Ata Demirer'in Hedefindeyiz!

Hedefim Sensin adını duyunca Ata Demirer'in seyirciyi hedeflediğini düşünenlerdenseniz, yanılmadınız demem gerek.


Ata Demirer'in Hedefindeyiz!

Hedefim Sensin adını duyunca Ata Demirer'in seyirciyi hedeflediğini düşünenlerdenseniz, yanılmadınız demem gerek. Ata Demirer'in 2018'n son ayına yetiştirdiği yeni filmi Hedefim Sensin vizyonda. Gösterime girdiği 30 Kasım'dan bugüne dek sadece sinemaseverleri değil tüm sinema salonlarının da yüzünü güldüren Hedefim Sensin oldukça büyük bir gişe başarısını yakayalayacağını şimdiden gösterdi.

Senaryosu Ata Demirer tarafından yazılan Hedefim Sensin'in yönetmen koltuğunda  enerjisini tüm ekibe geçirmeyi başaran güçlü bir isim Kıvan Baruönü oturmuş.

Bir devam filmi bekleyen seyirciyi küçük dokunuşlarla oldukça şaşırtan Ata Demirer bu kez Eyvah Eyvah'taki Ege'nin çarıklı cini rolünden, Adana'nın çiğköfteci mert ustası Zekeriya rolüne soyunmuş. Yine herkes gibi küçük hataları, affedilecek günahları esnaf kurnazlığı ile filmin ilk on dakikasında Zekeriya ustayı anlıyor ve sevmeye başlıyorsunuz.

İstanbul'da başlayan ve filmin kurgusunu oluşturan serüven yine Ege'ye uzanıyor ki bu da Ata Demirer filmi bekleyenlerin biraz daha rahatlamasına olanak tanıyor. Gökçeada, doğal güzellikleri, kendine özgü şivesi ve muhteşem manzarası eşliğinde ekibe harika bir set, izleyiciye buraya muhakka gitmeliyim dedirten bir mekan olarak yükseliyor filmde.

Bir izleyici olarak Ata Demirer'in kendime göre en sevdiğim yönlerinden biri oyuncu kadrosunda sağını solunu hep dolu ve güçlü tutması. Bu özelliği yine bence Hedefim Sensin'de filmi izleyiciye daha çok sevdiren önemli noktalardan birisi. Aslında demem o ki; Filmde figüran neredeyse yok, herkes işinin ehli herkes oyuncu ve herkes film boyunca o karakter. Gerçek adlarını şu anda yazarken düşünmek sounda kaldığım kadar iyi oyuncu hem de. Ata Demirer'in sinema partneri olarak gördüğümüz Demet Akbağ tüm yalınlığı, Ege kadınının makyaj istemeyen doğallığı ile cesurca çıkıyor karşımıza. İlker Aksum, küçük bir adanın yeni çarıklı cini yarım Hasan rolüyle harika bir karakter bulmuş kendisine. Fakat ne yalan söyliyeyim Gonca Vuslateri bir başka güzel geldi bu filmde.  Ailenin en küçük evlenmemiş, deliler arasındaki en sakin duran yolu az sanatla birleşmiş ama adası ağır basmış kızı Leyla  rolünü bir başkası oynasaydı belki bu kadar sevemezdim filmi.

Erkan Can, Tarık Ünlüoğlu, Ayten Uncuoğlu, Hakan Salınmış, Hande Dane gibi isimler rollerinin dakikasına değil, size ne vereceklerine bakarak geçmişler kamera karşısına ve hakkıyla oynamışlar. Filmden çıkarken onlar son şarkı eşliğinde poz veriyor bense hala gülümsüyordum.

Basit ama çok anlamlı bir hikaye, güçlü oyuncu kadrosu, Gökçeada'nın doyumsuz güzelliği eşliğinde tüm aile gerçekten içten gülümsemelerle başlayan, kahkaha ve aralarda hafif hüzün dokunuşları ile şaşırtan bir film izlemek isterseniz, Hedefim Sensin sizin filminiz.

Hedefim Sensin filminin biletini hemen almak için tıklayın!


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
6
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
8
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
4
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.