Eagles 'En Çok Satan Albüm' rekorunu Michael Jackson’dan aldı

Dünyada en çok satılan albüm rekoru artık farklı bir isme ait.


Eagles 'En Çok Satan Albüm' rekorunu Michael Jackson’dan aldı

1) Tüm zamanların en çok satan albümü unvanı geçtiğimiz günlerde Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği'nin açıklamasıyla beraber yeni sahibini buldu.

2) Hali hazırda tüm zamanların en çok satan albümü unvanını koruyan Michael Jackson’ın Thriller albümü, bu tahtını Eagles rock grubuna kaptırdı.

3) Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği'nin (RIAA) son verilerine göre, Michael Jackson’un 1982’de piyasaya çıkan Thriller albümü gerek analog gerekse dijital medya satışlarında 33 milyon adet sattı.

4) Ancak gelen son açıklama ile beraber 1970’li yılların ünlü rock gruplarından Eagles’ın; Take It Easy ve Witchy Woman gibi hit şarkılarının olduğu Their Greatest Hits 1971-1975 adlı albümü tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.

5) Eagles'ın albümü, 1976’dan bu yana 38 milyon adet satış rakamına ulaştı ve Michael Jackson'ın rekorunuda elinden almış oldu.

6) Eagles’ın kurularından ve aynı zamanda davulcusu ve vokalisti Don Henley, bu gelişmeyle beraber duygusal bir açıklama yayınladı.

7) 71 yaşındaki Henley, 46 yıldır kendilerine destek veren hayranlarına ve çalışanlarına  yayınladığı mesajda, “Çok uzun bir yolculuktu” dedi ve ayrı ayrı teşekkür etti.

8) Dünyanın en çok satan albümlerinde üçüncü sıradaysa 26 milyonla yine Eagles’ın 1976 stüdyo albümü Hotel California var.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.