Börü'lere Geleceksiniz

Börü, merakla bekleyen herkesi mutlu ederek 28 Aralık’ta vizyona giriyor.


Börü'lere Geleceksiniz

Börü, merakla bekleyen herkesi mutlu ederek 28 Aralık’ta vizyona giriyor. Hepimizin bildiği gibi Börü bir Türk savaş filmi. Hepimiz biliyoruz çünkü bu film için özel olarak seyirciye tanıtım amaçlı dizi çekildi. Çekilen 6 bölümlük dizi yüksek raytinglerle tüm Türkiye’ye Börü ekibini tanıtarak, belki de Türk sinema tarihin en uzun ve başarılı fragmanına imza attı.

Konusu hakkında fazla bir şey yazmaya gerek olduğunu düşünmüyorum Börü dizisini izleyen herkes Börü’nün, Polis Özel Harekat biriminin en seçkin savaş timi olduğunu ve bu elit askerlerden oluşan timin 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatacağını biliyor. İşte bu yüzden, her bölümde kademe kademe artan gerilimi ile hazırlanan o fragmanın, şimdi filmini izleme zamanı geldi.

Senaryosunu, vatan ve millet sevgisini Dağ serisinde tüm ülkeye gösteren Alper Çağlar’ın yazdığı Börü filminin yönetmen koltuğunda ise Can Emre ve Cem Özüduru var. Burada hemen önemli bir hatırlatma yapalım, Can Emre, Börü dizisinin yönetmeni, Cem Özüduru ise karikatürist kimliğini, kısa filmlere, kısa filmlerini uzun metraja taşıyan yönetmen olarak o koltuğa oturuyorlar.

Filmin kadrosunda ilk göze çarpan isim Ahu Türkpençe. Savaş filmlerinde eğer romantizm teması işlenmiyorsa fazla kadın oyuncu görülmediği sinemada böyle bir rol almak gerçekten güçlü takdir edilir bir rol değişimi. Serkan Çayoğlu, Murat Arkın, Atıf Emir Benderlioğlu, Zafer Algöz, Mesut Akusta ve her biri rollerine tam oturan tüm oyuncu kadrosu ile Börü, 2018 yılının sonunda vizyona giren en iyi Türk filmi olarak seyircisini sinemada bekliyor. Yani en başında dediğimi tekrarlıyorum, Börü’lere geleceksiniz.

Börü filminin biletini indirimli almak için hemen tıkla!

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
12
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
4
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
3
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.