Bana Bir Aşk Anlat!

Bir Aşk İki Hayat 2019 yılında sinemada daha fazla aşk görmek isteyenleri mutlu edecek filmlerden biri olarak


Bana Bir Aşk Anlat!

Bir Aşk İki Hayat 2019 yılında sinemada daha fazla aşk görmek isteyenleri mutlu edecek filmlerden biri olarak vizyona giriyor. Türk Televizyon ve dizi dünyasının iki önemli ismi Bergüzar Korel ve Engin Akyürek ‘in başrollerini paylaştığı Bir Aşk İki Hayat aşka dair, hayatın farklı yönlerinin olasılıkları üzerine çizdiği konusuyla da bu yılın iddialı Türk filmlerinden biri.

Engin Akyürek bir yarışma sonucu hayatımıza girmesine rağmen bu tür yarışmalardan çıkan yeteneklerin ne kadar başarılı olabileceğinin de en canlı örneklerinden bir tanesi. Yıllardır oynadığı her dizide kendine ait özel bir izleyici kitlesine sahip güçlü bir oyuncu.  Kendi adıma Türk sinema tarihinde biz bugün nasıl Kadir İnanır, Tarık Akan’larla büyümüş ve onları yeri doldurulamaz addediyorsak, bundan onlarca yıl sonra Engin Akyürek’inde gelecek kuşaklarda böyle bahsedileceğini düşünenlerdenim.

Keza Bergüzar Korel’de yine bence o gelecek nesillerin Filiz Akın’ı Gülşen Bubikoğlu’su olarak anlatacakları isimden biri. Daha çok Filiz Akın… Ne kadar benzediklerini yazarken daha fazla fark ettim.

Sinemanın yine bana göre en önemli büyülerinden biri oyuncuya da rol yeteneğini farklı karakterlerde gösterme özgürlüğü tanıması. Televizyon ve dizi izleyicisinin alışık olduğu düzende bir aşkı yaşamaya başlamanız bir sezon=13 bölüme denk gelir ki, bir bölüm 60 dakikadan*13=780 dakika. Bırakın dizi izleyicisini, tüm set bir birine aşık olduğunu düşünebilir bu sürede. Oysa sinemada her şeyi o aşka dair her şeyi anlatmak en fazla 150 dakika. Böyle sıkıştırılmış zamanlarda büyük duyguları ifade etmeyi farklı teknik ve konu seçimi ile anlatmak ise Türk Sineması için gerçekten keyif verici bir gelişme.

Özellikle yapımcı ve sinemacı krizi ile yaşanan gecikmelerde biraz da kendisine yapılan haksızlığa kızan izleyicinin küskünlüğünü bir nebze hafifleteceğini düşündüğüm Bir Aşk İki Hayat yine bence bu sene vizyona giren farklı Türk sineması örneklerinden biri olacak.

Filmi izledikten sonra bir kez daha buluşmak üzere.

Bir Aşk İki Hayat filmine hemen bilet almak için tıklayınız.

Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
0
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.