Çanakkale Troia Festivali Bu Senede Etkinlikleriyle Dikkat Çekiyor!

Troia festivali 55. yılını kutluyor!


Çanakkale Troia Festivali Bu Senede Etkinlikleriyle Dikkat Çekiyor!

1. Çanakkale’de her sene yapılan ve bir çok etkinliğe sahip olan Troia Festivali’nin 55’incisi bu sene 9 ile 13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. 

2. Dünyaca ünlü pek çok sanatçının performansını sergileyeceği ve kültür-sanat ödülleri gibi bir çok etkinliğin olacağı festival tam 4 gün sürecek.

3. Çanakkale’nin kendine özgü alanlarından olan Özgürlük Parkı, Çimenlik Kalesi gibi mekanlar kullanılarak şehrin tanıtımına fayda sağlanacak.

4. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın açıkladığı festival programının en çok dikkat çeken iki ismi ise Ümmiye Koçak ve Fazıl Say oldu.

5.  Çimenlik Kalesi’nde piyanist ve bestekar Fazıl Say, 'Truva Sonatı' adlı eserini ilk kez seslendirecek, yazar ve Yönetmen Ümmiye Koçak’ın “Baba Ben Geldim” adlı oyunu ise Amfi tiyatroda gösterimde olacak.

6. 55 yıldır kentin tanıtımını yapan Troia Festivali birçok etkinliğe sahiplik yaparken bilim,kültür-sanat alanında da birçok ödülü sahipleriyle buluşturacak.

7. Roia Festivali çerçevesinde bilim, kültür ve sanat dalında başarı gösterenlere her sene verilen Homeros Ödülü’nün sahibi de belli oldu.

8. Ödülün bu seneki sahibi  yazı, şiir, plastik sanatlar ve diğer sanat dalları gibi alanlarda çalışmaları olan ve Troia Antik Kenti'nin tanıtımına katkıda bulunan Prof. Dr. Haluk Şahin Homeros Ödülü’nün bu seneki sahibi olacak.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
0
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.