Her Karakterin Adamı Gary Oldman'ın Efsane Oyunculukları!

Gary Oldman iyi yahut kötü farketmeksizin her karakterin hakkını veriyor!


Her Karakterin Adamı Gary Oldman'ın Efsane Oyunculukları!

Sinema kariyerine 1986 yılında başlayan Gary Oldman o zamandan bu zamana çok değişti!

Her filmde kendini başka rolde bulan Oldman, bu roller her ne kadar birbirinden çok farklı olsada hepsinin hakkını verdi!

1) True Romance (1993)

True Romance filminde uyuşturucu kiralama ve kadın pazarlama gibi kötü işlerin başındaki adam rolünü oynayan Oldman, ilk sinema filmlerinden birisinde oynamasına  ve filmin yan karakter rolünde bulunmasına rağmen akıllardan çıkmayacak bir oyunculuk sergiliyor.

Filmde Drexl Spivey isimli karakteri oynayan Oldman, karakterinin tüm kötülüğünü seyirciye fazlasıyla hissettirerek harika bir performans çıkarıyor.

2) Leon: The Professional (1994)

Oldman, bu filmde kanun dışı işlere bulaşmış bir polis rolünde. Açık renk takım elbiseleri ve düzenle dizdiği haplarıyla takıntılı bir manyak rolünü oynuyor.

Oldman, filmde polis olmasına rağmen hiç kimse umrunda olmayan, yaralansa dahi bunu önemsemeyen ancak kıyafetine her zaman dikkat eden bir takıntılı rolünde.

3) Sid And Nancy (1986)

Punk Rock müziğinin babası olan Sid Vicious'un kısa ama hızlı hayatı anlatılıyor beyaz perdede.

Müzik tarihinin en meşhur  aşkı olan Si ve Nancy beraberliğinden ölüme kadar olan filmde Sid hayatını çok hızlı yaşayan bir gençtir.

Uyuşturucudan tutun  kendini doğramaya kadar olan kötülüklerinden 19 yaşında bir müzik grubu kurup büyük başarılarının olmasından bu yana hem başarılı hemde başarısız bir hayat süren Sid'in hayatını Gary Oldman ustalıkla canlandırıyor...

4) Bram Stoker's Drakula (1992)

Drakula adlı romanın birebir uyarlaması olan Bram Stoker's Drakula, çekilmiş en iyi vampir filmleri arasında gösteriliyor.

Efsanevi aşkını kaybeden Kont'un dini ve tanrıyı reddererek intikam almasını anlatan film, bir vampir hikayesinde olabilecek tüm karakterleri kullanır.

Filmin yönetmeni Coppola'nın hiçbir efekt kullanmadan ortaya çıkan teknik başarısı ve Drakula'nın gençlik yıllarını oynayan Gary Oldman'ın performansı ile ortaya harika bir film çıkıyor.

5) Tinker, Tailor, Soldier, Spy (2011)

Soğuk savaş döneminde geçen ve İngiliz istihbarat servisine karışan bir Rus ajanının bulunmasını anlatan film, Oscar adaylıklarıyla beraber vizyona hızlı bir giriş yapmıştı.

Her ne kadar aksiyon filmi gibi dursada olağan dışı durgunluğu ile eksi not alan filmin başarısının ardında ise Gary Oldman'ın oynadığı başarılı oyunculuğunun payı çok büyük.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
2
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.