Biraz Daha Yanımda Kal

“Yanımda Kal” bu hafta ne izlemeliyim diye kendine soranlara oldukça yalın bir hikayeyi aşkla sarmalayarak merh


Biraz Daha Yanımda Kal

“Yanımda Kal” bu hafta sinemada ne izlemeliyim diye kendine soranlara oldukça yalın bir hikayeyi aşkla sarmalayarak merhaba diyor. İşçi sınıfı bir ailenin, hırsı ve çalışma azmiyle çok para kazanan beyaz yakalı oğlu Emir, ötelediği, bastırdığı duygusal ilişkilerden uzak kendi içinde korunaklı ve zengin bir hayat yaşamaktadır. Başarısının bilincinde sürdürdüğü bu rahat yaşam, karşısına çıkan sokak şarkıcısı Zeynep sayesinde bir farkındalık ve keyifli bir keşif öyküsüne döner.

Baktığınızda zengin adam-fakir kız öyküsü gibi duran Yanımda Kal, içinde barındırdığı farkındalık, değişim, dönüşüm, anlayış ve keşif detayları ile size bu filmi izlemeniz için oldukça fazla sebep veriyor.

Başrollerini filmin senaryosu ellerine geçtiğinde soluksuz okuyarak hemen kabul eden Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral’ın paylaştığı bu güzel aşk hikayesinin yönetmen koltuğunda ise, adını bir çok filmden ve dizilerden tanıdığımız tecrübeli senarist ve yönetmen Mustafa Uğur Yağcıoğlu oturuyor.

Yeşilçam dönemi bitti diyen birçok arkadaşıma yıllarca hep aynı cevabı verdim; “Dönemler bitmeli zaten yoksa yenilenme ve değişim nasıl gerçekleşir?.” Her ne kadar Facebook filozoflarını andıran bir cümle olsa da haklı olduğuma inandıran Türk sineması örnekleri geldikçe, içten içe de böbürleniyor, gurur duyuyor ve mutlu oluyorum. Yapılan filmlere, çabaya, yatırılan para ve en önemlisi verilen emeğe büyük bir saygıyla izliyorum her filmi. Tabii ki her birini beğeneceğimin ya da beğeneceğinizin garantisi yok ama benim için temelde gelinen noktadaki çaba çok önemli.  2018 yılının neredeyse son haftasında vizyona giren Yanımda Kal işte tam da böyle bir film.

İşlerine güvenen, inanan ve severek yapan insanların bir araya gelerek Türk Sinemasına güvenenleri haksız çıkartmayan ve hayatı farklı açılardan da düşünmenize olanak tanıyacak Yanımda Kal filmini gişeden daha ucuza izlemek için şimdi burayı tıklayarak biletinizi alabilirsiniz

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
3
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
3
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.