Baharın Gelmesiyle Beraber Bahar Havası Estirecek 10 Muazzam Film!

Bahar Havasının Gelmesiyle Beraber Artan Enerjimize Uygun 10 Muazzam film.


Baharın Gelmesiyle Beraber Bahar Havası Estirecek 10 Muazzam Film!

21 Mart'la beraber gelen bahar havalarıyla enerjimiz git gide artıyor!

Bahar havasına yakışacak enerji dolu 10 filmi sizler için sıraladık.

1. Little Miss Sunshine

Sıradan gibi görünen bir aile… Fakat yakınlaştıkça hepsinin aslında birbirinden ne denli farklı olduğunu görmeye başlayabilirsiniz. Ailenin süper, küçük kızı Olive’nin hazırlandığı ve istediği tek şey ülkenin diğer ucundaki güzellik yarışmasına katılmaktır. Eski ve tökezleyen minibüslerine atlayıp bu yarışma için yola düşen topluluk unutulmaz ve gülümseten bir yolculuk geçirecektir.

2. The Big Sick 

Romantik komedi seviyesinin iyiden iyiye yerlerde süründüğü zamanlarda gerçek bir romantik komedi arayanlar için bu film. Biraz da dram tabii. Kumail Nanjiani, Amerika’da yaşayan bir Pakistanlı olarak sahneye çıkıp stand up gösterileri yapmaktadır. Bir gece gösterisini izlemeye gelenler arasındaki Emily ile tanışıp ilerleyen günlerde ilişkiye başlarlar. Ancak şöyle bir sorun vardır ki Kumail’in ailesi oğullarının Pakistanlı biriyle birlikte olmasını istemektedir. Olayları takip eden ayrılıklar, hastalıklar, hüzünler derken film kalbe dokunan şekilde son buluyor.

3. La vache

Yönetmen Mohamed Hamidi’nin inek ve bir adamın yol hikayesini anlattığı filmi Cezayir’de başlıyor. İki çocuğu ve eşiyle hayatına devam eden Fatah, ineği Jacqueline’i Paris’teki inek güzellik yarışmasına götürmeye karar verir. Çevresindekilerin karşı çıkışları, Fatah’ın Marsilya’dan Paris’e yürüyerek gitme fikrini duyunca daha da yükselir. Herkese rağmen ineğiyle yola düşen Fatah, yolda karşılaştığı insanlarla yolculuğuna ve hayatına farklı renkler katacaktır.

4. Captain Fantastic

Ben Cash 6 çocuğuyla birlikte Amerika’nın Kuzeybatı Pasifik ormanlarında yaşamaktadır. Bir şekilde kendi dünya, düzen ve kurallarını benimseyen çocuklar ‘dış dünyadan’ habersizdirler. Kendini çocukların fiziksel ve entelektüel gelişimine adayan Ben, eşinin ölümü üzerine tökezlemeye başlar. Annelerinin cenazesi için modern dünyaya dahil olmaları gereken topluluk etraflarındaki yeniliklere adapte olmaya çalışırken Ben için her şey gittikçe zorluğa dönüşecektir.

5. Hunt for the Wilderpeople

Şehrin garip ve sorunlu çocuğu Ricky, Bella ve Hector adındaki koruyucu ailesinin yanına taşınır. Henüz alışma sürecindeyken üvey annesi Bella hayatını kaybeder. Çocuk esirgeme kurumunun onu geri alacağını sanan Ricky, yetkililerden kaçmak için üvey babası Hector ile ormana dalmaya karar verir. Buradaki ıssız ve komik yolculuk onların son şansıdır.

6. The Nice Guys

1970’ler Los Angeles’ında geçen film özel dedektif Holland March ve dikkatli araştırmacı Jackson Healy’i gizemli bir olayı çözmek için birlikte çalışmak zorunda bırakır. Ünlü porno yıldızı Misty Mountain’ın ölümünü araştıran ikili önemli bir bilgiye sahip olan kayıp kızın peşine düşerler.

7. Que Horas Ela Volta?

Val, 13 yıldır Sao Paolo’da hizmetçilik yaparak geçirdiği hayatını bir yandan da geride bıraktığı kızı Jessica için suçluluk duyarak geçirmektedir. Geçen onca yılın sonunda annesinin yanına gelen Jessica ev, annesi ve kendi hayatındaki dengeleri değiştirmeye başlayacaktır.

8. Midnight in Paris

Scott Fitzgerald, Ernest Hemingway, Salvador Dali gibi isimlerle karşılaşacağınız film ılık bir bahar akşamı gibi. Gil ve Inez, Inez’in babasının Paris’e gelmesiyle birlikte birkaç gün geçirmek üzere şehre gelirler. Başta işler yolunda ilerlerken damat adayı Gil’in gece yarısı Paris sokaklarında ortadan kaybolup gerçeküstü olaylara tanıklık edişi, ilişkileri hakkında düşünmeleri hatta kararlar almalarını gerektirecektir.

9. Chef

Çalıştığı restoranda sürekli menüye bağlı kaldığı ve yeteneğini geliştiremediğini düşünmeye başlayan Carl, bir gurmenin yemekleri hakkında olumsuz yazı yazmasıyla işten ayrılır. Artık yapacağı şeye karar vermesi gerektiği noktada, sosyal medya canavarı olan oğlunun desteklemesiyle karavanda yemek yaparak gezmeye başlar. Kısa zamanda hakkındaki paylaşımlar önü alınamaz şekilde artar. Oğlu Percy ve arkadaşı Martin’in yardımıyla Carl Amerika yollarında yemeği, tutkuyu ve yeteneğini yeniden keşfe çıkar.

10. Nuovo Cinema Paradiso

Salvatore, sinemadaki makinist Alfredo ile tanıştığında henüz küçücük bir çocuktur. Filmlerin büyüsüne kapılınca yanında çalışması için Alfredo’ya yalvarmaktan başka çare kalmaz. Küçük ve baskın ısrarlara dayanamayan Alfredo sonunda Salvatore’u asistanı olarak yanına alır. Aralarındaki ilişki filmlerle başlayıp gün geçtikçe kopmaz bir hal almaya başlar. Hatta 40 yıl sonunda bile.


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
1
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
0
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
1
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
0
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
1
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.