İlginç Finalleriyle İzleyicileri Ters Köşeye Yatırmayı Başarmış 10 Film

Sürprizli sonlarıyla hafızalarımızda yıllarca yer etmeyi başarmış filmlerden bazıları...


İlginç Finalleriyle İzleyicileri Ters Köşeye Yatırmayı Başarmış 10 Film

Hepimiz en az bir defa, sonu hiç beklemediğimiz gibi biten filmlere denk gelmişizdir. Film boyunca geliştirdiğimiz ve doğruluğundan emin olduğumuz teorilerimizi yerle bir eden bu filmler, doğal olarak çok da hoşumuza gitmiştir. İşte bu tür filmlerden özenle derlediğimiz 10 tane başarılı yapım...

1. Orphan / Evdeki Düşman (2009)

Üçüncü bebekleri ana rahminde ölen Kate ve John bu olayın travmasını atlatmaya çalışmaktadır ama Kate oldukça etkilenmiş ve kabuslardan kurtulamaz hale gelmiştir. Bebeklerine olan sevgilerini ihtiyacı olan bir çocuğa vermek isterler ve Esther'i evlat edinirler. Ama Esther göründüğü gibi masum değildir ve çok büyük sırları vardır. Bunu anlayan Kate ailesini korumaya çalışır ama ona kimse inanmaz, bazı şeyler için çok geç kalırlar. 

Yönetmen: Jaume Collet-Serra
Oyuncular: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman 

2. The Number 23 / 23 Numara (2007)

Walter 23 sayısını takıntı haline getirmiş bir adamdır. Bu öyle bir takıntı haline gelir ki hayatını ele geçirir oğlu ve karısı da etkilenir. Bu takıntıdan kurtulmanın tek yolu bu 23 numarasının gizemini çözmektir.

Yönetmen: Joel Schumacher
Oyuncular: Jim Carrey, Logan Lerman, Rhona Mitra, Lynn Collins, Virginia Madsen

3. Revolver (2005) 

7 yıl hapiste yalnız olan Jake, çıktığı anda kumara döner ve 2 yıl içinde çok paralar kazanır. Kendisini hapse gönderen kumarhane sahibinden intikam almaya başlar ancak ender rastlanan hastalığının teşhisi bir hayli geç konur ve yalnızca 3 gün ömrü kaldığını öğrenir. Bu 3 gün içinde baş düşmanını bulacaktır.

Yönetmen: Guy Ritchie
Oyuncular: Jason Statham, Ray Liotta, André Benjamin

4. Wild Things / Vahşi Şeyler (1998)

Lisede danışman öğretmenlik yapan Sam’in hayatı iki kız öğrencinin taciz iddiaları ile tepe taklak olur. Kendine avukat tutan Sam, dava günü geldiğinde kendinden bile şüphe edecektir.

Yönetmen: John McNaughton
Oyuncular: Kevin Bacon, Matt Dillon, Denise Richards, Neve Campbell 

5. Vanilla Sky (2001)

David hayatından memnun bir adamdır. Hayatının kadınıyla tanışır ama bir sorun vardır. O kadın sevgilisinin kız arkadaşıdır. Kendini bir çıkmazda bulan David bir kazaya karışır ve yüzü deforme olur. Yüzünü eski haline getirebileceğini söyleyen bir doktorla tehlikeli bir yolculuğa çıkar.

Yönetmen: Cameron Crowe
Oyuncular: Tom Cruise, Cameron Diaz, Penélope Cruz, Kurt Russell, Tilda Swinton

6. Unbreakable / Ölümsüz (2000) 

Büyük bir tren kazasından kurtulan tek kişi olan David’te tek bir çizik bile yoktur. İnsanların dikkatini çeken bu olay David’in hayatını tamamen değiştirecektir.

Yönetmen: M. Night Shyamalan
Oyuncular: Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright 

7. Twelve Monkeys / 12 Maymun (1995)

Dünyada dolaşan ve yaklaşık 5 milyar kişinin ölümüne sebep olan virüsten korunmak için yeraltında bir düzen oluşturan kişiler zaman makinasının bulunmasıyla geçmişe dönüp virüsü yok etme niyetindelerdir. Zaman makinasının ilk denemesinde bir mahkum olan James kendini akıl hastanesinde bulur. Durumu anlatınca iyice deli damgası yiyen James çıkmaza girmiştir.

Yönetmen: Terry Gilliam
Oyuncular: Bruce Willis, Madeleine Stowe, Christopher Plummer, Brad Pitt

8. Mulholland Dr. / Mulholland Çıkmazı (2001)

En büyük hayali Hollywood yıldızı olmak olan Betty, bu hayalini gerçekleştirmek için Hollywood’a gider. Burda bir kadınla tanışan Betty, ondan oldukça etkilenir ve aralarında bir ilişki başlar. Ancak Mulholland kavşağında olan bir kazada bilinçleri tamamen karışır ve işler karışır.

Yönetmen: David Lynch
Oyuncular: Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux 

9. Now You See Me / Sihirbazlar Çetesi (2013)

Çok yetenekli bir grup illüzyonist yeteneklerini sadece sahne şovu için değil bankaları soymak için de kullanmaktadır. Onları durdurmaya yemin etmiş bir FBI ajanı peşlerine düşer.

Yönetmen: Louis Leterrier
Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson

10. Ocean's Twelve (2004)

En büyük soyguncu çetesinin tamamlamaları gereken bir işleri daha var. Kazandıkları paranın tadını çıkaracaklarını sanarken işleri daha da karışır ve hapis tehlikesiyle yüz yüze gelirler.

Yönetmen: Steven Soderbergh
Oyuncular: George Clooney, Brad Pitt, Matt Damon, Catherine Zeta-Jones


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.