İstanbul Devlet Tiyatrosu

2018-2019 İstanbul Devlet Tiyatrosu Sezonunda Nelere Perde Açıldı


İstanbul Devlet Tiyatrosu
İstanbul Devlet Tiyatrosu, Cumhuriyet ilkeleri ışığında toplumun kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Türk dilini geliştirmek, tiyatro sanatını yaygınlaştırmak ve evrensel değerlere sahip bireyler yetişmesine katkıda bulunmak misyonunu yerine getirmek üzere her sezon klasiklerden modern eserlere uzanan geniş bir yelpazede tiyatro eserleriyle perdelerini açmaktadır.

İstanbul Devlet Tiyatrosu, tiyatronun doğduğu bu topraklarda, izleyen, dinleyen, okuyan, anlayan, duyarlı bireylerin yetiştirilmesine katkıda bulunmak, Türk Tiyatrosu'nu dünya çapında tanıtmak hedefiyle hizmetlerini her geçen yıl artırarak Türk tiyatro sanatının gelişmesine katkıda bulunmak amacındadır. Ayrıca toplumun sanatsal ve kültürel faaliyetlere katılım düzeyini artırmak amacıyla sahnelerini sanatsal etkinlikler için, idari ve teknik donanımları ile birlikte kurum ve kuruluşlara tahsis etmektedir.

İstanbul Devlet Tiyatrosunda; 129 Sanatçı, 7 Rejisör, 67 İdari Personel, 120 Sahne Uygulayıcısı çalışmaktadır.
İstanbul Devlet Tiyatrosu Sahneleri; Cevahir 1 ve 2. Sahnesi, Üsküdar Tekel Sahnesi, Üsküdar Stüdyo Sahnesi, Küçükçekmece Cennet Kültür Sanat Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi, Beylildüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi.

2018-2019’da gerçekleşen ödül törenleri; XIX.Direklerarası Seyirci Ödülleri, Yeni Tiyatro Dergisi 7. Emek ve Başarı Ödülleri, 23.Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, 24. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri, 44. İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri, 25.Türkan Kahraman kaptan Sanat Ödülleri, 7. Ekin Yazın Dostları Ödülleri, 3. Üstün Akmen Tiyatro Ödülleri

2018-2019 Sezonun’da Oynanan Oyunlar; Bir Peri Masalı Radyum Kızları, Kendi Gök Kubbemiz (Yahya Kemal), 80 Günde Devr-İ Alem, Sahibinin Sesi, Kosovalı Peer Gynt, Kasaplığın El Kitabı,Turta Girmemiş Orman, Filozof Ahmed, Bayrak, Karmakarışık, Profesyonel, Alyoşa, Kontrabas, Günün Çorbası, Narnıa Günlükleri,

İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunları yeni sezonda https://www.biletinial.com sitesinde. Sıra beklemeden sezonun en iyi oyunlarına yerinizi ayırabilirsiniz.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
7
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
4
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
4
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
4
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.