Bu Detayları Hiç Görmediniz! İşte Korku Filmlerindeki O Detaylar! #2

Korku filmlerinin hiç bilinmeyen bu yönlerini sizler için sergiledik. #2


Bu Detayları Hiç Görmediniz! İşte Korku Filmlerindeki O Detaylar! #2

Korku filmleri ve sırları yazısına 2. serisi ile devam ediyoruz. Daha şaşılacak çok şey var!

1) George A. Romero, Simon Pegg ve Edgar Wright’ın Shaun of the Dead’inden de o kadar çok etkilenmiş ki onlardan kendisinin Dead serisinin 4. filminde oynamalarını rica etmiş. Pegg ve Wright da yönetmeni kırmayarak karnaval ve birahanedeki fotoğraf kabininde yer alan zombilere hayat vermişler.

2) Yönetmenliğini Sam Raimi’nin yaptığı Evil Dead II' nin bir bölümünde Freddy Krueger’ın eldivenini alet dolabının kapısına asılı olduğunu görmek mümkün. Bu Raimi’nin ilk Evil Dead filminin A Nightmare on Elm Street’teki televizyon ekranında görünmesine verdiği bir yanıt.

3) Korku filmleri arasında özel bir yerde duran Halloween’in bütçesi o denli az bir boyuttaymış ki kostüm ekibi bulabildikleri en ucuz maskeyi 2 dolara almışlar ki bu maske Star Trek’te Captain Kirk’e hayat veren William Shatner’ın maskesiymiş. Ekip, maskeyi beyaz renge boyayıp göz deliklerini büyüttükten sonra çekimler için kullanmaya başlamış.

4) Let the Right One In filminde bir çok sahnede Mors alfabesi kullanılmış. Ve Oskar ve Eli’nin Mors alfabesini kullandığı son sahne yazdıkları harfler: P-U-S-S, yani İsveçce’de ‘Küçük bir öpücük’ anlamına geliyor.

5) Friday the 13th filminde Jason’ın isminin ilk olarak Josh olması düşünülmüş ancak sonrasında Josh’ın yeterince tehditkar olmadığı düşünülüp karar Jason isminden yana kullanılmış.

6) Brian De Palma’nın gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri arasında gösterilen 1976 yapımı filmi Carrie’de lisenin adı Norman Bates’e nazire yaparcasına Betes Lisesi’dir. Öte yandan film boyunca kullanılan 4 notalı keman sesi yine Pscyho’ya yapılmış bir göndermedir.

7) Candy Man filminin final sahnesi çekilirken başrol Tony Todd’ın ağzına gerçek arılar konulmuş ve oyuncunun tek koruması arıların oyuncunun boğazına kaçmasını engelleyecek bir ağızlıkmış.

8) Poltergeist filminde yüzme havuzundan çıkan iskeletler gerçek insan iskeletleriymiş. Havuzda iskeletleri gören karaktere hayat veren JoBeth Williams ise bunların gerçek insan iskeleti olduğunu bilmiyormuş, ta ki sahnenin sonuna kadar.

9) Senaryosunu Stephen King’in yazdığı Creepshow başında gördüğümüz çocuk karakter, yazarın oğlu Joe Hill.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
2
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
0
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.