Ekranlardan Perdeye Her Alanda Lider Kurtlar Vadisi'nden İzleyicisiyle Buluşan 5 Film

Ekranların en eski yapımlarından olan Kurtlar Vadisi, sinemalarda da hükümdarlığını devam ettirmeye geliyor.


Ekranlardan Perdeye Her Alanda Lider Kurtlar Vadisi'nden İzleyicisiyle Buluşan 5 Film

 

1. Kurtlar Vadisi: Irak

Kurtlar Vadisi dizisinden çıkan ilk film olan Kurtlar Vadisi: Irak dönemin gündemini bir hayli meşgul eden bir yapım olmuştur. O dönemde seyirci rekoru kırmasının yanısıra Amerika Birleşik Devletleri'nin de çok tepkisini çekmiştir. Konusuna gelecek olursak Üsteğmen Süleyman Aslan, Kuzey Irak'ta Çuval Hadisesi'ni yaşamış on bir askerden biridir. Olanları askerlik onuruna yakıştıramayan üsteğmen ardında Polat Alemdar'a yazılmış bir mektup bırakarak intihar eder. Kendisi de devlet adına çalışan bir istihbaratçı olan Polat, onuru uğruna intihar eden bu askerin son arzusu karşısında kayıtsız kalamaz ve adamlarıyla beraber Kuzey Irak'ın yolunu tutar.

 

2. Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine

Film konusunun dizi örgüsü ile alakası olmamasına rağmen Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Muro (Mustafa Üstündağ)karakterinin kazandığı sempati ile dizi fanlarını sinema salonlarına getiren Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine filmi de Kurtlar Vadisi mutfağından çıkmış bir film olarak bilinir. 

 

3. Kurtlar Vadisi: Gladio

Kurtlar Vadisi dizisinin bir parçası olan Kurtlar Vadisi Pusu'nun devam filmi olarak karşımıza çıkan Kurtlar Vadisi Gladio yakın dönemin gerçeklerine ışık tutmak ve dizi kitlesini biraz daha bilgilendirmek amacıyla yapılmıştır. Konu olarak ise; İskender Büyük, derin devlet adına sayısız eylemde bulunmuş emekli bir istihbaratçıdır. Karanlık geçmişi nedeniyle sanık sandalyesine oturtulduğunda, yanında, baronun gönderdiği genç ve tecrübesiz avukat Ayşe’den başka kimse yoktur. Yargılanmasına göz yumanlarla hesaplaşmaya karar veren İskender Büyük, tüm bildiklerini bir bir anlatmaya başlar.

 

4. Kurtlar Vadisi: Filistin

Ülkenin 1 numaralı gündem maddesi olan Mavi Marmara yardım gemisine yapılan saldırı ile Kurtlar Vadisi ekibi intikam peşine düşer. Filistinlilerle kurulan ilk temaslar sonunda amacına adım adım yaklaşmaya çalışan Polat Alemdar'ı bazı sürprizler beklemektedir. Hedeflerindeki kişi olan komutan Moşe Ben Eliezer'in kural tanımaz gaddarlığı ve emrindeki teknolojik imkânları işleri zora sokmaktadır. Polat, Moşe'ye ulaşmaya çalışırken, Filistin'de masum insanların nasıl öldürüldüklerini görür. Moşe, köyleri yıkmakta, çocukları öldürmekte ve Polat'a yardım eden herkesi hapse atmaktadır. Fakat teknolojik imkânlar ve kural tanımazlık, Moşe'yi kurtarmaya yetmeyecektir.

 

5. Kurtlar Vadisi: Vatan

Ülkenin gündemini çok yakından takip eden Kurtlar Vadisi ekibi bu sefer 15 Temmuz darbe girişimini ele alıyor. Kuzey Irak’ta operasyon yapan Polat Alemdar ve ekibini bir sürpriz beklemektedir. Ele geçirilen Türkiye haritasında askeri birlikler ve özel harekât merkezleri gibi stratejik önemi olan onlarca hedefin yanı sıra sınırdaki bir nokta da işaretlenmiştir: Yalavuz… Asırlardır Türkün toprağını işgal etmek için fırsat bekleyen düşman, koca bir orduyla sınırımıza dayanmış, darbeden gelecek haberi beklemektedirler. Polat Alemdar ve ekibi, Türk Milleti ile birlikte içerdeki ve dışarıdaki düşmanlara karşı zorlu bir mücadele verecektir.

 29 Eylül'de vizyona girecek olan Kurtlar Vadisi: Vatan filmine bilet almak için tıklayınız.  


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.