Haydi Tiyatroya: Ankara'da Sahnelenecek Birbirinden Güzel 12 Oyun

Ankara'da, Kasım ve Aralık ayında sahnelenecek 12 oyunu sizler için sıraladık.


Haydi Tiyatroya: Ankara'da Sahnelenecek Birbirinden Güzel 12 Oyun

Ankaralılar tiyatroya... Kasım ve Aralık ayında Ankara'da sahnelenecek birbirinden güzel oyunları sizin için sıraladık.

 

1-Bize Gelen Bizdendir

Anadolu’da başlayan ve özünde kardeşliği temsil eden Ahiliğin teşkilat halinde kurulmasında ve gelişmesinde Moğol saldırıları etken ve rol oynamıştır… 


Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

2-Eyvah Kümeste Tilki Var

Köyün en yaşlı bahçıvan amcası bir rahatsızlık nedeniyle evinden uzaklaşmak zorunda kalacaktır. Bunu fırsat bilen kötü kuş tekgöz kümesi ele geçirmek için planlar yapar. 


Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

3- Vatan İçin


Sarıkamış’ta yaşananlar, bizlere birer ibrettir. Vatan topraklarımızın en güçlü biçimde bugünlere gelmesinde emeği geçen bütün şehitlerimizi rahmetle anıyor, onların aziz hatırası önünde saygıyla eğilip sizleri bu destanı izlemeye davet ediyoruz.. 

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

4- Kitap Kurdu

Tüm velilere, kitap okumayı sevmeyen Yusuf'un, zamanla kitap kurduna dönüşmesini anlatan bu eğitici oyunu çocuklarıyla beraber izlemelerini tavsiye ediyoruz. 

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

5-Kim Demiş Karanlık

Şu bir gerçektir ki; gözlerini yitiren Âşık Veysel, kaderin ona verdiği bu cezanın tecellisini dünyaya adi gözle değil, mana ve hikmet gözüyle bakmakta bulmuştur. Evet, gözleri görmedi ama onun kalbinden dünyaya bin bir göz açıldı..


Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

6-Tiryakigillerdeyiz


Günümüzde yaşayan, orta direkten beş kişilik bir aile… Evde yaşayan herkesin vazgeçemediği bir tiryakiliği vardır… Sigara bağımlısı bir baba, Temizlik hastası bir anne, dedikodu ve yemek bağımlısı bir babaanne, internet bağımlısı evin oğlu ve ilaç bağımlısı asosyal kızları… Aileye dışarıdan dahil olan, at yarışı bağımlısı yaşlı ev sahibi ve dedikodu tiryakisi komşu kadın… Alışkanlıkların merkezinde dönen bir yaşam… 

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

7-Zincire Vurulmuş Prometheus

Olympos Tanrıları’ na başkaldıran titan Prometheus ateşi Tanrılar’ dan çalmış ve insanlara vermiştir. Ateş, uygarlığın temelidir. İnsanlık böylelikle karanlık mağaralardan çıkmıştır. Bilimi, yazıyı, aydınlanmayı, ısınmayı, sağlık alanında türlü ilaçlarlar yapmayı, yabanıl hayvanları evcilleştirmeyi keşfeder.

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

8-Ben Frida Kahlo ''Otoportre''

Frida’nın yaşadığı acı, aşk, resim ve devrim dolu yaşam öyküsünü Frida’ nın kendini ağzından izleyiciye aktarıyor. Çocukluğundan ölümüne kadar çektiği acılar, yaşadığı inişli çıkışlı aşklar ve komünist kimliğiyle içinde bulunduğu eylemleri resmeden, yazan Frida’ nın hikâyesi sezon boyunca seyirci karşısında olacak.

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

9-Bir Valize Ne Sığar Ki!

Sen bu kökleri, o tohumları yok edersen, yerinden yurdundan edersen ve onun yerine benimkiler geçsin dersen ;
dünya harikası bir caminin dibine gökdelen dikersin.
(Uğur Yücel)

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

10-  Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!

Polis tarafından kuşatılan bir mahalle, kovalayan polisler, kaçan insanlar, aranan evler, saklanmaya çalışılan yiyecekler. Sistemi eleştiren fakat aynı zamanda sistemin kurallarını savunan bir koca karşısında, kalkıştığı eylemi savunabilmek için türlü oyunlara girişen bir kadın ve soluksuz bir kovalamaca...

Hemen bilet almak için tıklayınız.


11- Çocuk İstiyorum (Tek Gösterim)

Taşlardan bile özür dileyen, kilolarından ve dazlaklığından şikayetçi, çok zengin bir adam...  Evlenmeyi kafasına koymuş, kurnazlığıyla aman dedirten fettan bir kadın... Uzun boyu, karizması, fit ve sağlıklı görünümüyle popüler olmaya mahkum bir doktor... Zekasına olmasa da güzelliğine oldukça güvenen bir genç kadın... Herkesin hem av hem avcı olduğu bu ilişkiler yumağında hedefi kim vuracak!

Hemen bilet almak için tıklayınız.

 

12-Cahide Sonku Müzikali (Tek Gösterim)

Tiyatro Keyfi bu yeni eserinde sanat ve özel yaşamı ile bir döneme damga vurmuş bir efsanenin, sinema ve tiyatro oyuncusu, Türk sinemasında Muhsin Ertuğrul’un açtığı yoldan ilerleyen ilk kadın sinema yönetmeni Cahide Sonku’nun (1919-1981) hareketli ve hüzünlü yaşam öyküsünü çağdaş bir müzikal olarak sahneye taşıyor.   

Hemen bilet almak için tıklayınız.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
2
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.