Çok Sevdiğimiz Filmlerden Daha Önce Duymadığınız 15 İlginç Bilgi

Kendini sinemasever diye tanımlayan herkesin bilmesi gereken çok sevdiğimiz filmlerden ilginç bilgiler.


Çok Sevdiğimiz Filmlerden Daha Önce Duymadığınız 15 İlginç Bilgi

Paylaşımlarında filmler hakkında ilginç detaylar veren Twitter sayfası filMhakika'nın en dikkat çeken tweetlerinden 15'ini sizler için bir araya getirdik.

 

1. Makas Eller'de Edward'ın ağzından film boyunca toplamda 169 kelime çıkıyor.

2. Nolan'a Dunkirk'ü çekme fikri; 1992'de, o sıra sevgilisi ve şimdi karısı olan Emma'yla Dunkirk'e yelken açtıkları bir gezi sırasında geldi.

3. Baby Driver'da Baby’nin mahkum no'su 2871978'di. Bu no, filmin ilhamını aldığı The Driver'ın vizyon tarihi 28 Temmuz 1978'e göndermedir.

4. Kahve dükkanı sahnesi sırasında siyah olan duvardaki kalp graffitisi sadece 5 saniye sonra Baby'nin Debora'yı ilk gördüğü an kırmızıya döner.

5. Jane Austen'ın Gurur ve Önyargı romanından uyarlanan Aşk ve Gurur filminde Lizzy'nin okuduğu kitabın ismi "First Impressions"dı.

İlk İzlenimler anlamındaki bu isim; Austen'ın, Gurur ve Önyargı'yı yazma aşamasında romana verdiği ilk isimdi ve sonradan değiştirdi. Hatta o sahnede yazılara yakından bakıldığında Gurur ve Önyargı'da yer alan karakter isimleri rahatlıkla fark edilebilir.

6. 2002 yapımı New York Çeteleri'nin son sahnesine 11 Eylül 2001'deki saldırıda hayatını yitirenleri anmak adına İkiz Kuleler de eklendi.

7. Amistad'da 7 sayfa metni bir kerede icra edip set ekibini şaşırtan Anthony Hopkins'e Spielberg, Tony yerine Sir Anthony demeye başlamış.

8. John Cazale(The Godfather'dan Fredo) hayatı boyunca sadece 5 filmde yer aldı ve bu 5 film de Oscar'da "En İyi Film" kategorisine aday oldu.

9. Kuzuların Sessizliği'nde Anthony Hopkins, Hannibal Lecter karakteri için en korkutucusunu seçmek üzere birden fazla maske testine girdi.

10. Spielberg, Er Ryan rolü için Matt Damon'u seçti çünkü Amerikalıların hemen ısınacağı tanınmamış bir yüze sahip olduğunu düşünüyordu.

Tabii Spielberg, Matt Damon'un aynı yıl "The Good Will Haunting" filmiyle Oscar kazanıp bir gecede üne kavuşacağını bilemezdi. 

11. "Cesur Yürek" lakabı gerçekte William Wallace'a değil Robert the Bruce'a aitti.

12. Göklerin Hakimi'nde 4 Oscar kazanmış oyuncu Katharine Hepburn'e hayat veren Cate Blanchett bu performansıyla ilk Oscar ödülüne sahip olmuştu.

13. Hidden Figures'in bu sahnesinde NASA mühendislerinin arasında Apollo 11 astronotu Neil Armstrong'un oğlu Mark Armstrong da yer alıyordu.

14. Apocalypse Now'da kullanılan film bobinleri hesaplandığında 381 km uzunluğa ulaşılıyor. Bu da 230 saatin üzerinde bir süreye tekabül ediyor.

15. Alien'in bu ünlü göğüsten yaratık çıkma sahnesinde oyuncular ne olacağını bilmiyordu. Dehşete düşmüş halleri bu yüzden tamamıyla gerçekti.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.