Devlet Opera ve Balesi Biletleri Artık Bizim Sitemizde

Devlet Opera ve Balesi kuruluşundan bugüne hangi şehirlerde hangi gösteriler yapılıyor.


Devlet Opera ve Balesi Biletleri Artık Bizim Sitemizde

Atatürk 1934 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı bir konuşmada; "...Bir ulusun yeni değişikliğindeki ölçü, musikideki değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir... Ulusal ince duyguları toplamak, onları bir gün önce genel musiki kurallarına göre işlemek gerekir. Ancak bu şekilde Türk ulusal musikisi yükselebilir, evrensel musikide yerini alabilir." demişti. Ülkelerin gelişmesinde başta müzik olmak üzere, kültürün gerçek anlamda rolü olduğu bilinmektedir. Bir ülkenin özellikle müzik alanındaki gelişimi ile hâkim kültür arasındaki ilişki, toplum bilimciler tarafından ispat edilmiş bir olgudur. Türk müzik kültürü, cumhuriyetimizin kuruluşu ile yeni bir sürece girmiştir. Bu sürecin özünde ulusallık, yönetiminde çağdaşlık, niteliğinde evrensellik vardır.

Ankara Devlet Opera ve Balesi
1970 yılında kurulan Ankara Devlet Opera ve Balesi Türkiye’nin ilk kültürel kuruluşlarındandır. Çok değerli Opera sanatçılarının yetiştirdiği Ankara Devlet Opera ve Balesi binlerce gösteri ve konsere ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz sezon Bale’de Romeo ve Juliet, Harem, Giselle  Opera’da Turandot, Aşk İksiri Modern Dans Gösterisinde; Mdt Frıda, Mdt Tangos gibi seyirciyi hayran bırakan ve bir çok kez kapalı gişe yapan Dans ve gösteri topluluğu. Artık büyüleyici gösterileri biletlerine biletinial sitesinden temin edebileceksiniz.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi
1970 Yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi kuruldu. Opera’dan Bale’ye, Çocuk Dans Gösterilerinden Konserlere ve Moder Dans Gösterilerinin olduğu gösteri merkezi. Geçtiğimiz dönem Üç Silahşörler Bale gösterimi ilgi çeken gösterilerden oldu. Bir çok şehirde turneye çıktı Üç Silahşörler İstanbul Opera ve Balesi dans topluluğu geçtiğimiz dönemi idealı kapattı.

İzmir Devlet Opera ve Balesi
İzmir Konak’da İzmir Devlet Opera ve Balesi binası dans ve opera severlerin uğrak yeri. Geçtiğimiz sezon Dan Gıovannı Operası, Kahve Aşkı Kantat’ı , Sihirli Dünya Çocuk Müzikali gibi birçok dans gösterisi ve konsere perdelerini açtı İzmir Devlet Opera ve Balesi. Gelecek dönemde seyirciyi hayranlık bıraktıracak yeni gösteriler için sabırsızlanılıyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi
1990 yılında açılan Mersin Devlet Opera ve Balesi yeni açılan Opera ve Bale gösteri yeri. Ünlü bale danslarının gerçekleştiği sahnede, konser ve Opera gösterileri de bir hayli izleyici kitlesinin arttığı yer.

Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi
T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz seneler Opera ve Bale binalarını sıklıkla artış sağladı 1997 ‘de Antalya Devlet Opera ve Balesi kuruluşunu 2008’de Samsun Devlet Opera ve Balesi kuruluşunu Türkiye’ye kazandırdı.
Aynı zamanda Devlet Opera ve Balesi’nin düzenlediği 2018-2019 sezonunda gerçekleşen festivaller mevcuttu bunlardan bazıları; 26. Aspendos Opera ve Bale Festivali 1-18 Eylül arası, 17.Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 3. Trabzon Opera ve Bale Günleri  gibi bu sezon festivallere imzasını atıyor.Devlet Opera ve Balesi biletlerini https://www.biletinial.com dan alabilirsiniz.
 

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
6
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
7
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
8
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
2
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
14
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
2
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.