10 Maddede Bu Yılın En Eğlenceli Filmi: The Hitman's Bodyguard

Belalı Tanık / The Hitman's Bodyguard filmini kaçar mı, kaçmaz! Neden kaçmaması gerektiğini 10 maddede özetledik!


10 Maddede Bu Yılın En Eğlenceli Filmi: The Hitman's Bodyguard

Yayınlanan ilk afişle birlikte gönüllerde taht kuran The Hitman’s Bodyguard / Belalı Tanık tanık filmi vizyona giriyor. Yayınlanan fragmanla birlikte izleyicinin merakla beklediği yapımlar arasındaki yerini alan filmi sizler için 10 maddede özetledik.

 

1) Bir The Bodyguard Parodisi

The Hitman’s Bodyguard / Belalı Tanık filmi esasen Kevin Costner ve Whitney Houston’ın başrollerini paylaştığı 1992 yapımı The Bodyguard’dan esinleniyor. Her ne kadar milyonların izlediği bir romance olsa da bilenler bilir, The Bodyguard filmi aslında öyle pek de aham şaham bir dinamizme sahip değildi. Romantikti, belki biraz farklıydı ama, o kadar.

 

 

2) Ryan Reynolds & Samuel L. Jackson Ortaklığı

Başrollerini Ryan Reynolds ile Samuel L. Jackson’ın paylaştığı The Hitman’s Bodyguard / Belalı Tanık filmi, The Bodyguard filmindeki koruma – korunan ilişkisini farklı bir perspektiften ele alıyor. Yönetmenliğini Patrick Hughes’ın üstlendiği film, Kevin Costner ve Whitney Houston’lı hikayeyi açıkçası tiye alıyor.

 

3) Özel Koruma: Michael Bryce

Maceramız Michael Bryce (Reynolds) adlı AAA klasmanındaki –ki film içinde esprisi çok fazla dönüyor, benden söylemesi–  özel korumamızın nasıl zirveden dibe düştüğünü öğrendiğimiz kısa bir girişle başlıyor. Sonrasında ise bir dönemin gözde ismi olan bu adamın şimdilerde ise nasıl acınası bir hayata sahip olduğunu bizlere gösteriyor. Zira Bryce, arabasında yaşıyor…

 

4) Kiralık Katil: Draius Kincaid

Ardından Bryce’ı bırakıp filmin diğer asıl hikayesine dönüyoruz. Asıl hikayede ise uluslararası mahkemenin, Belaruslu bir diktatörü yargılamaya çalıştığına, delil yetersizliğinden yargılayamadığına tanık oluyoruz. Ve sonunda ise Interpol’un, Darius Kincaid (Jackson) adlı eski bir seri katili ikna etmeyi başardığı ve Londra’dan Amsterdam’a bakliyesi sırasında Darius’un korumasını üstlendiğini görüyoruz.

 

5) Polat Alemdar Mısın Mübarek!

Fakat Belaruslu diktatör Vladislay Dukhovich (Gary Oldman) Arka Sokaklar dizisi kötülerinden adeta. Hapiste de olsa, etrafında Interpol ajanları fink atıp da dursa bir şekilde Darius’un kendisini ispiyonlayacağını öğrenip peşine adamlarını takıyor. Yolun henüz başında yalnız kalan Darius’un kaderi ise sonunda eski bir “tanıdığı” olan Bryce ile kesişiyor.

 

6) Bu Samuel L. Jackson'ı Çok Seveceksiniz!

Ryan Reynolds, filmin henüz başında bizlere Deadpool filminde sevgimizi kazanan Wade karakterinin bir varyasyonunu izleyeceğimizi gösteriyor. Samuel L. Jackson ise The Bodyguard ile adeta t***** geçeceğini filmin ilk saniyesinde oldukça eğlenceli bir sahneyle deyim yerindeyse oyunculuğuyla kelimelere döküyor.

 

7) Siyah ve Beyaz Kadar Zıt İki Karakter

The Hitman’s Bodyguard filmi bir yandan Bryce ile Darius’ujn mahkemeye yetişmesi çabasını konu alırken diğer yandan da ikilinin eğlenceli ilişkisi anlatıyor. Aksiyonun genel itibariyle mahkemeye yetişme sahnelerinde olduğu film, mizahi yönünü ise Bryce ve Darius’un ilişkisinden alıyor. Samuel L. Jackson ile Ryan Reynolds’ın keyif veren kimyası ise kendini burada gösteriyor.

 

8) "Ay çok banalsin Michael..."

Darius karakteri hepimizin imreneceği türden bir seri katil aslında. İyi bir nişancı olmanın yanı sıra aynı zamanda da çabuk kararlar veren, herkesin önüne de düşünmeden hareket ediyor oluşuyla geçen biri. Tam bir “anı yaşa”cı yani. Bryce ise onun tam aksi, bir koruma olarak ne aksiyon seviyor ne de hesapladığı ihtimaller dışında gerçekleşen bir senaryoya tahammül edebiliyor. Öyle ki güvenlik için sıkılıcığı, monotonluğu tercih ediyor.

 

9) "The Bodyguard da neymiş hahhah"

The Hitman’s Bodyguard filmi gerek aksiyonuyla, gerek eğlenceli sahneleriyle birçok büyük yapımın önüne geçebilir, geçiyor da. Öyle ki bu yılın kesinlikle en çok kar eden yapımları arasında yer alacak. Fakat The Hitman’s Bodyguard’ı diğerlerinden ayıran en büyük detay, The Bodyguard filmini tiye alan, bir yandan romantik görünüyor olmasına karşın esasen ince bir zekanın ürünü olan esprileri.

 

10) Sonuç:

Darius’un, eşi Sonia Kincaid (Salma Hayek) ile ilişkisine dair flashbackler gerçekten de bu filmi diğerlerinden ayıran en büyük detay. İzleyiciyi kahkahaya boğan, hatta “Deadpool da neymiş!” dedirten, bütün o esprili yanına karşın aksiyona da doyuran The Hitman’s Bodyguard gerçekten de son zamanların en keyifli yapımlarından. The Nice Guys’ı sevenlerin bayılacağına ise hiç şüphe yok!

 


Bu içeriğe tepkiniz?

Kalplere Boğuldum Kalplere Boğuldum
4
Kalplere Boğuldum
Gül Gül Öldüm Gül Gül Öldüm
1
Gül Gül Öldüm
Biraz Düşünceli Biraz Düşünceli
3
Biraz Düşünceli
Şok Oldum Şok Oldum
3
Şok Oldum
Sinirliyim Sinirliyim
0
Sinirliyim
Katılmadım Katılmadım
1
Katılmadım

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapınız.


cyaras
Başarılı bir film, başarılı bir yazı
Beğen (9) Şikayet Et