vizyona…

Siz de Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmine gişeden ucuza bilet alıp izlemek için lütfen tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
2
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
3
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.