Girdikleri Rolün Hakkını Sonuna Kadar Veren 10 Oyuncu

Değişimden korkmayan sinemanın yerli, yabancı oyuncularından 10 tanesini sizler için inceledik


Girdikleri Rolün Hakkını Sonuna Kadar Veren 10 Oyuncu

1-Cristian Bale / Makinist  (The Machinist) / Trevor Reznik / 2004

Cristian Bale'nin oyunculuk için yaptığı fedakarlıklar çok fazla olsa da Makinist filmi için verdiği 28 kg çok konuşulmuştu. Hatta Bale diyeti adı altında öneriler medyada sıkça karşımıza çıkıyor.  Oyuncunun 2018'de vizyona girecek olan Backseat filmi için de çok fazla kilo aldığı söyleniyor.

2-Cameron Diaz /  Kız Kardeşimin Hikayesi (My Sister's Keeper) / Sara Fitzgrald / 2009

Aynı isimli bir kitaptan uyarlanarak çekilen  ve Cameron Diaz'ın başrolünü aldığı filmde sizi baştan sona saran bir duygusallık var. Oyuncunun aldığı role bürünmesi ve bu rol  için sarı saçlarından vazgeçmesi de uzun süre gündemde kalmasına sebep olmuştu.

3- Rüçhan Çalışkur / Türkan / Türkan Saylan / 2011

Türkan Saylan’ın son 15 gününü anlatan filmi Türkan için Rüçhan Çalışkur saçlarını tereddütsüz kazıtmıştı.

4-  Robin Williams / Müthiş Dadı (Mrs. Doubtfire )  Daniel Hillard / 1993

Bir baba ne kadar riske girebilir? Bu filmde işler biraz karışıktı çünkü Robin Williams çocuklarına daha yakın olmak adına kadın kılığına giriyor ve çocuklarının dadısı oluyordu. Bir erkeğin kadın rolünü canlandırması epey zor olsa da bu filmde Robin Williams faktörü herşeyi değiştirmişti.

5- Jim Sturgess / Bulut Atlası  (Cloud Atlas) / Adam Ewing /2012

Bilim kurgu ve dramı içinde barındıran Bulut Atlası filminde  Jim Sturgess canlandırdığı Adam Ewing rolü ile en iyi makyaj ödülünün sahibi olmuştur.

6- Brad Pitt / Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi  (The Curious Case of Benjamin Button) Benjamin Button / 2008

F. Scott Fitzgerald’ın 1922 yılında yazdığı öyküden uyarlanmış olan bu filmde Brad Pitt neredeyse tanınmayacak halde çünkü makyaj ve bilgisayar hileleri ile epey değişmiş.  Ölüme doğru ilerleyişi tersten konu edinmiş olan bu filmde Brad Pitt en iyi erkek oyuncu dalında Oscar'a aday gösterilmişti.

7- Gupse Özay / Deliha / Deliha / 2014

Gupse Özay Deliha filmi için 15 kilo almış ardından 21 kilo vermiş ve uzun süre gündemden düşmemişti. Başarılı oyuncu filmin devamı niteliğinde çektiği Deliha 2 filmi için de 23 kilo aldı. 

Deliha 2 filmi 19 Ocak'ta vizyona giriyor.

8- Şahan Gökbakar / Recep İvedik / Recep İvedik / 2008,2009,2010,2014,2017

Türk sinemasına kendini kanıtlamış bir komedyen Şahan Gökbakar yani nam-ı diğer Recep İvedik.  Bu tiplemesi  için oyuncuya çekim boyunca hergün 2 saat kıl makyajı uygulanıyormuş ve gün sonunda oyuncu bütün vücudunu aseton ile yıkayıp temizleniyormuş. Şahan Gökbakar son röportajında Recep İvedik 6 için hazırlıklara başladığının da bilgisini vermişti.

9- Charlize Theron / Monster (Canavar) / Aileen Wuornos /2004

Size bir soru? Bu kadar güzel olsanız bu rolde oynar mıydınız? O oynadı. Evet efsane kadın Charlize Theron'dan bahsediyorum.  Bu rol sayesinde  de en iyi kadın oyuncu dalında  Oscar, Altın Küre ve Altın Ayı ödüllerinin sahibi oldu.

10- Sinan Tuzcu / Veda / Mustafa Kemal ATATÜRK / 2010

Atatürk'ün çocukluğundan ölümüne denk hayat hikâyesinin işlendiği bu filmde Atatürk'ün gençliğini Sinan Tuzcu tarafından oynamış olup  Atatürk'ün gençliği, çocukluğu ve yaşlılığını da 3 farklı karakter canlandırmıştır.   Film yayınlandığı sene (2010) en çok izlenen ilk 5 filmi arasına girme başarısını göstermiştir.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.