Digital Sanatlardan’dan Türk İşi Dondurma

Türk İşi Dondurma 15 Mart’ta vizyona giriyor. Yapımcılığını Digital Sanatlar Yapımevi’nin üstlendiği Türk İşi Dondurma..


Digital Sanatlardan’dan Türk İşi Dondurma

Türk İşi Dondurma 15 Mart’ta vizyona giriyor. Yapımcılığını Digital Sanatlar Yapımevi’nin üstlendiği Türk İşi Dondurma yine gerçek bir hikayeden esinlenerek beyazperdeye uyarlandı.Digital Sanatlar Yapımevi, son yıllarda gişe hasılat rekorları kıran filmlerin arkasındaki yapım firması. Hangi birini saymamızı istersiniz. Ayla ile başlayalım, Müslüm, Çiçero ile devam edelim.  Digital Sanatlar Yapımevi’nin arkasındaki isim ise Mustafa Uslu. Çektiği filmlerinin konularını titizlikle seçen Mustafa Uslu’nun uzmanlık alanı ise gerçek yaşam öyküleri. Haklarını aldığı oldukça ilginç yaşam öykülerini beyazperdeye aktaran yapımcı başarılı prodüksiyonlarının karşılığını seyircinin beğenisi ve sağladığı gişe başarısı ile alıyor.

Türk İşi Dondurma işte bu sene beklenen o filmlerden bir tanesi. Konusu yine oldukça ilginç ve çok güçlü bir oyuncu kadrosu ile vizyona giriyor. 1. Dünya harbi sırasında hasbelkader Avustralya’ya yerleşmiş ve Türk dondurması satan iki Osmanlı vatandaşı, harbin patlaması ile ülkelerine dönerek savaşmak isterler. Yetkililere başvurarak bu taleplerini ileten bu iki kafadar başarılı olamayınca, bu kez bulundukları topraklarda yine ülkeleri için savaşmayı deneyeceklerdir.

Yine ilginç bir konu ve yine güçlü isimlerle hayata geçirilen iyi bir film. Başrollerini Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil ve Şebnem Bozoklu’nun paylaştığı film bir döneme dair Osmanlı’nın yaşadığı ablukayı gözler önüne kara bir mizahla seriyor. Mizah, tarih ve yüzyıllarca üzerimizde oynanan oyunların eğlenceli bileşkesi Türk İşi Dondurma yine bu yıl beklenen filmlerden biri olarak Türk seyircisinin de bekleme listesindeydi. Türk sinema izleyicisi uzun zamandır kendisine yeteri kadar özen göstermeyen hiçbir filmi gişede başarı ile ödüllendirmiyor. O nedenle bu senenin en çok beklenen filmlerinden biri olarak Türk İşi Dondurma bu senenin seyirci ödüllü filmlerinden biri olmaya güçlü bir aday.

Sizde Türk İşi Dondurma filmine bilet almak ve evinize en yakın sinema salonunda filmi izlemek için buraya tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
2
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
2
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
1
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.