Devlet Tiyatroları Artık Bizimle

Devlet Tiyatro Biletleri Yeni Sezonla Birlikte Biletinial Sitesinde Satışa Açılıcaktır.


Devlet Tiyatroları Artık Bizimle

İstanbul Devlet Tiyatrosu
İstanbul Cevahir Sahnesi, İstanbul Devlet Tiyatrosu Üsküdar Tekel SahnesiÜsküdar Stüdyo SahnesiKüçükçekmece CKSM SahnesiKozyatağı Kültür Merkezi ve Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi yerlerinde İstanbul Devlet Tiyatrolarının hizmet binaları. İstanbul Devlet Tiyatrosu 1946 yılında kurulmuştur ve günümüze kadar binlerce oyunu sergilemiştir. Aynı zamanda sayısız ödül gecelerine de ev sahipliği yapmıştır. Bu sene de İstanbul Devlet Tiyatrolarında sergilenecek olan oyunlar; Bir Peri Masalı Radyum Kızları oyunu birçok dalda ödül alan oyunun yönetmeni: Laçin Ceylan Romeo ve Juliet, HamletCimriFatima’nın ErkekleriTurta Girmemiş OğlanKeloğlan Keleş Oğlan gibi birçok oyun İstanbul Devlet Tiyarosun’da sahneleniyor. Bunun yanı sıra bu sahnelerde Türkiye’nin en başarılı tiyatro oyuncularının sergilediği oyunları izlemiş oluyoruz.

Ankara Devlet Tiyatrosu
1949 yılında kurulan Ankara Devlet Tiyatrosu o günden bugüne tiyatro oyunları sahneleniyor.  Kapan, Cimri, Siyahlı Kadın, Midas’ın Altınları, Oyun Odası gibi oyunlar 2018-2019 sezonun da sergilendi. Ankara Devlet Tiyatrosu Ziraat Sahnesi, İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi, Şinasi Sahnesi, Devlet Tiyatroları 75. Yıl Sahnesi gibi Ankara’ da sahnelerde tiyatro gösterimleri devam etmektedir.

İzmir Devlet Tiyatrosu
1957 tarihinde Konak Halk eğitim binasında İzmir Devlet Tiyatrosu kuruldu. Binlerce oyuna ev sahipliği yaptı İzmir Devlet Tiyatro sahnesi. Birçok ünlü tiyatrocuyu sahnesinde yetiştirip Türkiye’ye sundu. Bornova Kültür Merkezi, Karşıyaka Devlet Tiyatrosu, Konak Sahnesi ve Urla Sahnesinde oyunlar oynatılmaya, seyirci ağırlamaya devam ediliyor. Geçtiğimiz sezon Kaşıkçılar, Türkiye Kayası, Kantocu, Paraya Hayır gibi oyunlar sergilendi.

Bursa Devlet Tiyatrosu
Ahmet Vefik Paşa ve Feraizcizade Oda Tiyatrosunda açılan perdeler ile tiyatro oyunları gösterime çıkar. Tarihi bina içerisinde yılardır oyun sahnelemeye, Bursa ve çevresinden gelen halka gösterim yapılıyor. Afife Jaleden, Tuncer Kurtiz’ e  Haldun Dormen’den, Levent Kırca’ya, Çolpan İlhan’dan Ferhan Şensoy’a kadar birçok usta sanatçı Bursa Devlet Tiyatrosunda yüzlerce oyun turnesine çıkıp gösterip yaptılar Bursa Devlet Tiyatrosunda.

Adana Devlet Tiyatrosu
Anadolu’ya doğru gidersek Adana Devlet Tiyatrosun’dan da geçmeyen usta oyuncu yoktur. Tiyatro oyuncularının en sevdikleri ise gösterimdeki oyunlarını Anadolu Turnesi yaparak seyircileri ile buluşmak. Adana’ da H.Ö. Sabancı Kültür Merkezi binasında hizmet vermektedir.

Antalya Devlet Tiyatrosu
1993 yılında kurulan Antalya Devlet Tiyatrosu şuan Haşim İşcan Kültür Merkezinde Antalya Devlet Tiyatro oyunları sergileniyor. Aynı zamanda 9 yıldır Antalya Devlet Tiyatrosu Festivali'ne kapılarını açıyor.

Çorum Devlet Tiyatrosu
1984 yılında Tarık Buğra ile açılmış perdeleri. Sergilenen İlk oyun ise “Osmancık” oyunu idi. Günümüzde Çorum Devlet Tiyatrosu biletleri sitemizde satıştadır.

Diyarbakır Devlet Tiyatrosu
Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde tiyatro gösterimi yapılan. Diyarbakır ve çevre illerinden izleyici ile buluşan Parkta Güzel Bir Gün, Mem ile Zim, Gül’e Ağıt, Entrikalı Dolap Komedyası, Savaş Alanı ve Kadın gibi oyunlara geçtiğimiz sezon ev sahipliği yaptı.

Elazığ Devlet Tiyatrosu
2008 den bu yana Turne Tiyatrosu olarak açılan tiyatro
 
Erzurum Devlet Tiyatrosu
Çok iyi oyuncuları ile bir çok kez kapalı gişe yapan tiyatro salonu. Geçtiğimiz sezon Evlendirme, Ufak Bir Hata, Dünyanın Eski Zamanlarında, Dış Ses ve Pinokyo gibi oyunlara perde açtı Erzurum Devlet Tiyatrosu. Bu senede en iyi oyunlarını sergilemek için son hazırlıklarını sürdürüyor.

Gaziantep Devlet Tiyatrosu
Gaziantep Devlet Tiyatrosu Onat Kutlar Sahnesi açıldığı günden bu zamana Gaziantep Devlet Tiyatrosundaki oyunları seyirici ile buluşuyor.

Konya Devlet Tiyatrosu
Geçtiğimiz sezon Cumhuriyet Çınarı, Gökkuşağı Ülkesi, Uyan gibi oyunları sahnesinde seyirci ile buluşturan tiyatro yeni sezon da yeni oyunlar ile sahnelere dönecekler.

Malatya, Samsun, Sivas, Van, Denizli Devlet Tiyatroları
Anadolu’nun dört köşesinde Devlet tiyatro salonları var ve tiyatro seven halkımız nerede olursa olsun tiyatro ile buluşuyor.

Trabzon, Ordu, Zonguldak Devlet Tiyatrosu
Trabzon Devlet Tiyatrosu Haluk Öngen sahnesinde Babai Ben Ölüyorum, Geveze Berber, İkinci El Cinayet gibi oyunlar sergilendi.

Devlet Tiyatro Biletleri için sitemizden İstediğiniz şehir için linke tıklayarak https://www.biletinial.com bilet alabilirsiniz.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
19
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
6
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
10
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
6
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
31
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
7
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.