Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Hakkında Bilmen Gereken 10 Madde!

Star Wars'ın yeni filmine gitmeden bunlara bir göz atmak gerek!


Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi Hakkında Bilmen Gereken 10 Madde!

1) Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi dünya prömiyerini ilk olarak 71. Cannes film festivalinde gerçekleştirdi.

2) Star Wars'ın yeni filmi 25 Mayıs'ta vizyona girdi ancak izlenme rakamları hiç de hoş değil. Görünüşe bakılırsa Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi serinin ilk zarar eden filmi olabilir.

3) Filmde Han Solo'nun kaçakçılık yapmak için toplanan bir grubun üyesi olması ve ardından hayatını birleştirdiği Chewbacca ile başına gelen maceralardan nasıl kurtulduğundan bahsediliyor.

4) Filmde kaçakçı Han Solo’yu Alden Ehrenreich, kaçakçı Lando Calrissian’ı Donald Glover ve ona büyük yardımları olacak Tobias Beckett’i Woody Harrelson canlandırıyor.

5) Ayrıca filmin kadrosu yıldızlar geçidi gibi. Değinmeden geçemezdik: Emilia Clarke, Thandie Newton, Phoebe Waller-Bridge ve Paul Bettany.

6) Oyuncu kadrosu kadar filmin yönetmeninin de başarıları oldukça fazla. Yönetmen koltuğunda oturan Ron Howard'ın 2 adet Oscar ödülü bulunuyor. Ayrıca Akıl Oyunları ve Apollo 13 gibi filmlerde de imzası var.

7) Han Solo karakteri seyirci ile ilk 1977 yılında tartışmalı bir sahne ile buluştu.

8) Han Solo, Greedo ile mücadelesinde ilk ateş eden taraf olmasına rağmen, yapımcı DVD versiyonlarında görüntü ile oynayarak Greedo'nun ateş eden ilk taraf olduğu algısını yaratmaya çalıştı.

9) Bu hamlenin sebebi nedir bilinmez ama seyirci tarafından hiç de hoş karşılanmayan bu hatalı hamle fark edilir fark edilmez "Han önce ateş etti." başlığı altında uzun zaman konuşuldu.

10) Söylemezsek olmaz. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi'nin yapımcıları arasında Kathleen Kennedy, Allison Shearmur, Simon Emanuel gibi isimler bulunuyor.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.