İşler Organize Arkadaşlar!

Organize İşler Sazan Sarmalı vizyona girecek, girmeyecek, anlaşma sağlandı sağlanmadı derken sonunda vizyona girdi.


İşler Organize Arkadaşlar!

Organize İşler Sazan Sarmalı vizyona girecek, girmeyecek, anlaşma sağlandı sağlanmadı derken sonunda en büyük jüri sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Organize İşler 2 Sazan sarmalı hem organize işler filminin ilkini bilenler için hem de oyuncu kadrosunun şaşalı isimleri için bekleyen bir kitleyi tüm yaşanan olumsuzluklara rağmen sinema salonlarına çekmeyi başardı. Film ilk haftasında dudak uçuklatan bir rakama ulaşamadı belki ama istikrarla yürüyeceğinin, daha çok insanı sinema salonlarına çekeceğinin garantisini verdi.

Filmi izleyenlerin genel kanısı gerçekten masraftan kaçınılmayan özenle hazırlanmış ve Türk sinema izleyicisine iyi zaman geçirtmek üzerine kurgulanmış bir film olduğu.  Yılmaz Erdoğan aynı zamanda yönetmen koltuğuna oturduğu Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nda tüm tecrübesini, yıllardır edindiği oyunculuk deneyimini Asım karakterinde sonuna kadar kullanmaktan çekinmemiş.

Ezgi Mola ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi iki ayrıksı ismin filmin diğer başrollerinde olması izleyici için hem son derece ilginç hem de oldukça keyifli sahneler çıkmasına destek bir cast. Hazır cast demişken izleyici filmin tüm oyuncularının karakterlerine şu ana dek on puan vererek çıkıyor sinema salonlarından. Kısaca rolüne oturmayan veya olmamış denecek oyuncu neredeyse yok değil hiç yok.

Yılmaz Erdoğan 13 yıl sonra gelen devam filminde, kendisinden beklenenin farkında olarak beklenenden daha fazlasını vermek için Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nda elinden, kaleminden, vizöründen, deneyiminden ve castından gelenin en iyisini kullanmak için uğraşmış.

Bu uğraşlar herkesi mutlu etmeyebilir, filmi herkes sevmeyebilir de son derece doğal bir hak ama gerçekten özellikle Türk sineması için yapılan işleri ilgiyle ve merakla takip eden biri olarak söylüyorum ki saygı duyulması gereken bir çaba ve önce izleyip sonra eleştiri yapmak da fayda olduğuna inananlardanım. Üstelik bunu hayatın her alanı için düşünenlerden biriyim.  Önce yapılan işe bakıp ne için ve nasıl yapıldığını anlamaya çalışmak ve çabaya saygı duymak sonra kişisel fikrimi ifade etmek benim hayat tercihim. O yüzden Organize İşler 2 Sazan Sarmalı benim için Türk Sinemasına atılan güzel bir imza.

Henüz izlemediyseniz Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filmine hemen biletinizi alın ve film hakkında kendi kararınızı kimseden etkilenmeden verin. Ayrıca çok keyifli bir 120 dakika geçirip, gerçekten eğleneceğinizin garantisi olan bir filme gitmiş olacaksınız bunu da unutmayın. Ha bir de son olarak filmde karşınıza tüm oyuncuların ötesinde Ata Demirer’de çıkacak sakın şaşırmayın!

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.