Kadının Adı Captain Marvel!

Captain Marvel 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınların içlerinde var olan güce gönderme yaparak vizyona giriyor.


Kadının Adı Captain Marvel!

Captain Marvel 8 Mart Dünya Kadınlar gününde kadınların içlerinde var olan güce gönderme yaparak vizyona giriyor. Marvel  Comics hayranları ve kahramanlar hakkında ciddi araştırmaları olan birçok insanın şu anda beni gayet net anladı adım gibi eminim. Her çizgi kahramanın belirgin bir yaratım süreci, konuyu taşıma şekli ve kahramanı kahraman yapan özellikleri tek tek kazanımları basit bir sinopsisle başlıyor, yavaş yavaş daha grift, daha güçlü ve diğer kahramanların altında kalmayacak hale getiriliyor.

Bu kahramanlar arasında benim için iki farklı isim var. Bir tanesi tüm kahramanlar güçlerini bir tesadüf, kaza, ısırılma gibi etkenlerle kazanırken, gücünü ve yeteneklerini doğumdan itibaren üzerinde taşıyan tek isim Süpermen ve bırakın cinsiyetini herhangi bir kahramana bile bu kadar, acı eziyet yaşatılır mı yahu diye hep kendime sorduğum Carol Danvers namı diğer Captain Marvel.

2018 yılında tanıtımlarına başlanan Captain Marvel filminde beni en çok şaşırtan isim kesinlikle  Carol Danvers rolünü üstlenen Brie Larson oldu.  Sıradan güzelliği, akıcı ve duru sesi, en son bizi Gizli Dünya'da vuran zarif ve çaresiz kişiliğinden gerçekten ters köşe ile Carol Danvers rolüne geçmesidir belki şaşkınlığımın sebebi.Jude Law ve Samuel L.Jackson’da şaşkınlık yaşamadım sadece çok iyi dedim ama Brie Larson’u Captain Marvel rolünde görmek için gerçekten sabırsızlanıyorum.

Türk sinema izleyicisinin yerli yapımcılar ve sinemacılar arasında tırmanan gerilimi ile tam da biraz üzgün, sinirli olduğu dönemde benim için, kadın olmanın tüm güçlüklerinin bir kadın kahramanın kötülerle savaşması vizyonunda bana yansıtan film sanırım hepimize iyi gelecek.

Captain Marvel filmine hemen bilet almak için tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
3
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.